Hamilelikte ( gebelikte ) Yüz Maskesi

Hamilelikte ( gebelikte ) Yüz Maskesi

0 644
hamilelikte lekeler
hamilelikte lekeler
hamilelikte lekeler
hamilelikte lekeler

Hamilelikte Oluşan Kahverengi  Lekeler

Genellikle hamileliğin 4. ayında başlayan özellikle yanak ve alın bölgesinde oluşan renk değişimlerine melasma, chloasma ( kloasma ) yani halk dilinde lekelenme diyoruz. Bu duruma  birden artan hormonlar ve böylelikle olusan fazla  pigmet neden oluyor. Bir çok hamile vücudunun çeşitli yerlerinde oluşan bu kahverengi lekelerden oldukça rahatsızlık duyuyor.

Sadece lekelerle kalmayıp sivilcelerde artış, ben oluşumu, karın bölgesinde çatlaklar ve saç dökülmeleri diğer hamile sorunlarından bazıları. Sakın telaş yapıp üzülmeyin. Bu yaşadıklarınız hemen hemen gebe kadınların çoğunda görülen değişikliklerdir.

Gebelikte Lekelerden Kurtulmak İçin Ne Yapabilrim ?

Özellikle yaz aylarında çok dikkatli olmanız gerekiyor. Güneş ışığı, UV ışınlar lekelerin artmasına sebep olacaktır. mutlaka güneş koruyucu kullanınız. Hatta mümkünse fazla güneşe çıkmayınız.

Uzmanlar lekelenmenin folik asit eksikliğinden de oluşabileceği kanısındalar. Folik asit takviyesi almaya özen gösterin. Özellikle yesil sebzeler ve bol taze meyve tüketin.

Yüzünüzü kimyasallardan koruyun, fazla makyaj yapmayın.

 

Cillteki Lekeler İçin Maske:

  • Uzmanlar hatmi çiçeğinin cildi güzelleştirme de etkili olduğunu söylüyorlar. Özellikle hamilelik döneminde oluşan lekeler için de birebir. Hatmi yapraklarını demleyip suyunu cildinize günde 2 veya 3 kere tonik seklinde, pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.
  •  Ayrıca çilek maskesi de lekelenmeyi önlemede etkili bir diğer maske. Dilimlenmiiş çilek parçacıklarını yüzünüzde 5-10 dakika kadar bekletin.

Doğumdan sonra, Doğum Lekeleri İçin Önerilen Maske:

Bir tutam zencefil , bir çay kaşığı tarçın,  ve iki yumurta akı  derin bir kapta  karıştırılır. Lekeli bölgelere uygulanır. ancak bu maskeyi yatmadan önce uygularsanız daha iyi olur. Cİltte kızarıklıklar meydana getirebiliyor.

Bunun dışında daha önce hamilelik sonrasında bephanten krem kullanıpta faydasını görenler de olmuş Fiyatı da gayet uygun ( 5TL ). Ancak doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Gelen Aramalar: lekeli yüz

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak