Hangi göz hastalıklarına lazer tedavisi uygulanabilmekte ?

Hangi göz hastalıklarına lazer tedavisi uygulanabilmekte ?

0 154
Lazer ile hipermetrop tedavisi
Lazer ile hipermetrop tedavisi

Hangi göz hastalıklarında lazer tedavisi uygulanabilmekte?

Günümüzde göz hastalıkları o kadar ileri seviyelere ulaşmıştır ki, neredeyse acısız ve de ağrısız olunamayan ameliyat ya da başarısız tedavi kalmamıştır.

Lazer ile hipermetrop tedavisi mümkün müdür?

Lazer ile hipermetrop tedavisi tüm dünyada yaklaşık 20 yıldan fazla bir süredir uygulanan ve tedavinin ardından çok başarılı sonuçlar elde edilebilen bir hipermetrop tedavisi yöntemidir.

Göz numaranız 6, hatta 7 olsa dahi Lazer ile hipermetrop tedavisi yaklaşık %99’a yakın bir oranla başarılı olacaktır.
Örneğin 6 numara hipermetrop gözleriniz varsa, Lazer ile hipermetrop tedavisi sonrasında numaranız çok çok büyük bir ihtimalle 1’in altına inecektir.

Diğer görme hastalıklarına nazaran, tedavisi çok daha zor olan hipermetropta bu tedavi başarısı ülkemizde de mevcuttur ve birçok hastaneden, birçok uzman göz doktoru ameliyatınızı başarıyla tamamlayacaktır. Hatta diğer Avrupa ülkelerine nazaran ülkemizin bir aşama daha ileride olduğunu söyleyebilmemiz mümkün, çünkü birçok ülke lazer ile hipermetrop tedavisini maksimum 4 numaraya kadar gerçekleştirebilmekte. Fakat ülkemizde 7 numaraya kadar başarılı tedaviler uygulanmıştır.

Lazer ile astigmat ne kadar düzeltilebilir

Hipermetrop tedavisinde olduğu gibi, lazer ile astigmat tedavisi de 7 numara gözlere kadar uygulanabilmekte, ki hastalığın hipermetrop ile birlikte görülme durumu da yüksek olmasına rağmen oldukça iddialı bir rakamdır. Diğerinde olduğu gibi, astigmatta da başarı %99’a kadar ulaşabilir ve göz numaranızın 1’in altına inmesi beklenir. Hipermetrop lazer ameliyatı fiyatları.

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak