Prostat Kanseri Ameliyatı – Bitkisel Tedavisi – Belirtileri – Nar Suyu ?

Prostat Kanseri Ameliyatı – Bitkisel Tedavisi – Belirtileri – Nar Suyu ?

7 427
prostat ameliyatı
prostat ameliyatı
prostat ameliyatı
prostat ameliyatı

Prostat kanseri, erkeklerde görülen kanserlerin en yaygın türlerinden biridir. Prostat kanseri genellikle yavaş büyür ve başlangıçta çok büyük zararlara sebep olabilir Prostat kanserinin diğer türleri ise hızlı bir şekilde yayılabilir.

Prostat kanseri erken saptanırsa başarılı bir tedavi şansı daha yüksektir.

Prostat Kanseri Belirtileri
Prostat kanserinin erken aşamalarında belirtiler olmayabilir.

 

 • Idrar akımında azalma
 • Idrarda kan
 • Menide kan
 • Bacaklarda şişme
 • Pelvik bölgede rahatsızlık
 • Kemik ağrısı


Eğer bu belirtilerin olduğuna dair endişeniz varsa derhal doktorunuza başvurun.

Düzenli prostat kanseri taramasının yararları ve riskleri hakkında doktorunuza danışın.

Prostat Kanseri Tedavileri ve ilaçları

Prostat kanseri tedavi seçenekleri örneğin kanser büyüklüğü ve hızı gibi birkaç faktöre bağlıdır, ne kadar yayıldığı, genel sağlık durumu ve tedavinin olası yan etkileri göz önünde bulundurulur.

Hemen tedavi gerekli olmayabilir
Prostat kanseri çok erken aşamada teşhisi konan erkeklerde tedavi hemen gerekli olmayabilir. Bunun yerine, doktorlar bazen tedaviye başlamadan gözlem yaparlar. düzenli kan testleri kanserin ilerlemesini izlemek için yapılabilir.

Testlerde kanserin ilerlediğini göstermesi durumunda, Cerrahi veya radyasyon gibi prostat kanseri tedavisi için yöntemler tercih edilebilir.

Radyasyon tedavisi
Radyasyon terapisi kanser hücrelerini öldürmek için yüksek güçlü enerji kullanır. Prostat kanseri, radyasyon tedavisi iki şekilde yapılır

Radyasyon tedavisinin yan etkileri ağrılı idrar yapma, sık idrara çıkma ve acil idrar yapmanın yanı sıra gevşek dışkı veya rektal ağrı gibi belirtiler bulunabilir. Erektil disfonksiyon da oluşabilir. Gelecekte mesane kanseri ya da rektum kanseri gibi durumlara maruz kalma adına küçük bir risk vardır.

Hormon tedavisi
Hormon tedavisi erkeklik hormonu testosteron üretimini durdurmak için bir tedavi yöntemidir. Prostat kanseri hücrelerinin büyümeleri için testosteron gerekiyor. Hormonların kesilmesi kanser hücrelerinin ölmesini veya daha yavaş büyümesine neden olabilir. Hormon tedavisi seçenekleri şunlardır:
Hormon tedavisi kanseri küçültmek ve tümörlerin büyümesini yavaşlatmak için ilerlemiş prostat kanseri olan erkeklerde kullanılır. Erken evre prostat kanseri olan erkeklerde, hormon tedavisi radyasyon tedavisi öncesinde tümörü küçültmek için kullanılabilir.

Hormon tedavisinin yan etkileri erektil disfonksiyon, sıcak basması, kemik kütlesi kaybı, cinsel istekte azalma ve kilo alımı olabilir. Hormon tedavisi ayrıca kalp hastalıkları ve kalp krizi riskini artırır.

Prostat için ameliyat
Prostat kanseri ameliyatı prostat bezi (radikal prostatektomi), bazı çevre doku ve birkaç lenf düğümlerini kaldırmayı içerir.

Ultrason kullanılarak Isıtma prostat dokusu
Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason tedavisi kanser hücrelerinin ölmesine neden olur Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason rektumda küçük bir sensör ekleyerek yapılır.

Kemoterapi
Kemoterapi kanserli hücreleri dahil olmak üzere hızla büyüyen hücreleri öldürmek için kullanır. Kemoterapi vücutlarının uzak bölgelerine yayıldığı düşünülen prostat kanseri olan erkekler için bir tedavi seçeneği olabilir. Kemoterapi ayrıca hormon tedavisine yanıt vermeyen kanserler için bir seçenek olabilir.

Prostat Kanseri İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

 1. Meyve ve sebze dolu sağlıklı bir beslenme
 2. Düzenli egzersiz
 3. İdeal kilonuzu koruyun

 

Soru

Nar suyu: Prostat kanseri için etkili bir tedavimi?

Bu nar suyu prostat kanserinin büyümesini yavaşlatabilir mi? Ne kadar içmeli?

Cevap

Bazı araştırmalar nar suyu içmenin prostat kanserinin ilerlemesini yavaşlatabileceğini göstermektedir.

Araştırmalar nar suyunun prostat kanseri hücrelerinin büyümesini inhibe ettiğini bulmuşlardır.

Bu sonuçlar cesaret verici olsa da, Klinik çalışmalar sürüyor ve nar suyu kesinlikle prostat kanserinin büyümesini yavaşlatır demek için çok erken.

Eğer nar suyu içmeyi tercih ediyorsanız, önce doktorunuzla konuşun. Nar suyu genellikle güvenli olmasına rağmen, kan inceltici varfarin (Coumadin) ve yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar da dahil olmak üzere vücut metabolizmasını etkilediğine dair kanıtlar vardır.

Gelen Aramalar: prostat kanserı bıtkısel tedavı,prostat kanserine bitkisel çözüm,prostat kanseri tedavisinde kullanılan ilaçlar,prostat kanseri bitkisel çözüm,prostat kanserinde bitkisel tedavi

#BENZER SAĞLIK KONULARI

7 YORUM

 1. Ankarada medicana hastanesi üroloji alanında oldukça iyi doktorları varmış. Komşumuz orda ameliyat olmuştu çok memnun kalmıştı ama fiyatları biraz tuzluymuş

 2. Gracilis bitkisel kaynaklı oldukça etkili bir ilaç. Babam çok sık tuvalete çıkıyordu gracilis kullanmaya basladıktan sonra cıkma sıklıgı azaldı cidden etkiledi bizde beklemiyorduk ama

Bir Yorum Bırak