Sağlığınız İçin Yeni Bir Bilgi
8.696 Kez Okundu.

Nasırın Nedenleri ve Bitkisel TedavisiSponsorlu Bağlantılar
nasır

nasır


Nasır ayak parmakları ve eklemleri üzerinde bulunur.

Nasır genellikle ayak eklemleri üzerinde ve ayak tabanında bulunur. Dokunulduğunda sert ve kuru bir tabaka hissedilir. Bazen ağrılara sebep olabilir.

Nasırın Nedenleri

Cilt üzerindeki baskı ve sürtünme narsın oluşmasında ilk etkendir. Küçük ve büyük boyutlarda oluşabilir. Derinin basınç altında sürekli olarak hareket etmesi nasırın oluşma ihtimalini artırır. Nasır aslında vücudun savunmasıdır. Bir nevi sertleşerek koruma sağlamaktadır. Fakat kötü görünüm istenmeyen etkileridir. Nasır oluşturmak istemiyorsanız, sağlıklı bir cildiniz olmalı. Ayrıca sürtünme faktörüne dikkat edilmeli.

Nasır Belirtileri

Yanlış ayakkabılar deri üzerine basınç uygular ve nasıra davetiye çıkarır.

Nasır genellikle yanlış ayakkabı ayak deri yüzeyinin basınç altında sürtünmesi sonucu oluşur

Nasır deri üzerindeki ölü ve sertleşmiş alandır. Yaralanma, basınç ve sürtünme ile gelen cilt deformasyonlarına karşı cildi korumak için büyüyebilir. Nasır, genellikle ayak parmaklarının üstünde veya yanında oluşur. Sivri burunlu ayakkabı ya da yüksek topuklu ayakkabılar ayak nasırını tetikler.

 

Meyankökü kullanarak nasır Tedavisi

Meyankökü nasır için en değerli ilaçlardan biridir. Üç veya dört meyankökü, yarım tatlı kaşığı  susam yağı veya hardal yağı ile karıştırılarak yapılmış macunu yatmadan sertleşmiş deriye sürülür.. Cilt giderek yumuşarve nasır küçülür.

 

Limon kullanarak nasır Tedavisi

Limon nasır için bir başka değerli ilaçtır. taze bir dilim  Limon gece ağrılı alan üzerine bağlanır ve orada bütün gece kalmasına izin verilir.

Papaya kullanarak nasır Tedavisi

Çiğ papaya suyu, yarım tatlı kaşığı günde üç kez uygulanabilir.

Hint Adasoğanı kullanarak nasır Tedavisi

Botanik Urginea indica olarak bilinen ot Indian adasoğanı, nasır için yararlıdır. