Çillerden kurtulmanın doğal yolu nedir?

Çillerden kurtulmanın doğal yolu nedir?

0 1546
çil tedavisi
Doğal çil tedavisi
çil tedavisi
Doğal çil tedavisi

Çiller aslında ciltte görülen açık kahverengi lekelerden başka bir şey değildir. Genellikle güneşe maruz kalındığında renkleri koyulaşır. Eğer uzun süre güneşe maruz kalırsanız, çiller ile yaşamaya mecbur kalabilirsiniz. Çiller daha çok açık tenli ve sarışın ya da kızıl saçlı insanlarda görülür.

Sıcaklıkların kış mevsiminde düşmesi ile çil sorunu azalır. Güneşin yüzünü göstermeye başladıpı şu günlerde bir çok insan çillerden lazer tedavisi ile kolayca kurtulabileceğini sanıyor fakat lazer tedavisi düşünüldüğü kadar etkili bir yöntem değildir.
Güneşe maruz kalan cilde çiller tekrar dönecektir. Bu durum kişilere göre farklılık gösterebilir tabiî ki. Kimileri için, lazer çil kaldırma ameliyatı kalıcı bir çözüm olablir.
İşin aslı bu çillerden kurtulmanın en iyi ve etkili yolu doğal ilaçlar kullanılmasıdır. Peki nedir bu doğal ilaçlar?

Güneşten Uzak Durun !

Güneşe maruz kalındığında çiller daha belirgin hale gelecektir. Bu nedenle güneşten uzak durmanız tavsiye edilir. Eğer güneşe çıkmanız gerekiyorsa mutlaka öncesinde güneş losyonu kullanmayı ihmal etmeyin!

Limon Suyu

Limon suyu bir çok cilt pigment problemine iyi gelir ve tabiî ki çillere de! Yüzünüze limon suyunu bir pamuk yardımıyla iyice uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayın. Hatta yatmadan hemen önce uygulayıp, sabah bile yıkayabilirsiniz. Limon suyu derinizin hassasiyetini artıracaktır. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce mutlaka ama mutlaka losyon sürmeniz tavsiye edilir.

Ekşi krema

Krema da çillerden kurtulmaya yardımcı olur. Ancak kremadan sonra yüzünüzü yıkamayın ; sadece bir yumuşak bir bez veya kağıt mendil ile silin. Ekşi kremalar da asit içeriği için limon suyuna benzer çalışır.

Meyve ve sebze maskeleri

Meyve ve sebze maskeleri Kullanımı çillerden  kurtulmanın bir diğer yoludur. Meyve ve sebzelerdeki mineraller vitaminler açısından zengin oldukları için, cilde parlak bir görünüm verirler. Sadece çiller kurtulmak için yardım değil, aynı zamanda cilt sağlığını zenginleştirmek için de en güzel yoldur.

Diğer basit ev yapımı kremler

Soğan suyu, salatalık suyu, maydanoz suyu ve çemen otu yağı da cilde ve çillere faydalı gelir. Ancak bütün bu tedavilerden sonra, daha önce de belirttiğimiz gibi güneşe çıkmak sizin zararınıza olacaktır. Mecbur kalırsanız da güneş koruyucu losyon uygulamayı asla unutmayın!

Gelen Aramalar: çillerden kurtulma,çillerden kurtulmak,çillerden kurtulmanın en etkili yolu,Cillerden kurtulmanın yolları,çil tedavisi,çillere ne iyi gelir,çillerden kurtulmanın doğal yolları,cillerden kurtulma yolları,çillere lazer tedavisi,çillerden kurtulmak icin

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak