Burun Tıkanıklığı; Kemik Eğriliği Ameliyatı Doktor Tavsiyesi 2012

Burun Tıkanıklığı; Kemik Eğriliği Ameliyatı Doktor Tavsiyesi 2012

12 5503
burun-tıkanıklığı
burun-tıkanıklığı
burun-tıkanıklığı
burun-tıkanıklığı

Kendi hikayem..

Bu yazı, çeşitli KBB doktorları hakkında bilgiler, burun kemik eğriliği, deviasyon, et büyümesi, rahat nefes alamama, burun tıkanıklığına doğal çözüm, burun ameliyatı hakkında bilgiler, 2012 Fiyatları ve tavsiyelerimi içeriyor.

Yaklaşık 3-4 senedir burun tıkanıklığı şikayetiyle rahat nefes alamıyorum. İlk başlarda sinüzitim var sanıyordum ve buna bağlıyordum. Sonra Aksaray Devlet Hastanesi doktorlarından Uzm. Dr. Ferdi Celal BİLGİNER‘e muayene oldum. Alerjik rahatsızlığım olduğunu söyledi, bu nedenle burun tıkanlığı olduğunu ve nefes almamı zorlaştırdığı da ekleyerek reçetemi elime verdi. Bu arada belki bilen bilir verdiği ilacın adı Zytrec‘ti. Hapı kullandığımda gerçekten faydasını biraz gördüm ama o nasıl bir yan etkidir ki uyudummu kalkamıyordum sabaha, yani uyanamamak değil bildiğiniz sersemlik etkisi yaptı bende. Dolayısıyla devam etmedim hapa. Daha sonra tekrar başladı rahatsızlığım ve ilerledi, ağzım açık uyumak zorunda kalıyordum ki boğazım kuruyor ve ağrı yapıyordu. Bu sefer aynı hastanede Uzm. Dr. Ahmet GÜNEŞ beye muayene oldum. Ameliyat olmalısın dedi, zeten çok fazla sıra vardı ne olduğunu anlamadım çıktım. Öylece yine kaldı, yine ertelendi.

Tıkanıklıkla birlikte balgam da eklenince bu sefer Ankara Atatürk Araştırma ve Eğitim Hastanes i ( Bilkent Atatürk Hastanesi ) KBB servisinden Prof. Dr. Muzaffer Kırış’a randevu aldım. Dedim işin profesörü adam nasılsa, bakalım ne olcak. Randevum 15:20 deydi, ancak trafik nedeniyle 5 dakika geç kaldım. Zaten hastane hastane değil labirent mübarek.. Gittiğimde Muzaffer Bey yoktu, ben de geç kaldığım için hak iddia edemedim. Orda bulunan Uzm. Dr. Tolga bey muayene etti. Çok değişik, teknolojik cihazları vardı. Burnuma soktukları ince bir çubuk sayesinde ekranda görünüyordu burnumun içi. Kemik eğriliğinin hafif olduğunu ( deviasyon ) ancak et büyümesi de oldugunu söylediler. Bekleyen hasta sayısının çok fazla olması nedeniyle yine bir recete tutusturuldu elime.Antibiyotik yazdılar 2 kutu; Enfexia .. yanına balgam sökücü mukolitik suya atılandan , bir de nazal sprey. Aslında burun spreyleri 10 günden fazla kullanılmıyor ama eğer hastalığınız ilerlediyse hayat boyu kullanılanlar da varmış. Benimkinin adı Nazoster idi. Ordanda çıktım, ilaçları güzelce kullandım bitti fakat hiç bir değişiklik yoktu. Sprey sıkınca burnum açılıyor ama 1-2 saate kalmadan tekrar kapanıyordu.

Bir kaç ay böyle geçti. Artık doktora gitmekten bıkmıştım ve kendi kendime burnumu açmak, nefes alabilmek için doğal yöntemler arıyordum. Deniz suyu denilen serumfizyolojik adında bir şey tavsiye etti arkadaşım. Eczanede satılıyor, damla seklinde damlatıyorsunuz burnunuza. Bildiginiz tuzlu su bu aslında. Ondan kullandım onun faydası olmustu. 2-3 ay daha geçti nefes alabilmek için kesin çözüm istiyordum.

