Sağlıklı zayıflayın!

Sağlıklı zayıflayın!

0 162
Sağlıklı zayıflayın!
Sağlıklı zayıflayın!
Sağlıklı zayıflayın!

Sağlıklı  zayıflamak o kadar da zor değil.Kilo vermek için yapılan hatalar nedeniyle kilolarla birlikte sağlığınızda gidiyor.İşte size sağlıklı kilo vermek için diyetisyenlerin önerdiği 3 diyet!

Az yağlı diyet:

Bu diyette günde en fazla 40 gram yağ tüketebilirsiniz fazlası yasak. Az yağlı diyette yağsız balıklar,derisiz tavuk eti, meyveler, sebzeler ve az yağlı süt ürünleri tüketilmelidir. Vücuda zararlı olan yağı sınırlandırmak kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlayacaktır. Ancak bu diyette dikkat edilmesi gereken yağ alımını tamamen azaltmamaktır. Günlük alınması gereken yağ miktarının 15-20 gram altına düşüldüğünde yağda çözünen A,D,E ve K vitaminleri vücut tarafından emilemez ve vitamin eksikliği sorunu ortaya çıkar. Günlük 40 gram kuralına uymanız yeterlidir ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Sık ve az yeme diyeti:

Özellikle mide rahatsızlığı yaşayan kişilere önerilen bu diyette; Aç olduğunuz zaman yemek yiyebilirsiniz ancak tok hissettiğinizde masadan kalkmanız gerekmektedir. Günde 3 kez midenizi tıka basa yiyeceğinize 5-6 kez az porsiyonlar şeklinde yiyebilirsiniz. Günde en az 2 litre su içmeniz gereken bu diyette unlu ve şekerli besinleri sınırlamanız gerekiyor.

Düşük kalori diyeti:

Bu diyette günlük  1500 kcal olan bir kalori sınırlaması vardır. her türlü karbonhidrat,şeker ve tatlıdan uzak durmayı gerektiren bu diyette günlük 100-150 gramdan fazla ekmek tüketemezsiniz. 80 gramdan fazla yağ ve 60 gramdan fazla protein de bu diyeti yapanlara yasak. Yüksek kalori içerdiğinden alkollü içeceklerden de uzak durmanız gerekiyor. Günde 5-6 öğün az az beslenmek öneriliyor. Menünüz vitamini bol kalorisi düşük gıdalardan oluşmalı.

Böylece kilolarınıza veda ederken sağlığınızı korumuş olursunuz.

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak