Hipermetropi (Yakını Görememe) Tedavisi, Ameliyat Fiyatları

Hipermetropi (Yakını Görememe) Tedavisi, Ameliyat Fiyatları

3 2363
hipermetrop
hipermetrop
hipermetrop
hipermetrop

2,5+ Hipermetrop Lazer ameliyat fiyatı Ankara için 400-800 Euro
Ameliyattan sonra iyileşme süresi biraz uzun olabilir.

Hipermetropi aşırı görme bozukluğudur. Halk arasında yakını görememe olarak da bilinir. Gözün korneası normalden daha düz olması durumunda retina üzerindeki görüntü bulanıklaşır.
Hipermetrop insan sıyısı son yıllarda oldukça arttı. Hatta avrupa ülkelerinin bazılarında her 4 kişiden biri hipermetrop.

Hipermetrop olan kişiler cisimlere odaklanmada zorlanırlar. Daha ağır hipermetropta trafik levhalarını bile görmek zorlaşabilir.

Hipermetropinin oluşumu yaşla birlikte artar; en az 65 yaş üzerindeki insanların yarısında hipermetrop görülmektedir.

Hipermetrop (yakını görememe) Nedeni nedir?

İlerleyen yaşın yanısıra aileden miras kalmış olabilir. İlerleme durumu söz konusudur. Son dönemlerde yaygınlaşan lazerle göz ameliyatları, gözlük lens gibi tedavi seçeneklerivardır.

 

Hipermetropi Belirtileri Nelerdir?

Hipermetropi belirtileri şunlardır:

  • Baş ağrısı
  • Göz yorgunluğunu
  • Konsantre veya yakındaki cisimlere odaklanma güçlüğü
  • okuma gibi yakın bir odaklanmadan sonra Yorgunluk ve baş ağrısı

Eğer gözlük ya da kontakt lens kullandığınız halde hipermetropinin bu belirtilerini yaşıyorsanız, yeni bir reçete gerekebilir.

Hipermetropi nasıl teşhis edilir?

Hipermetropi kolayca göz doktorunuz tarafından verilen temel bir göz muayenesi ile teşhis edilebilir.

Hipermetropi nasıl tedavi edilir?

Hipermetropu düzeltmek için Gözlük, kontakt lens veya refraktif cerrahi kullanılabilir.

Gzölük takmak istemeyen kişiler genellikle kontak lensler kullanıyorlar.
Hipermetrop düzeltmek için en yaygın işlemler şunlardır:

  • PRK. Lazerle yapılan bir göz ameliyatı. fotorefraktif keratektomi ışık ışınları korneayı düzleştirmek için kullanılır.
  • LASIK. Sırasında lazer destekli in situ keratomileusis, bir kapak korneanın üst yoluyla kesilir, bir lazer bazı kornea dokusunu ortadan kaldırır ve sonra flep yerine geri bırakılır. LASIK görüşlülüğü düzeltmek için kullanılan en yaygın cerrahidir.

Hafif hipermetrop düzeltmek için bile yeni prosedür de korneanın şeklini değiştirmektir. Halkaların avantajı kalıcı olmasıdır.

Gelen Aramalar: yakini görememe tedavisi,hipermetrop ameliyati,yakın göz ameliyatı fiyatları,yakını görememe ameliyatı,hipermetrop lazer,hipermetrop lazer tedavisi fiyatı,lazer ameliyat fiyatları 2012,yakını görememenin tedavisi,hipermetrop lens fiyatları,yakın görememe tedavisi

3 YORUM

  1. Ankarada üniversite öğrencisiyim. Aslında ODTÜ’deyim. çok acayip çalışmaktan gözlerim bozuldu ve yakını görmekte çok zorlanıyorum artık. Önümü göremiyorum diyebilirim. Arkadaşım merve bu siteyi cok tavsiye etti bana. O hergün giriyormuş. Sizce ben bu durumda ameliyat olmalı mıyım?? evet diyorsanız nereyi tavsiye edersiniz? 2012 fiyatları ne durumda aceba? malum ögrenciyiz. Yoksa gözlük kullansam gecer mi ? ya da lens.. off bilmiyorum! ve benim finallerim var ve göremiyorum! Lütfen yardımcı olun saglık sitesine tesekkürler

  2. lazer ameliyatı olmayı düşünen arkadaşlar için önemli bi bilgi Dünyagöz hastanesi yeni yıl için bi kampanya başlatmış ilk bin başvuru yapanlara lazer ameliyatında %50 indirim yapıyorlarmış. Ben çarşamba formu doldurdum şimdi randevumu aldım :) kaçırmayın derim

  3. Merhaba ben de öğrenciyim ; aynı sorunu ben de yaşadım; gözlerim artık yakını görmüyordu.Dünyagöz Hastahanesinde ameliyat oldum gayet makul bir fiyatla ,şaşırtılcak derecede diyebilirim , bi göz gezdir derim fiyatları. :)

Bir Yorum Bırak