Ramazan ayının gelmesiyle, boğazımdaki kuruluk beni daha da tetikledi ve Bilkent Atatürk Hastanesinden yeni bir randevu aldım yine KBB Prof. Dr. Muzaffer Kırış’a.Bu kez randevuma tam saatinde yetiştim. Yanılmıyorsam 14:40 tı randevu saatim. Ama ne yazıkki güzel ülkemin güzel doktoru yine yoktu, yine kapı ana baba günü. içeri alındıpımda 3 bucuk civarıydı saat. Muzaffer bey olmadığından sanki bana hayrına bakar gibi ordaki bir asistan, onca yoğunluğunun ortasında ( ! ) bi bakıverdi burnuma, ameliyat için gün verelim dedi. İyi verelim dedim verdi bi gün. Şubat 2012 ! Nefes alabilmem için yaklaşık 6 ay vardı. Ayrıca Atatürk hastanesinde bulunan diğer Kbbcilerden Togay Müderris de oradaydı ama müdahele etmedi Muzaffer Beyin hastasıyım diye.

Ameliyat fikrini araştırmaya başladım. Özel Başkent Hastanesi doktorlarından Doç. Dr. Adnan Fuat Büyüklü‘de memnun kalan çok hasta olduğunu, işin de iyi ve başarılı bir doktor olduğunu okudum. ÖZellikle burun kemiği eğriliği hatta estetikte bile çok başarılıymış. Bu arada kemik ameliyatı sonunda memnun kalmayanlar, bir kaç yıl sonra eski haline dönenler ya da burnunun şeklinde değişiklik olanlar, burnu bozulanlar olduğunu okuyunca da korktum. Ancak Fuat Beyin hastaları aksine yeni burunlarından çok memnunlarmış. Araştırmalarım sonucu bir randevu da kendisinden aldım.

Özel Başkent Hastanesindeki randevumdan bir gün önce, evimin yakınlarında bulunan Demiryolları Gazi Mustafa Kemal Hastanesine gittim. Burada Kbb Uzm. Dr. Zafer Bahri Demirel‘ e muayene oldum. Hastane diğerlerine nazaran oldukça sessiz ve sakindi. Zorluk çekmeden muayene oldum. Ameliyat görünüyor dedi. Benim anlamadığım tomografi falan istemeden nasıl bakıp bir anda karar veriyorlar.. Gel burda ameliyat edelim seni dedi gülerek. Net bir şey söylemedim, araştırmalarıma göre burun ameliyatlarında doktorunuzu çok iyi seçin diyorlardı. İnternette araştırdım kendisini ama hiç bir bilgi bulamadım. Belki faydası olur size doktor hakkındaki yorumlarımı yapayım. Yani ilgili bir adam, muayene etti güzelce.Ama ne bileyim kötü diyemem de iyi de diyemedigimden orda ameliyat olmayı düşünmedim.

Başkent Hastanesi Doç Dr. Adnan Fuat Büyüklü‘nün de muayenesi çok uzun sürmedi. 5 dakika ya durdum ya durmadım. Bakar bakmaz yine aynı tepki ameliyat!! Bu hastanede düşündüğüm için detaylı bilgi almaya çalıştım. Ameliyat sonrasında hiç bir morluk şişlik olmayacağını, genel anesteziyle ( uyutarak ) yarım saat içinde halledecegiini ve riskli bir durum olmadıgını söyledi. Hastanede yatışta olmayacakmış. Burnunun şeklide bozulmayacak  dedi ( bakalım göreceğiz :)  Muayene ücreti olarak: 38,5 TL ödeme yaptım. Ancak babam SGK Emeklisi, o nedenle ücret düştü sanırım. Ameliyatın ücretine gelince de yaklaşık 650 TL civarı tutacağını söylediler. Tabi devlet hastanesinde olursan SGK’yla bedava.. Ameliyat tarihini 4 veya 7 eylül olarak belirledik. Bakalım ameliyat sonrası yorumlarımı yine yazarım.

Gelen Aramalar: zafer bahri demirel,adnan fuat büyüklü,doç dr adnan fuat büyüklü,burun kemigi egriligi,dr zafer bahri demirel,burunda kemik eğriliği ameliyatı,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1823 qHwgIV_or6BC-0uARusUoulzTUIsGeG4Hg3dd7bvULrXkZ7krcWkhHB3NbsZLQoF 94dfdd5d77e1a80624976ca928fe9c9a70bb919b&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 H-0drpx_X7AdHbQXDTBkf6n0uQSzjahNvycTaCtBJE2WsriUoUxvE2VCd2Lrbz2D 6b1d821a2854ac06c899ecdcb540190637ae55e5&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1826 vj_QTvn7Yq8TNnBcmIr4XA5AfJcAc8THadRyAAokUDbH_fcqh1jOrLgbL5p6QZir f06d21ba69bf1b160450ed8e765092f83ace75a9&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1829 9xXzHJQ0TbW9G-q6wXuk1mBUzvv6XArmCUMUo9AF8uYYfYXakqDYe4-sWaJGOSbY b4b05eb39f9d6f3c5f5edfcb14f1bc09b1116795&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

