Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 2. Hafta

Hafta Hafta Hamilelik – Hamilelikte 2. Hafta

0 460
hafta hafta hamilelik - Hamilelikte 2. Hafta
hafta hafta hamilelik - Hamilelikte 2. Hafta
hafta hafta hamilelik - Hamilelikte 2. Hafta
hafta hafta hamilelik – Hamilelikte 2. Hafta

Duygusal değişiklikler hamilelikte 2. Hafta
Bebek Değişiklikleri hamilelikte 2. Hafta
Hafta İçin İpuçları, Fiziksel Değişiklikler
Bebek yıldız işareti

Hala hamilelik hakkında çok heyecanlı  olduğunuzu biliyorum. siz ve eşiniz başarılı bir gebelik sürecini en iyi şekilde geçirmeniz mümkün olacak.

Gebeliğin 2. haftası, bazı temel ve karmaşık süreçler  beyin ve üreme organları içinde gerçekleşiyor. En ufak bir sancı bile bir dizi başlangıcın habercidisidir.

Hamilelikte 2. Haftasında Kadınların çoğunda döngüler, 28-32 gün arasında sürecektir. Yumurtlama genellikle son döneminin ilk gününden sonra 14. gün veya civarında gerçekleşir. Standart 28 günden daha uzun veya daha kısa siklusları olan kadınların ise, yumurtlama zamanı farklı olacaktır.

Yumurtlamak için hazır olduğunuzda bazı değişiklikler oluşur.

 • Bazı kadınlar koku ya da genellikle bilinçli olmayan kokulara karşı duyarlılı hale gelir.
 • Pelvik bölgede ağrı. Bu Mittelschmerz olarak bilinir
 • Servikal mukus değişiklikleri. Normalde bu değişiklikler rahim ağzından  yumurtaya doğru daha kolay  sperm teşvik etmek için tasarlanmıştır.  mukus yumurta beyazı gibi, ya da genellikle daha sulu ve kaygan olabilir.
 • Bazı kadınlarda libido artışı ı gelişir.
 •  Hormonal değişiklikleri saptamak içintükürük ve idrar testleri vardır. Bu testler, eczanelerinde mevcuttur.
 • Artmış bazal vücut ısısı.

Hamilelikte 2. Hafta da Bir yumurta onun follikül tahliye edildikten sonra 12-24 saat arası döllenme yeteneğine sahiptir. Sperm 3-5 gün civarında veya çok daha uzun süre yaşayabilir.

Döllenme genellikle fallop tüpü içinde oluşur ve bu gebeliğin 3. haftasında meydana gelir.

  Eşinizin cinsel ilişki sırasında boşaldığında, 100-300 milyon civarında sperm onun seminal sıvısında bulunur. Ama sadece yumurta hücresini döller ve o hassas andan itibaren spermler çalışmaya başlar.

 

Fiziksel değişiklikler; Hamilelikte 2. hafta

 •  Ovulasyon hakkında zorunda dair işaretler olup olmadığına bakın.  başladığında ve sona erdiğinde bir ajanda tutun ve son dönem tarihini işaretleyin Yumurtlama genellikle  iki adet döngüsü arasında oluşur.

Duygusal değişiklikler Hamilelikte 2. Hafta

 • Hamilelikte 2. Haftasında Daha fazla duygusal hissedebilirsiniz, yüksek libido sayesinde genellikle eşinizi daha çekici bulabilirsiniz. Eh, zaten bu hafta için.

Bebeğinizin değişiklikleri Hamilelikte 2. Hafta

 • Bebeğiniz hala resmen iki haftalık  olmasına rağmen, bu hafta gebe edilmemiştir.   Bununla birlikte, potansiyeli vardır.

Hamilelikte 2. Hafta için ipucu

 • Eğer sigara  içiyorsanız Nikotin doğurganlığı etkileyebilir ve bazı kadınlarda hamile kalma olasılığını azaltabilir.
 • Eğer gebe kalmak istiyorsanız, eşiniz ile seks yapın ve biraz samimi vakit geçirmek için planlar yapın. Yoğun hayat temposu içinde rahatlamaya da ihtiyaç vardır.
 • Folik asit içeren doğum öncesi vitamin alarak başlamak gerektiğini unutmayın. Hamileliğin erken döneminde önerilen doz 500 mcg / gündür.

 

Gelen Aramalar: hamılelıkte 2 hafta,2 haftalık gebelik,2 haftalık hamilelik,hamileliğin 2 haftası,hamile egzersizi,hamilelik 2 hafta,hamilelik te seks,gebelikte 2 hafta

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak