Oruç Hapı

Oruç Hapı

1 232
oruç hapı
oruç hapı
oruç hapı
oruç hapı

Bu yıl on bir ayın sultanı Ramazan ayının kavurucu sıcaklara rast gelmesi nedeniyle müslümanlar oruç tutmakta bir hâyli zorlanıyorlar. Yaklaşık olarak 16 saat oruç tutuyoruz. Bu durum, bizi hangi yiyecekler tok tutar? Susuzluğu giderici besinler nelerdir? gibi sorulara yöneltiyor. Son zamanların modası oruç hapı. Nedir bu oruç hapı ? Caiz midir?

Ürünün sitesinde içeriğinde tamamen doğal bitki özlerinden oluştuğu ve hiçbir kimyasal madde içermediği yazıyor.  Ayrıca ” Müslümanlara Yasak Olan Maddeler Başta Olmak Üzere Dinen Caiz Olmayan Herhangi Bir Kimyasal Madde İçermemektedir “ şeklinde bir açıklama yapmışlar. Görüş meselesi biraz tabi ki. Orucun asıl amacı, aç olanları anlamak değil midir? Komşusu açken tok yatan bizden değildir demiş sevgili peygamberimiz. E şimdi biz bu hapı içip acıkmadığımız / susamadığımız zaman ne derece amacımıza ulaşmış oluyoruz; olmuyoruz. Açıkçası ben caiz olduğunu düşünmüyorum, ama söylediğim gibi görüş açısı.

 Oruç Hapının 2012 Fiyatı ise şöyle;

1 paket ; 30 tablet iftar 30 tablet sahur 69 TL

Oruç hapının içeriğinde bulunan maddelerden başlıcaları;
* YULAF ( Tokluk hissi veriyormuş )
* YEŞİL ÇAY  ( Susuzluğu önlüyormuş )
* MEYAN KÖKÜ
* SARI KANTARON
* NANE ve ANASON  ( Şişkinliğe ve hazımsızlığa iyi geliyormuş )
* KARANFİL ve DERE OTU
* TARÇIN
* KİŞNİŞ
* REZENE
* KEKİK
* BİBERİYE

#BENZER SAĞLIK KONULARI

1 YORUM

  1. Merhaba..diyelim ki, hapın içeriğinde bulunan besinleri sahurda yediniz. ee caiz değil midir sizce!? Bu besinler haram mı!? üstelik “oruç” amacınız da pek ilginç! oruç farz olduğu için tutlur! meziyet tokken açık halinden anlamaktır.
    Hizmetinizden dolayı da teşekkür ederim.

Bir Yorum Bırak