Ayrıntılı Ultrason Nedir? 2012 Fiyatları ve Doktor Tavsiyeleri

Ayrıntılı Ultrason Nedir? 2012 Fiyatları ve Doktor Tavsiyeleri

12 10115
ayrintili ultrason
ayrintili ultrason
ayrintili ultrason
ayrintili ultrason

Ayrıntılı Ultrason Nedir?

Hamilelikte ultrason, veya sonogram, rahim içinde bebek görüntüleri üretmek için yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanan bir görüntüleme tekniğidir.

Fetal ultrason görüntüleri bebeğin büyüme ve gelişimi değerlendirmeye ve hamileliğin nasıl ilerlediğini belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıntılı ultrasonla bebeğiniz doğmadan önce profilini inceleme ve minik kalp atışlarını dinleme şansını verir..Daha da önemlisi bebeğinizde olası sorunları önceden belirlemede en etkili yol ayrıntılı ultrasondur. Ayrıntılı ultrason genellikle gebeliğin 20-24 haftaları arasında yapılır. Bebeğinizin sağlığının daha yakından izlenmesi gerekiyorsa, ultrason gebelik boyunca tekrar edilebilir.

Ayrıntılı Ultrason Yaptırmalı mıyım?

   Bebeğinizin büyümesini değerlendirin. Doktorunuz bebeğinizin normal bir hızda büyüyüp büyümediğini belirlemek için ayrıntılı ultrasonu tercih edebilirsiniz. Ultrason bebeğinizin hareketleri, solunum ve kalp hızı hem de izlemek için kullanılabilir.

Plasentayı inceleyin. Plasenta hayati besin ve oksijenden zengin kan ile bebeğinizin sağlar. Plasenta ile herhangi bir sorun özel bir dikkat gerekir.

Fetal anomali tanımlayın. Ayrıntılı ultrason sayesinde çeşitli doğumsal anormallikler önceden tespit edilebilir. Erken tanı, bir bebeğin hayatını kurtarmak ya da önlem almanıza yardımcı olur ve erken müdahale edilir.

    Belirti veya semptomları araştırın. Eğer kanama veya diğer komplikasyonlar yaşıyorsanız, ayrıntılı ultrason sorununuzu belirlemenize yardımcı olabilir.

    Diğer prenatal testler yapın. Eğer spesifik genetik sorunlar varsa, amniyotik sıvı (amniyosentez) istenebilir. Genetik anormallikler (koryon villus örneklemesi) için plasentanın bir örnek test gibi bazı prenatal testler sırasında iğne yerleştirmesinde yine ultrason kullanılır.

  Doğum öncesi cenin pozisyonunu belirleyin. Eğer bebeğin anormal bir konumda ise bunu ultrasonda rahatlıkla görebilirsiniz ve ona göre bir doğum şekli ( örneğin sezeryanla doğum ) gerçekleşebilir.

Ayrıntılı Ultrason fiyatları 2012

İstanbul’da Ayrıntılı Ultrason Nerede Yaptırabilirim? Fiyatları Nedir? Doktor ve Hastane Tavsiyeleri

Avcılar Hospital 350 TL (Sigorta karşılamıyor)
Medilife 280 TL (Sigortalı fiyatı)
Nisa Hastanesi 145 TL (Sigortalı)
2000 Tıp Merkezi Büyükçekmece 150 TL
Medipol Hastanesi 270 TL
Nisa Hastanesi 152 TL
Prof Dr.Recep Has özel muayenehane 300 TL
Bakırköy Acıbadem’de Prof. Dr. Rıza Madazlı 350 TL
Zeynep Kamil ücretsiz!
Vakıf Guraba 50 TL
Büyükçekmece Kolan hastanesi 250 TL ( Altan Bey )

 

Ankara’da Ayrıntılı Ultrason Nerede Yaptırabilirim? Fiyatları Nedir? Doktor ve Hastane Tavsiyeleri

 

Özel Lina Kadın Doğum Hastanesi 150 TL
Eyüp Ekici ( Özel Muayenehane ) 350 TL
Mustafa Salih 530 TL
29 Mayıs Hastanesi 83 TL
Özel Akropol Hastanesi 150 TL
Uzm. Radyolog Ali İpek 150 TL
Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi ( çok cüzi bir fiyat )

Gelen Aramalar: eyüp ekici,renkli ultrason fiyatları,ayrıntılı ultrason,ayrıntılı ultrason fiyatları,ULTRASON FİYATLARI,detaylı ultrason fiyatları,renkli ultrason,dr eyüp ekici,detaylı ultrason fiyatları 2012,ayrıntılı ultrason fiyatları 2012

#BENZER SAĞLIK KONULARI

12 YORUM

  1. Ankarada tüm hamileliğim boyunca özel fatih hastanesine gittim. çok memnundum. tavsiye ederim. doktorum prof. dr. Hasan Kafalı

  2. Ankarada tavsiye edebileceğiniz en iyi kadın doğum hastanesi neresi? 8. ayda doğum yapacağım ve iyi bir hastane arıyorum. fiyat da biliyorsanız yazar mısınız.

  3. Maliyeti 15 tl olan ve bunun kat kat fazlasını zaten kurumdan alıp birde vatandaştan bukadar fazla para alınması, bu sektör sağlık sektörü hesapta.insanların zaaflarını kullanıp para kazanmanın en kolay yolu..

Bir Yorum Bırak