Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 6. Hafta

Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 6. Hafta

1 1966
Hafta Hafta Hamilelik - Hamilelikte 6. Hafta
Hafta Hafta Hamilelik - Hamilelikte 6. Hafta
Hafta Hafta Hamilelik - Hamilelikte 6. Hafta
Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 6. Haftalık bebek görüntüsü

Gebelik testi yapmadıysanız, şimdi   yapın.  20,00  TL’nin altında   süpermarket veya eczaneden gebelik idrar testleri satın alabilirsiniz. Bazı çiftler  test yapıldığı anı kaydetmek için kamerayla gidiyor. güzel bir hatıra olur. 6 Haftalık bebek görüntüsü

Altı haftalık hamile olduğunuz zaman, bebeğin resmi ölçülebilir.   Hatta 6 haftalık yaşta, bebek kıvrılmış ve  bacakları bükme edilir.  6. Haftada Ortalama  bebeğin boyutu 5-6 mm. Kafası gövdesine oranla çok büyük,  Hatta bebeğin yüz hatları oluşmaya başlar gözleri ve burnu gelişime açık bir aşamadadır.

Fiziksel değişiklikler Hamilelikte 6. Hafta

 • Muhtemelen, geçen hafta olduğu gibi aynı belirtileri hissediyorsunuz. Hatta daha çok mide bulantısı, kokulara daha duyarlı, daha yorgun ve genelde düşük enerji hissedilir. Sabırlı olun ve Tabiatla savaşmaya çalışmayın.
 • Çoğu zaman hasta hissediyorsanız  açlıktan olması muhtemeldir.   Et , balık ve deniz ürünleri, meyveler aşerme listesinin başındadır.
 • Kişisel meme daha duyarlı olabilir.   göğüsler mavimsi bir renge sahip olabilir.
 • Bir vajinal akıntı  fark edebilirsiniz.  kaşınmaya neden olan, aşırı ya da garip bir koku varsa, doktorunuza danışın.  Maya enfeksiyonları gebelikte yaygındır.
 •  Bazı hamile kadınlarda daha fazla tükürük üretimi olabilir ve sürekli yutmak zorunda. Bu normaldir ve haftalar ilerledikçe geçer.
 • Bazı kadınlar gebelik 6. haftasında   baş ağrısı  vardır.  bir şeyler yemek, sıvı alımınızı artırmak veya ılık bir duş yapmak gibi basit ilaçlar  size iyi gelebilir.  Baş ve saç derinize masaj çok etkili olabilir.

Duygusal değişiklikler Hamilelikte 6. Hafta

 • Bu birçok kadın için duygusal anlamda  ilginç bir dönem olabilir.   Sigara, alkol ya da uyuşturucu kullanmak, özellikle hamilelik döneminde, tüm riskli davranışları  beraberinde getirir. Bebeğinizin gelişimi çok önemli bir aşamasındadır.
 • Hala tuvalete gitmek için endişeli hissediyor olabilirsiniz. Adetinizin gecikmiş olmasına rağmen, hala  endişeli olabilirsiniz. Bu özellikle ilk 12 hafta veya 1. trimesterin  ortak bir endişe problemidir.

Bebeğinizin değişiklikleri Hamilelikte 6. Hafta

 • Bu hafta bebeğinizküçük bir kurbağa yavrusu gibi görünüyor. Tüm baş, küçük vücudu ve bacakları  küçük bir tomurcuk gibi. Endişelenmeyin; 6. haftada  büyük değişiklikler her gün yaşanıyor, Siz uyurken bile.
 • Bebeğinizin kalp atışları vajinal ultrasonografi ile görülebilir ve sayılır ise, yaklaşık 80 BPM   olacaktır.
 • Gebelikte 6. Hafta bebeğin çene, çene ve hatta yanak oluşturmaya başlayan haftadır. Onlar bu hafta büyümeye başlar.

Hamilelikte 6. Hafta  için ipuçları

 • Çantanızda  aperatif yiyecekler  taşıyın. Kuru tuzlu kraker, tatlı bisküvi ve su gebelikte bulantı ile baş etmek için gerekli olabilir.
 • Eğer kusma eğilimli iseniz arabada bir dondurma kabı tutmayı unutmayın. Kolayca bertaraf edilebilmesi için kapağı da unutmayın.
 • Herhangi bir toksin , kimyasallar, ilaçlar, X-ışınları, alkol ya da bu hafta genel olarak riskli davranışlardan kaçının. hamilelikte 6. hafta  embriyonik değişim ve gelişimi için önemli bir dönemdir.
 • Aslında hamilelikte 6. haftada kilo verdim endişelenmeyin. Bulantı ve kusma kilo kaybına yol açabilir ve sizin kilo almanız için yeterince zamanınız vardır
Gelen Aramalar: 6 haftalık bebek,6 haftalık gebelik,altı haftalık bebek,hafta hafta gebelik,6haftalık bebek,6 haftalık bebek görüntüsü,6 haftalk gebelik,6 hafta gebelik,6 haftalik hamilelik,6 haftalık bebek görüntüleri

1 YORUM

Bir Yorum Bırak