Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 3. Hafta

Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 3. Hafta

2 278
hafta hafta hamilelik - Hamilelikte 3. Hafta
hafta hafta hamilelik - Hamilelikte 3. Hafta
hafta hafta hamilelik - Hamilelikte 3. Hafta
hafta hafta hamilelik – Hamilelikte 3. Hafta

Tebrikler, artık resmen hamilesiniz. 3 hafta gebe olmak, eşinizin sperm biri ve yumurtaları bir araya geldi ve gebelik meydana geldi.  Gerçi bundan haberiniz olmaz, bu faaliyetlerin tümü küçük  mikroskobik düzeyde ve fallop tüplerinden birinin içinde   oluyor. 3 haftalık hamilesiniz.

Kendi yumurta ve tek bir sperm arasında füzyon süreci 24 saat civarında sürer  . Bir sperm başarılı olduğunda, yumurta girmesini  durdurmak için kendi etrafında koruyucu bir duvar oluşturur.  Böylece diğer spermleri etkisiz hale getirir. Tek yumurta tek bir sperm tarafından döllenmiş ve ayrı ayrı ise, tek yumurta ikizleri  erken bir aşamada oluşur.

Yumurta fallop tüpünde döllendikten yaklaşık bir hafta sonra, bu rahim iç tabakasına gömülür.

Fiziksel değişiklikler hamilelikte 3. hafta

 • Hamile olduğunuzu anlamak için hala çok erken. Fakat muhtemelen hamile olduğunuzu hissediyorsunuzdur.
 • Bazı kadınlarda ağızda farklı bir tat meydana gelir. 3 hafta gebe olmak hormonal değişiklikleri de beraberinde getirir, muhtemelen bu aşamada belirtileri hissedeceksiniz.
 •   Fazladan fiziksel aktivite veya her zamanki rutin egzersizlerinizi ihmal etmeyin

Duygusal değişiklikler hamilelikte 3. hafta

 •   Eğer 3 haftadır hamile iseniz, bu bebeğinizin gelişiminin önemli bir  aşamasıdır.

Bebeğinizin değişiklikleri hamilelikte 3. hafta

 • Şimdiye kadar bebeğiniz ancak bir toplu iğne başı büyüklüğüne gelebildi. Hala bir hücre kümesi  gibi bir şey görünmüyor.

Hamilelikte 3. Hafta için ipucu

 • Bir check-up için diş hekimine gidiyoruz, hamile olduğumuzu söylüyoruz.  Ayrıca Gebeliğin erken dönemlerinde X-Işınları tavsiye edilmez.
 • Etrafınızdaki herhangi bir tehlikenin farkında olun. Bu tür ilaçlar  gebeliğin erken hücre bölünmesi üzerinde bir etkisi olabilir zehirler gibi bazı çevresel faktörler riskleri vardır.
 • Herhangi bir alkol ya da özellikle sizin için reçete edilmemiş  herhangi bir ilaç almaktan kaçının.
 • Dahil bir folik asit takviyesi ile doğum öncesi vitamini alarak başlamayı unutmayın.

 

Gelen Aramalar: hamilelikte 3 hafta belirtileri,hamilelikte 3 hafta,hamileligin 3 hafta belirtileri,gebelikte 3 hafta belirtileri,hamileliğin 3 haftası belirtileri,hamilelik 3 hafta belirtileri

2 YORUM

 1. hamile oldugumu yeni ogrendim– cok mutlu bir okadarda heycanliyim fakat cok bulantim oluyor su bile icsem kusacakmis gibi oluyorum ozellikle sabahlari cok kotuyumm ne yapmaliyim bulanti ve kusmayi onlemek icinnn

 2. Sevgili Teacherr_68

  Hemen hemen hamilelerin çoğunda görülen ortak bir sorundur bu. Öncelikle telaşlanma çünkü yalnız değilsin. Sabahları kalktığında fazla aç kalma hemen bir dilim ekmek yemeni tavsiye ederim. Ayrıca bol bol sıvı tüketmelisin, özellikle de su. Mideni bulandıran ortamlardan da uzak durmalısın.

Bir Yorum Bırak