Sakroileit ve Sakroiliak Eklem Nedir ? Belirtileri ve Tedavisi

Sakroileit ve Sakroiliak Eklem Nedir ? Belirtileri ve Tedavisi

0 9253
Sakroileit hastalığı
Sakroileit hastalığı
Sakroileit hastalığı
Sakroileit hastalığı

Sakroileit Nedir?

Sakroileit, alt omurga ve pelvisin bağlandığı yerde, sakroiliak eklemlerin birinin veya her ikisinin birden iltihaplanması durumudur. Sakroileit kalça ağrısına veya alt sırt ağrısına neden olabilir, ve hatta bir veya iki bacağınızda da ağrılar görülebilir. Sakroileit ile ilişkili ağrı genellikle uzun süre ayakta ya da merdiven tırmanma sebebiyle ağırlaşır.

Sakroileit omurga enflamatuar artrit neden spondiloartropatiler olarak adlandırılan hastalıklarla grup şeklinde bağlanmıştır. Bu bel ağrılarının diğer nedenleri için yanlış olabilir, çünkü Sakroileit, teşhis edilmesi zor olabilir. Sakroileit tedavisi dinlenme, fizik tedavi ve ilaçlar bir arada gerçekleşir.

Sakroileit Belirtileri Nelerdir ?

Sakroileit ile ilişkili ağrı en sık kalça ve alt sırtta oluşur. Aynı zamanda, bacaklar, kasık ve hatta ayakları bile etkileyebilir. Sakroileit şu ağrılar ile ağırlaştırılmış olabilir:

  •      uzun süre ayakta kalmak
  •      Merdiven tırmanma
  •      koşu
  •      Büyük adımlar
  •      Extreme duruşlar
Gelen Aramalar: sakroileit,sakroileit nedir,sakroileit tedavisi,sakroileit belirtileri,sakroiliak nedir,sakroileit nedenleri,sakroileit bitkisel tedavisi,sakroileit zararları,sakroileit neden olur,sakroileitis tedavisi

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak