Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 8. Hafta

Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 8. Hafta

0 960
gebelikte 8. hafta embriyo
gebelikte 8. hafta embriyo
Hafta Hafta Hamilelik - Hamilelikte 8. Hafta
Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 8. Hafta

Gebelikte 8. Hafta; Ne büyük bir haftada bu. ilk trimester sonuna 4 hafta kaldı.  potansiyel olarak bebeğe zarar verebilecek toksinler, virüsler ya da kimyasallara maruz kalma da sınırlama konusunda dikkatli olmak yine  çok önemlidir. Bir baloncuk içinde yaşamak gerekir…

Hamilelikte 8. haftaya gelmenize rağmen hamile gibi görünmüyor, ancak kesinlikle hamile gibi hissediyorsunuz. Gebelik hormonlarının büyüme ve rahim duvarı içine daha da sıkıca kendisini kurmak için   fazla mesai yapılacaktır. Göğüslerinizin büyüklüğü ve ağırlığı artmış olması muhtemeldir ve bel hızla yok oluyor. Genellikle  baş dönmesi veya sersemleme hissediyorsunuz, ya da sadece biraz baş ağrısı olabilir.

Buzdolabında ne var? Aşeriyorsunuz!

Bu hafta yine belirli gıdalar yeme düşüncesi yaşıyorsunuz.  Bazı kadınlar  tebeşir, kum ve çamur gibi yenmeyen gıdaları aşerebilir. Açıkçası isteklere bir sınır koymaya çalışmayın.

Eğer gebiliğin 8. haftasına geldiyseniz kedinizi biraz daha yorgun hissedersiniz.   Her gün  rutin egzersizleri yapmaya gayret etmeli. Gebelikte aşırı kilo Kadınlarda sorunlara yol açabilir.

Fiziksel değişiklikler Hamilelikte 8. Hafta

 • rahim bir greyfurt ya da büyük bir portakal büyüklüğünde 8. haftada . Normalde küçük bir erik büyüklüğünde olmalıydı.
 • 12. haftaya kadar sık sık bulantı görülebilir.   hazmı kolay yiyecekler  yemek önemlidir.
 • Kilonuz artmaya başlıyor. Kıyafetleriniz de değişiyor tabii. Elsatik pantolonlar rahatlık açısından önemli.
 • Daha fazla yorgunluk ve 8. haftada sanki gün boyu uyumuşsunuz gibi yorgunluk çökebilir.   yeterince dinlenmeye gayret edin.
 • Hamilelikte 8. haftadan itibaren bazı alt sırt ağrısmeydana gelebilir. Bu, gebelikten önce hiç yaşamadığınız bir şey olabilir. Sırt ağrısı şimdi genellikle alt omurga üzerinde büyümüş rahim baskısının bir sonucudur. Sırt ağrısı gelir ve gebelik boyunca gider ve hormonların yüksek seviyelerde etkilenir.

Duygusal değişiklikler Hamilelikte 8. Hafta

 • Hayal gücünüzde barizdeğişiklikler olabilir. stres ve kaygıartış gösterebilir.
 • Bu karamsar ve sinirli hissediyor olabilirsiniz.  Bu ruh halinde insanlara tahammül etmek zorlaşabilir. Sessiz bir yerde kafa dinlemek isteyebilirsiniz.
gebelikte 8. hafta embriyo
gebelikte 8. hafta embriyo

Bebeğinizin değişiklikler Hamilelikte 8. Hafta

 • Bebeğiniz 1 santimetre çapında uzun bu hafta olduğunu ve nihayet büyüyor.  Ama hala büyük bir alın ve küçük bir gövde ile, tüm bir baş gibi görünüyor.  Endişelenmeyin önümüzdeki birkaç hafta içinde uzuvları da büyecek ve daha fazla şekil alacaktır.
 • Bu hafta bebeğinizin  parmakları, ayak parmakları ve dudaklar, göz kapakları ve bacaklarında daha açıkça tanımlanmış hale gelmektedir.
 • 8. haftada ise bebeğin kalbinde vanalar mevcuttur ve akciğerlerinin kendi boğazına hava akışı yardımcı olacak pasajlar oluşturmuşlardır.
 • Bebeğinizin kemikleri 8. haftada oluşmaya başlıyor

Hamilelikte 8. Hafta için ipuçları

 • Büyümüş göğüslerinizi destekleyecek daha büyük bir styen kullanabilirsiniz.
 •  Kendinizi yorgun hissettiğiniz zaman  dinlenin.
Gelen Aramalar: embriyo,hamilelikte 8 hafta,8 hafta gebelik,gebelikte 8 hafta,sekiz haftalık bebek,8 haftalik gebelik,8 haftalık gebelik ultrason görüntüsü,8 haftalık bebek nasıl olur,gebeliğin 8 haftası,gebelikte 8 hafta ultrason görüntüleri

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak