Lazerle Göz Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Lazerle Göz Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

20 2417
lazer göz ameliyatı
lazer göz ameliyatı
lazer göz ameliyatı
lazer göz ameliyatı

20 yıl önce ilk Lazer göz ameliyatı gerçekleştirilmiştir. Prosedürü yıllar içinde önemli ölçüde gelişti ve artık son derece güvenli ve etkin bir yöntem olarak kabul edilmektedir.
Komplikasyon oranları farklı klinikler ve cerrahlar arasında değişiklik gösteriyor olsa da, ortalama risk % 0.1dir.
Eğer bugüne kadar bir kişinin lazer göz ameliyatı sonrasında kör olup olmadığına gelirsek böyle bir vakaya rastlanmamıştır.
Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi ameliyata karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken bazı riskler hala var.
Aşağıdaki lazer göz ameliyatı riskleri Lasek ve Lasik ameliyatı her ikisi için geçerlidir.

Lazer göz ameliyatı riskleri:

Cerrahi sonrası Rahatsızlık: Her tür cerrahi işlemler sonucunda olduğu gibi bu kişiden kişiye değişir.
Anestezik göz alerjisi: Bu son derece nadirdir ve olası kornea yaraların oluşmasına yol açacaktır.

Göz kuruması: Lazer göz ameliyatında en yaygın risklerden biridir. Kuru göz genellikle ameliyat sonrası ilk 6 ay içinde kendi kendine giderilir. Zaten kuru gözleriniz varsa bu belki ameliyatın olmasına engel bile teşkil edebilir.

Göz kapağı düşümü: (pitozis): Bu nadirdir ve genellikle ameliyattan 2 hafta sonra kendini tedavi eder. Gerekirse bu durum ameliyatla düzeltilir ama gerek kalmadan kendiliginden geçecektir.

Kornea Enfeksiyonu: Bu lazer göz ameliyatında nadir bir risktir ve normalde antibiyotik ve steroid göz damlaları ile tedavi edilebilir. Genellikle gözlerin ameliyat sonrası iyileşmesi daha uzun sürer.

Düzensiz astigmatizma: Genellikle geceleri (düşük ışık düzeyinde) çok daha belirgindir ve imgeler etrafında gölgelenme yaşanmasına yol açabilir. İstenmeyen bu durumdan kurtulmak için ilave lazer tedavisi bile gerekebilir.

Regresyon: Görme gerilemesi anlamına gelir. Artı reçetelerde (örneğin 5,00) eksi reçetelere (uzağı görememe) göre gerileme olasılığı daha yüksektir.Doktorunuz kolaylıkla bir lazer geliştirme (ikinci bir lazer tedavisi gibi) yapabilir. Çoğu kliniklerde bu tedavi için ekstra ücret alınmaz.

Kornea bulanıklığı:Eğer ameliyat sonrası korneanın iyileşmesi düzgün değilse görüntü bulutlu olabilir. Doktorunuz size önerdiği ilaçlar ile puslu görmeyi azaltabilirsiniz. eğer bir değişiklik olmazsa yeniden doktorunuza danışmalısınız.

Presbiyopi: Bu aslında lazer göz ameliyatı riski değil ama yine de sizin bilmeniz gereken bir şey. Çoğu insan 45 yaşında okuma gözlüğüne ihtiyacı var. Örneğin 40 `ların ortalarına vardıkça Yaşla birlikte gelen bu okuma kaybı hali presbiyopi olarak adlandırılır ve 45 yaşından büyükseniz lazer göz ameliyatını tedavi seçenekleri arasında düşünebilirsiniz.

Gelen Aramalar: dünya göz lazer ameliyat fiyatları 2012,lazer göz ameliyatını devlet karşılıyormu,göz lazer ameliyatı fiyat,göz lazer ameliyatı ssk karşılıyormu,lazerle göz ameliyatı fiyatları,ssk göz lazer tedavisini karşılıyormu,ssk lazer göz ameliyatını karşılıyormu,göz lazer ameliyatı fiyatları,göz lazer ameliyatı yorumları,lazer göz ameliyatını ssk karşılıyormu

20 YORUM

 1. LAzerle göz ameliyatı olmak istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz doktor veya hastane ismi var mı? Ayrıca 2012 fiyatları ne durumda? SGK karşılıyor mu özel hastanede ameliyat olsam ? Çok teşekkürler sağlık sitesi

 2. Sevgili Serdar,
  Hangi şehirde olduğunu belirtmemişsin ama kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle lazerle göz ameliyatı için tavsiye edebileceğim hastane Dünya Göz olacaktır. Neden dersen, Dünya Göz hemen hemen her büyük şehirde var hem de fiyatları aşırı pahalı değil. Ayrıca doktorları bu konuda uzman. Dünya göz Lazerle ameliyat fiyatı 800-900 € civarında. Bu da yaklaşık olarak 2000 TL ye geliyor. Bunun dışında Ankarada Lazerle Göz Ameliyatı Yapan Maya Göz Hastanesi var. Burayı da tavsiye ediyorlar. SGK’nın lazeri ödemediğini biliyoruz. ancak muayene ücretlerinde SGK indirimi oluyor. İstanbulda yine Dünya Göz çok tavsiye ediliyor. Ayrıca Üniversite hastanelerinde de yaptırabilirsin. Tercih Sana kalmış. 2012 Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 1500TL-4000TL arasında değişiyor. Geçmiş olsun.

