Hamile (Gebe) Egzersiz Hareketleri

Hamile (Gebe) Egzersiz Hareketleri

0 1163
hamile egzersizleri 3
hamile egzersizleri 3

Fiziksel aktivite, gebelik sırasında egzersiz son derece gereklidir. Kalp ve kan damarlarının sağlığı gebelik sırasında muhafaza hatta geliştirilebilir.

Kas gücünü geliştirmek bir bebek taşımak için iyi bir hazırlıktır.

Rahat hissetmenize yardımcı olmak için Hamilelikte (Gebelikte) Egzersiz yapmanız yararınıza olacaktır
Aşağıda hamile (gebe) kadınlar için önerilen bir egzersiz programı gösterilmiştir. Bu programı gebelik sırasında yapmaya başlayabilirsiniz.

 

hamile egzersizleri 1
hamile egzersizleri 1

Bu egzersizler üst beden kuvveti ve karın kasları geliştirmenize yardımcı olacaktır, Büyümekte olan bebeğin öne uyguladığı ağırlığı taşımanıza yardımcı olacaktır ve potansiyel sırt ağrısını rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

 

hamile egzersizleri 2
hamile egzersizleri 2

Genellikle bel ağrısı ve bacak krampları gibi hamilelik ile ilgili ortak bozuklukları, bu egzersiz sayesinde hafifletebilirsiniz. Hamile (Gebe) Egzersizleri aynı zamanda kan dolaşımınızı artırarak varisi önlemeye yardımcı olur.

hamile egzersizleri 3
hamile egzersizleri 3

Ne zaman Hamile (gebe) egzersizlerini bırakmalıyım? Bu belirtilerden herhangi biri oluşursa,  Hamile (gebe) egzersizlerini bırakmanız gerekir:   vajinal kanama, baş dönmesi ve nefes darlığı. Eğer önceden varolan sağlık veya fiziksel durumlar ya da sorunları varsa, programı her türlü başlamadan önce doktorunuzla egzersiz hakkında  konuşun.

Gelen Aramalar: hamile egzersizleri,hamilelikte egzersiz hareketleri,hamilelik egzersizleri,gebelikte egzersiz hareketleri,egzersiz hareketleri,gebelikte egzersiz,hamilelikte egzersiz,hamilelik egzersiz hareketleri,spor hareketleri,hamile egzersiz hareketleri

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak