Susuzluğu Azaltmak İçin; Yeşil Ayran Tarifi

Susuzluğu Azaltmak İçin; Yeşil Ayran Tarifi

1 362
yeşil ayran tarifi
yeşil ayran tarifi
yeşil ayran tarifi
yeşil ayran tarifi

Ramazan ayının yaz dönemine denk gelmesiyle susuzluk büyük bir sorun haline geldi. Özellikle açık alanda ve klimasız alanlarda çalışanlar için oldukça zor geçen oruç, su ihtiyacını azaltmak için farklı alternatifler aratıyor. Yeşil ayran da burada imdadımıza yetişiyor. Sahurda ve iftarda içilmesi tavsiye edilen yeşil ayran pratik ve lezzetli.

Susuzluk için yeşil ayran tarifi ise şöyle;

Dere otu, maydonoz, nane ve rokayı mutfak robotunda iyice çekin. Püre haline geldikten sonra ayran ve sodayla karıştırın. Tuz atmayınız. Bilindiği gibi tuz susuzluğumuzu artırabilir.

 

Sahurda dört su bardağı ve iftrda da bir okadar içmelisiniz. günlük su ihtiyacınızı karşıladığı için gün içinde fazla zorlanmadan orucunuzu tutabileceksiniz.  Susuzluğu gidermenin yanısıra açlığı bastırmak için de içilebilir. Normal ayranlar gibi şişkinlik hissi vermediği için gece içtikten sonra rahatça uyuyabilirsiniz.

Gelen Aramalar: kahvaltilik tarifler,yeşil ayran,pratik kahvaltı tarifleri,yeşil ayran tarifi,yeşil ayran nasıl yapılır,kahvaltilik tarifleri,basit yemek tarifleri,kolay kahvaltı tarifleri,kolay kahvaltılık tarifler,basit kahvaltı tarifleri

#BENZER SAĞLIK KONULARI

1 YORUM

  1. çok teşekkürler,

    az da olsa daha iyiyim bugun. oruç yaz aylarında çok zor oluyor ama yeşil ayranı kim bulduysa allah razı olsun.

Bir Yorum Bırak