Sağlığınız İçin Yeni Bir Bilgi
4.582 Kez Okundu.

badem maskesi

Ev Yapımı Yüz Maskeleri; Salatalık, Muz, Badem, Zerdeçal MaskesiSponsorlu Bağlantılar
yüz maskeleri

yüz maskeleri

Bu maskeler sayesinde derinin altındaki kirler dışarı çıkar ve böylece deri kendini temizler. Bu maskeler  bir hafta boyunca bir veya iki kez  uygulanabilir. Ev yapımı yüz maskesi cildi besler ve kan dolaşımını uyarır. Ayrıca bir nemlendirici olarakta kullanılabilir. Göz kamaştırıcı, parlak bir cilt için bu maskeler yardımcı olacaktır.

Ev yapımı yüz maskesi çeşitli malzemeler kullanılarak hazırlanabilir. Aşağıda en yaygın ve etkili tarifler verilmiştir

Salatalıklı Yüz Maskesi

salatalık maskesi

salatalık maskesi


Salatalığı küçük parçalara  doğrayın. Yulaf ezmesi ile  iyice karıştırınız. Iyice öğütün. Biraz süt ekleyin ve iyice karıştırın. Kuru bir cildiniz varsa yüzünüze uygulayın. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yoğurt ile sütü değiştirin. 30 dakika sonra yıkayın.

Muzlu Yüz Maskesi

muz maskesi

muz maskesi

Muz magnezyum ve potasyum içerir.  Ölü deriyi kaldırmak ve cildin parlak olmasına yardımcı olur. Olgun bir  muzu  bir çorba kaşığı bal ile karıştırın. Yüzünü yıkadıktan sonra, macun şeklinde uygulayın. 20 dakika sonra yıkayın. Evde muz ve bal kullanılarak yapılan bu yüz maskesi, aynı zamanda bir nemlendirici görevi görür.

Zerdeçal Yüz Maskesi

zerdeçal maskesi

zerdeçal maskesi

Zerdeçal binlerce yıldır bir kozmetik olarak Hindistan’da kullanılmaya başlanmıştır. Zerdeçal anti-inflamatuar, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri vardır. Bu siyah nokta, sivilce ve sedef hastalığı için çok iyi bir çaredir.

zerdeçal tozu, çeyrek çay kaşığı bal ve süt, bir çay kaşığı un. Bunları iyice karıştırdığınız zaman  macun haline gelir. Cilt üzerinde eşit bir şekilde sürün. 30 dakika sonra yıkayın.

Badem Yüz Maskesi

badem maskesi

badem maskesi

Ev yapımı  badem yüz maskesi cildinizi sağlıklı, pürüzsüz ve parlak olmasına yardımcı olur. Bu maske  kirlilik, güneş ve kimyasallardan cildi korumak için uygundur. Ayrıca, akne ve siyah nokta için çok iyi bir çaredir.

Mutfak robotunda bir avuç  bademi çekin  . Su ekleyin ve  macun haline getirin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cilt üzerinde eşit olarak uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Maskelerde kullanılan malzemeler hakkında emin olamayız. Bunlardan bazıları, cilt için uygun olmayabilir. Ayrıca, çok pahalı olabilir.  cildiniz için uygun olan malzemeleri karıştırarak maskeyi kendiniz yapabilirsiniz.

 

Parlak bir cilde sahip olmak için erken yaşlardan itibaren cildinize iyi bakmanız gerekir. Maskeler herhangi bir yaşta cildin durumunu iyileştirmek için kullanılabilir. Cildi yağlı cilt, kuru cilt ve normal olarak sınıflandırılabilir

 

Sponsorlu BağlantılarGelen Aramalar: zerdeçal maskesi,salatalıklı yüz maskesi,zerdeçal yüz maskesi,ev yapimi yüz maskesi,lazerle yüz soyma,salatalik yuz maskesi,parlak bir cilt için evde maske,maske yapımında kullanılan malzemeler,salatali yuz icin,Muzlu zerdeçal maske

Benzer Başlıklar

  1. Evde, Yapımı Kolay Yüz Maskeleri
  2. Kahverengi Lekeler ve Çil İçin Doğal Maske Formülleri
  3. Çillerden kurtulmanın doğal yolu nedir?
  4. Evde Doğal El Bakımı
  5. Evde Yapabileceğiniz Sivilce Tedavileri