#BENZER SAĞLIK KONULARI

0 121

12 YORUM

 1. Öncelikle iyi akşamlar.
  Bende Başkent Üniversitesi Hastanesinde muayene oldum ve bana da ameliyat olmam gerektiği söylendi. Yalnız ben Emekli Sandığına bağlıyım devlet kurumunda çalışıyorum. Bana verilen fiyat farkı 1700-2200 dendi. Ayrıca zaten devlet bir kısmını karşılıyor bu yüzden biraz daha düşük çıkar diye düşünürken böyle bir fiyatın çıkması şaşırtıcı.Sizde nasıl 650 TL lik bir fiyat farkı çıkardılar ? Başkent Üniversitesi Hastanesinde Burun Kemik Eğriliği ameliyatı olup sizinle aynı fiyatı alan başka hastalar var mı ? Bu konuda bilginiz varsa eğer eklerseniz çok sevinirim. Geçmiş olsun.

 2. İyi Akşamlar Nergis Hanım,
  Benim babam SSK Emeklisi. Emeklilerden daha düşük ücret alınıyor sanırım, babama bağlı benim sigorta kurumum. Ancak yine de bu kadar fazla fiyat farkı çıkmaması gerekirdi. Hastanede yatış olmayacak benimkinde . Fiyat farkı bundan dolayı da olabilir belki. Bir de estetik falan olmayacak değil mi ayriyeten.. mutlaka bir yerlerde bir farklılıklar olabilir. bir de benim ameliyatımı doç dr. adnan fuat büyüklü yapacak. eğer sizinki prof. falansa onun farkından dolayı yüksek ücret çıkarmış olabilirler. Ameliyatım 7 eylülde gerçekleşecek ama hâlâ kafamda sorular var. Siz Adnan hocayı tanıyor musunuz ? Bilginiz varsa paylaşır mısınız lütfen, teşekkürler

 3. Bu arada geçen yıl aynı doktora başkent hastanesinde benzer ameliyattan 475 tl ödendiğini okumuştum bir sitede.

 4. İyi Akşamlar öncelikle geçmiş olsun sanırım ameliyatı bugün oldunuz. Bizde Adnan Beye ameliyat olacağız tekrar hesaplattık ve 550-600 civarı dediler. Ameliyat ve sonrası hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

 5. Bu habere sevindim. Benim ameliyatım bugun olacaktı fakat ameliyattan 3 gün önce nezle oldum , Ankara dışında memleketimde yaz tatilindeyim ameliyat için gelcektim. Adnan hocayı arayıp hastayken ameliyat olup olamayacağımı sordum bu şartlar altında olmaz dedi. İyileşirsen gel dedi. Hastalığı tamamen anlatamadığım içinrisk almak istemedim. Ve maalesef ameliyatım ertelendi.. Kendisi de izne ayrılıyormuş sanırım 20 Eylül gibi dönecekmiş. Şu an için yeni ameliyat tarihim belli değil.. Sizin randevunuz ne zaman ? Tanıdığınız başka biri var mı bu ameliyatı geçiren, Adnan Fuat Bey’i tanıyan ?

 6. bende yaptırmayı düşünüyorum her ildeki devlet hastaneleri yapar mı acaba ben aydınlıyım merak ediyorum 3 ayrı doktor ameliyat olman gerekir dedi ama nedeni tam bilmiyorum yani keyfi bi olay değil ama gerçekten bakılınca bi yamukluk hafif bi eğrilik gözüküyo bunu değiştirmek istiyorum bu esnetiğe girer mi yardımcı olurmusunuz acaba :))

 7. Nedeni çok büyük ihtimal kemik eğriliğidir. Nefes alamama, tıkanıklık gibi sorunlar yaşıyor musunuz ? Yani ameliyat kesinlikle keyfi bir olay değil, eğer şikayetleriniz çok değilse şahsen tavsiye etmem. Sonuçta çok küçükte olsa bir ölüm riski var anestezi de.. Bildiğim kadarıyla tüm devlet hastanelerinde bu işlem yapılıyor. Ancak şöyle bir durum var eğer siz güzel gözüksün eğrilik gitsin diyorsanız kbb ciye değilde plastik cerraha bu ameliyatı olmalısınız. Çünkü burnunun şeklinden memnun olup bu ameliyat sonrası burnu çok bozulan ve bin pişman olan hastalar da var.. :/ geçmiş olsun

 8. Merhaba, Bende burnumda ameliyat olacağım.Şikayetim burun kemiğinde eğrilik var.Sinüzütim olduğu için nefes almakta zorlanıyorum.Ankara Başkent Hastanesinde olmayı düşünüyorum.Önerebileceğiniz iyi bir doktor var mı acaba ?

 9. Merhaba Rabia,

  Net bir şey söyleyemeyeceğim çünkü ameliyat olmadım henüz, doktorum tatilden dönünce olacağım. Ben Doç Dr Adnan Fuat Büyüklü’ye olmayı düşünüyorum. Bir kaç iyi yorum okudum nette ama tam olarak bilmiyorum. Ameliyattan sonra yine yazarım ;) sevgiler

 10. 12 şubat 2015 tarihinde gazi hastanesi kulak burun bogaz opr.Uzm.dok.Zafer Bahri Demirel doktora burunda tıkanıklık sebebi ile muayene oldum.Oldukça tecrübeli,bilgili bir doktor tomografi istedi detaylı incelemek için.Tomografisi hemen çekildi 3 gün sonra sonuçları almak için gittim.16 şubat 2015 tarihinde.Bana senin burnunda kemik egrili ve et var dedi kan ver 3 gün sonra ameliyat edelim mi dedi.Çok mutlu oldum.Bu kadar kısa zamanda teşhis ve ameliyat günü vermesi kendisine duydugum güven bir kat daha arttı.Ve beni 19 şubat perşembe günü sabahtan 7.30 da servise mesai başlamadan geldi ve 10.00 sadece omuz üstümü uyuşturarak ameliyata başladı.Ameliyat esnasında tüm personel çok iyiydi.Benim ile yapacagı her işlemi anlatarak ameliyata adım adım başladı.Tam uyutulmadıgim için çok korkuyorum ama yine de belli etmemeye çalıştım.Boş yere korkmuşum bir usta nasıl çömlege şekil verir özenle ameliyatını ekibi ile bitirdi.11.30 da hastane odama geldim .Geldi gülümseyerek öglen yemek yiyebilirsiniz sıcak olmamak şartı ile dedi ve bir sorun var diye sordu.Ben bir gün daha kalıp ertesi günü taburca istedim.Çünkü çok bitkindim işyerinden kimse gelip taburca anında yanımda ilgilenmezdi.Zaten de öyle oldu.Geçe biraz agrım ve brun akıntım oldu hemşire hanım agrı kesici yaptı mışıl mışıl uyurum.Cuma sabah saat 10.30 taburca olacagımı iş yerine söyledim o kadar duyarsız bir işyerim varki umurlarında olmadım.Doktor bey benim en son kontrolünü yaptı ve pazartesi tamponları alalım diyerek 10 gün istirahat verip taburca etti.Pek ilaç kullanma taraftarı olmayan bir doktor.Bu yönü çok güzel dogal beslenip pazartesi 22 şubatta sabahtan tamponumu aldı en büyük zor safha bitmişti.Allah’ıma şükürler olsun.Şu an burun içi yavaş yavaş kabuklar iyileşiyor biraz olsun burunda nefes almaya başladım.22 martta tekrar kontrole gidecegim.Başta çok kıymetli doktorum Uzm.Dok.Zafer Bahri Demirel hocama,kbb servisinde görevli ameliathane personeline,anastezi uzmanlarına,hemşirelere,sivil memurlara ve hasta bakıcılara sonsuz şükranlarımı sunarım.Atilla Okbilek

 11. Zafer Bahri Demirel hakkındaki güzel yorumlar dolayısıyla çalıştığı kurumdan randevu alıp gittim.Burnumda ameliyat sonrası yapışma vardı daha önce özel bir hastanede ameliyat denmişti paralı olduğu için orda ameliyatı kabul etmemiştim.Zafer Bahri Demirel in aletle burnuma bakıp bisey görünmüyor deyip ciddi bir tetkik dahi yapmadığını paylaşmak istiyorum.Bu zamana kadar ki en baştan savma kbb muayenesi oldugumu belirtmeliyim.

Bir Yorum Bırak