Kalın Bilekleri İnceltme Egzersizleri ve Ameliyatı

Kalın Bilekleri İnceltme Egzersizleri ve Ameliyatı

ince bayan bileği

Toplumumuzda güzel bayanların ince bileklere sahip olması gerektiği gibi bir bakış açısı baskın gelmektedir. Bu sebeple çoğu bayan daha zarif görünebilmek için ince bileklere sahip olmayı arzu etmektedir.

Vücudumuzun şekli genellikle kalıtsaldır. Fakat düzenli spor ve egzersizler ile bu kalıtsal bölgelerde ufak değişiklikler elde edebiliriz. Kalın kemiklere sahip bayanlarda bu egzersizler istenilen ayak bileği inceliğini ortaya çıkarmamaktadır. Bunun yerine ufak müdahaleler ile inceltme yapılabilmektedir.

                İLERİ – GERİ ÇEKME EGZERSİZİ

Bacaklarınızı ileriye uzatarak yere oturun. Daha sonra dizlerinizi kırarak ayaklarınızı vücudunuza doğru çekin ve 10 saniye bu şekilde bekleyin. Daha sonra tekrar bacaklarınızı uzatın. Bu işlemi 3-4 dakika boyunca uygulayın.

                MAKAS EGZERSİZİ

                Yere oturun ve bacaklarınızı ileriye doğru dik bir şekilde uzatın. Ayak parmaklarınızın uçlarını yere değdirmeye çalışın. Öne doğru parmak uçlarınız yere değecek şekilde olmaya başladığında 10 saniye içinizden sayın. Bu hareketi de 3-4 dakika boyunca tekrarlayın.

                ESNEME EGZERSİZİ

                Sizi en çok yoracak egzersiz belki de bu olacaktır. Ayak bileğinizi inceltme etkisinin yanında baldır, basen ve kalça bölgesini de çalıştırır. Ayak parmaklarınızın üstünde durun ve esneme pozisyonunda sabit kalarak yavaş yavaş ayak parmaklarınızın ucuna doğru yükselerek maksimuma ulaşın. En yüksek noktaya ulaştığınızda 20 saniye bu şekilde kalın. Bu işlemi yapabildiğiniz sürece 3-4 defa tekrarlayın.

                AMELİYAT İLE BİLEK İNCELTME

                Kalın ayak bilekleri yağ alma ameliyatı ile inceltilebilmektedir. Gereğinden fazla kalın bir bileğiniz varsa yine yağ dokusu enjeksiyonu ile ayak bileğinizde kalınlaşma sağlanabilir. Ancak bu işlem için yağ toplanması sorunu olması gerekmektedir. Diğer durumlarda ufak ameliyatlar ile incelme sağlanabilmektedir. Ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapılır ve uygulama yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Hasta günlük işlerinden alıkonulmaz. Tek yapmanız gereken ameliyattan sonra özel bir çorabı birkaç hafta kadar kullanmanız gerekmektedir.

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak