Amazon Diet Pills Weight Loss

Healthy Fat Loss Weight Loss growth. HGH is normally produced in the body for children s growth. HGH that is naturally produced in the pituitary gland works with the liver causing it to release IGF-1. When people are young IGF-1 is produced in high levels but as aging occurs these levels decline and muscle cells stop growing. Without these hormones building your body can only be achieved with steroids or weight lifting. Z-Tropin and GHR100 can make bodybuilding effective by actually helping to grow new muscle cells and acquiring muscle density that bodybuilder s desire. Body Fat Percentage Loss Weight Loss • How to increase fat burning effects during your workout Lose Weight Quick • Burning Fat

There s no getting around it, but one of the fast ways to lose weight includes exercise. When I say exercise, I don t mean simply walking around the block. You need to combine cardio with weight bearing exercises.

Digest Diet Grabbers Free Online Weight Loss Programs One of the most recent medical advancement in the surgical procedure which involves the treatment of eye defects is the LASIK eye surgery The process involves the use of a laser to correct vision defect which makes use of a femtosecond laser or microkeratome blade in creating a flab very thin in the cornea This first procedure helps the surgeon to remove corneal tissue with an excimer laser by folding back the thin flab The flab is then replaced in its normal position to cover the area of the area of the eye tissue from where it was taken off from

Your anti-obesity pill can be one of two types. One is Fat Inhibitor and the other is Appetite Suppressant. Doctors prescribes you these medication only when your body mass index is 30 or above. Those who have gained so much fat they are always advised to take both type of medications appetite suppressant as well as fat inhibitor.


Weight Loss fast fat loss pills weight loss 7970 16771806 4.2 / 5(from 386 reviews) 4.4 USD Suppliers: In Stock
 Meme Kanseri Tedavisinde Gelişmeler Var! | Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Reklam

20

Mart
2012

Meme Kanseri Tedavisinde Gelişmeler Var!

Yazar: Sağlık Sitesi  |  Kategori: Kadın Sağlığı  |  Yorum: 1  |  2.042 Okuma
memekanseri

meme kanseri

Meme kanseriyle ilgili son gelişmeleri sizler için araştırdık.

Meme kanseri vakalarının sayısı son yıllarda arttı, ancak erken tanı ve daha iyi tedavi sayesinde ölüm oranları azaldı. Son on yılda 5 te 1 oranında azaldığı görüldü.

Tarama Alanındaki Gelişmeler

Ulusal tarama programı 

Araştırma göre tarama yaptırmak erken teşhis için yüzde yüz olumlu sonuç vermektedir.Meme kanseri için bir numaralı risk faktörü yaştır; vakaların yüzde 80′i 50 yaşın üzerindeki kadınlarda görülmektedir.

50 ile 70 yaş arası kadınların mutlaka kontrol için bir doktora gitmeliler. Erken teşhis hayat kurtarır sözünün tam karşılığını meme kanserinde görebiliriz.

memekanseri

Araştırma göre tarama yaptırmak erken teşhis için yüzde yüz olumlu sonuç vermektedir.

Meme kanseri için bir numaralı risk faktörü yaştır; vakaların yüzde 80′i 50 yaşın üzerindeki kadınlarda görülmektedir.

50 ile 70 yaş arası kadınların mutlaka kontrol için bir doktora gitmeliler. Erken teşhis hayat kurtarır sözünün tam karşılığını meme kanserinde görebiliriz.

Dijital teknolojnin gelişmesi yeni tarama tekniklerinin geliştirilmesine olanak tanıdı.

Hastanelerde mamografi için kullanılan röntgen cihazlarının çoğu hala X-ray teknolojisini kullanıyor, ama X-ray röntgen görüntülerini tam olarak veremiyor.

Meme kanseri için kan testi

Dünya çapındaki çok sayıda araştırma merkezi  kan testinin meme kanseri için güvenilir olduğunu söylüyor.

Testte kanserle mücadele başladığında kan içindeki pronteinlerin hasas değişimlerini algılayan bir sistem kullanılıyor.

Kanseri Önleme Gelişmeleri

Tamoksifen

Hormon tedavisi bazı kadınlardaki meme kanseri tedavisi için kullanılıyor.

Kullanılan ilaçla yüksek risk taşıyan kadınlar üzerindeki tamoksifen önleme çalışmaları %38 oranında bir başarı sağlamıştır.

Ancak uyuşturma gibi önemli yan etkileri olan bir tedavidir. Bu yüzden daha fazla araştırma gereklidir.

Gen araştırmaları

Gen bozuklukları birçok kadında göğüs kanserine yakalanma riskini arttırmıştır. Genetik bir hastalık durumu varsa %80 civarı risk artışı gözlenmiştir.

En önemli geni bozuklukları BRCA 1 ve BRCA 2 olarak bilinir.

Bu genler, meme kanserine yakalanma ihtimalini oldukça arttırır.

Meme kanseri aşısı

Meme kanseri aşısının geliştirilmesi için büyük paralar harcanmasına rağmen hala emekleme aşamasındadır.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde kısmen sonuç alınmasına karşın önemli yan etkileri de beraberinde getirdiği gözlenmiştir.
Araştırmalar daha olgunlaşmamasına rağmen meme kanseri için bir aşı geliştirme ve kanseri kontrol edebilme adına bir ışık yakmıştır.

Oxford Üniversitesi’nden önde gelen kanser uzmanı Profesör Valerie Beral da meme kanseri için aşı kullanımının daha fazla araştırılması çağrısında bulundu.

Tedavideki gelişmeler

Herceptin

Herceptin yeni tedavilerden biridir.  Meme kanserini durdurmaya yönelik yapılan araştırmada pozitif sonuçlar alınmıştır. Bazı kanser türklerini kontrol altına alabilmiş ve başarılı sayılmıştır.

Herceptin kanserin yayılmasını teşvik eden virüse karşı savaşır.

En etkili tedavi yöntemini bulmak için bu Herceptin için çalışmalar devam etmektedir.

Tyverb

Başka bir tedavi yöntemi ise  Tyverb (Lapatinibin) dir.

Bu ilaç Herceptin’e benzer, fakat tablet şeklinde değil damardan verilmektedir. Diğer tedavilere yanıt vermeyen ileri evre meme kanserinin tedavisi için tasarlanmıştır.

Herceptine benzemesine rağmen yeterli klinik kanıt olmadığına karar verildi ve Nis tarafından reddedildi.

Yeni bulgular

Daha çok erken olmasına rağmen ümit verici tedavi gelişmeleri şunlardır:

  • sorafenib, bir böbrek kanseri ilacı
  • İki kanser için mevcut ilaçlar (doksorubisin) ve kemik hastalığı (zoledronik asit) bir kombinasyonu kullanılarak bulunan bir İngiliz-Fin çalışmasında farelerde tümörlerin büyümesini durdurdu.

 

Meme kanseri riskini azaltmak için beş yol

Meme kanseri riskini azaltma konusunda bilinen bazı unsurlar vardır.

Diyet: Araştırmaya göre sağlıklı bir diyet uygulayarak hastalık riskini %35 e kadar  indirmesi söz konusu. Bu diyete başlamanın ilk şartı taze meyve ve sebzeleri bol tüketmektir. Brokoli gibi sebzeler antioksidan açısından zengindir ve kanseri önleme özelliği olduğu bilinir.

Ağırlık:Boyunuzla orantılı olarak sağlıklı kilonuzu tespit edin ve bu oranı koruyun. Araştırmalar menopoz sonrası aşırı kilolu kadınlarda riskin arttığını göstermektedir.

Alkol: büyük bir uluslararası çalışmada ağır içicilerde meme kanserine yakalanma riskinin daha yüksek olduğu öğrenildi.

Düzenli egzersiz: Kadınları düzenli olarak fiziksel aktivitede bulunmaları riski %23 azalttığı görülmüştür.

Sigara: Sigarayı bırakmak diğer kanser türleri kadar meme kanserinde de tedavi için ilk adım olarak görülebilir. Riski azaltmak için hemen şimdi bırakmanız sizin yararınıza olacaktır.

Sağlık Sitesi

Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    nurcan ballı

    Mar 20, 2012

    Teşekkürler Çok faydalı bilgiler.

    Cevapla

yorum yapmak ister misin?


Facebook Twitter RSS Beslemesi
sponsor reklamlar

125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam© Tüm Hakları Saklıdır - Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sitemzideki konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza sormadan uygulamayın. Sitedeki yazılardan doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Sitemizde yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen makalelerdir.

Sağlık ve Tıp