Hamilelikte Grip aşısı Güvenli midir?

Hamilelikte Grip aşısı Güvenli midir?

1 265
hamilelikte grip aşısı
hamilelikte grip aşısı
hamilelikte grip aşısı
hamilelikte grip aşısı

Soru: Gebelikte Grip aşısı: Güvenli mi?

Cevap:

Evet, hamilelik sırasında geçirilmiş bir influenza (grip) aşısı için.. güvenlidir.

Aslında, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri grip mevsimi sırasında hamile olan herkes için bir grip aşısı önermektedir.

Hamilelik kalp ve akciğerler üzerinde ekstra stres yaratıyor. Gebelik aynı zamanda bağışıklık sistemini de etkileyebilir. Zatürre ve solunum zorluğu gibi – Bu faktörler gebelik sırasında gribe meyilli olmanın yanı sıra grip ciddi komplikasyonlara yakalanma riskini artırır.

Gebelikte Grip, düşük, erken doğum ve düşük doğum ağırlığı riskini artırıyor gibi görünmektedir.

Bir grip aşısı bu olası sorunları önlemeye yardımcı olabilir. Daha da iyisi, gebelik sırasında geçirilen bir grip doğumdan sonra bebeğinizin korumasına da yardımcı olur.

Bebekler de grip komplikasyonları için yüksek risk altındadır, ancak bir bebek 6 aylık olana kadar çocukluk gribi aşılarına başlanamaz. Eğer gebelik sırasında grip aşısı yaptırmışsanız, bu antikorlar bebeğinizi korumak için plasenta yoluyla geçecek.

Eğer yumurta alerjisi iseniz, bir grip aşısı almadan önce doktorunuza danışın. Böyle bir reaksiyon durumunda aşıdan sonra en az 30 dakika boyunca özel önlemler almak gerekebilir.

2012-2013 grip mevsiminde mevcut grip aşısı hem H1N1 grip (domuz gribi) ve mevsimsel grip karşı koruma sağlar.

#BENZER SAĞLIK KONULARI

1 YORUM

  1. arkadaşlar böyl kimyasal şeylerle niye kendinizi koruyorsunuz, bunun doğal yolları var bol bol sebze meyve tüketin C vitamini özellikle, ben hamileligimde her gün bal süt meyve muz tükettim hiç sorunum olmadı cok sükür. bir de sıkı giyinmeye üsütmemeyeye dikkat edin

Bir Yorum Bırak