  • bi duyum aldm doğrumudur die sormak istiyorum ameliyat olduktan 10 yıl sonra o hastalık kendini yeniliyomuş ve birdha ameliyat olamıyor muşsn bu doğrumudr ?

 3. Ben bir şey daha merak ediyorum bu ücret tek göz için mi? Bazı okuduğum yorumlarda bu şekilde bilgi aldımda.

 4. bişey sormakistiyorum maya gözde illa kartlamı ameliyat ücreti ödeniyor kart olmadan taksit yapılmıyor mu

 5. lazer hakkında çoğumuzun bilmediği bir şeyi de ben söyleyeyim. bıçaksız lazer ameliyatı olmayı düşünüyorsanız hastaneyi iyice araştırın. ben dünyagöz de oldum tavsiye ederim ;)

 6. ben afyonkarahisardan ahmetali gözlük kullanıyorum. ama atmak istiyorum lazer le ameliyet olmayı düşünüyorum . bana buraya yakın ve uygun bi fiyata yer verirseniz sevinirim.

 7. Merhabalar yardimci saglik personeliyimsitenizdeki faydali bilgileri takip ediyorum ve tesekkürler.izmirdeyim ve -2,50gibi olcumlerde olan gozlerim icin lazerle opetasyon yaptirmak istiyorum.fiyat ve uzman hekim acisindan onerdiginiz bir hastane varmi?tesekkur ederim saygilar

 8. meraba ben 19 yaşındayım gözlerim miyop 2 yıldır gözlük kullanıyorum gözlüklerimin numarası 2.25 lazer olup gözlüklerden kurtulmak istiyorum lazerde gözlerin kapanma riski ve başka riskler var mı? şimdiden teşekkür ederim

 9. 1987 yılından beri lens kullanıyorum.gözlerımin bir tanesi 6,diğeri 8 numara. lazerle ameliyat olmak istiyorum ancakbeyin kanaması sonucu göz kaymasından dolayı 2005 yılında ameliyat oldum.gözlerimde lens kullanmaktan dolayı kuruluk da var.48 yaşındayım.lazerle ameliyat olabilirmiyim,sgk karşılar mı.

 10. doktor bey sorum şu ben +5.00 gözlük kullanmaktayım 18 yaşından sonra lazer ameliyatı olmak istiyrum benim bu numaralarım lazer ameliyatına müsaitmi

 11. Merhabalar sağlık sitesi yöneticisi;
  ben 22 yaşın hastayım, 8 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum.
  14 yıl boyunca kullandığım gözlüklerin numaraları düşmedi tam aksine gittikçe yükselmeye başladı artık gözağrısı çekiyorum fazla bakamıyorum ağrı yapmaya başlıyor gözlerimden biri kayıyor.. Gittiğim bütün doktorlar hep gözlük önerdi geç kalınmış bir tedavi sürecim var şimdi %20 görme ihtimalimi kaybetm bana dedikleri bu ve hala gözlük öneriyorlar.. Fakat ben göz ağrısına dayanamıyorum ve göremiyorum..En son gittiğim göz doktorum bana korneamın ince olduğunu sadece mercek taktırırsam iyileşe bilme ihtimalinin garantisini verdi gözümde tansiyon astimat miyop var bana önerebilceğin bir doktor var mı SGG da olabilir normalde fakat şöyle bi durumda var özeller çok para istiyor ve ben bu parayı karşılayabilcek durumda değilim.. Sadece iyileşmek istiyorum kör olmak değil niyetim bana yardımcı olabilir misiniz bildiğiniz mercek takabilcek bir doktor var mı dalında uzman olan…? Şimdiden çok tşk ederim..

 12. mrb sağlık sitesi benim göz derecelerim miyop sol -12 sağ- 11 bu derecedeki gözlere lazer ameliyatı yapılıyor mu??

 13. Presbiyopi ameliyatı için en iyi yer Dünya Göz hastanesi diyebilirim. Yaklaşık 2 ay önce babam tedavi için gitmişti fermosaniye lazer yöntemini kullanıyorlar. Bu yöntem ile göze gelebilecek zararın riskini en az seviyeye çekebiliyorlarmış. Ameliyattan bugüne dek herhangi bir problemle daha karşılaşmadık babamda bizde bur durumdan gayet memnun kaldık. Tavsiyem Dünya Göz hastanesine uğramanız.

 14. %33 göz bozuklugum var lazer tedavisi olma sansım varmı yesilkartdan yararlanma sansım varsa kaç paraya mal olur bana

 15. merhaba ben 24 yaşındayım miyobum gözlerim çok hızla ilerledi şuan -7 dereceye ulaştı fatsa ordu da yaşıyorum acaba buraya en yakın lazer yapan hastane nerede bilgi alabilirmiyim

Bir Yorum Bırak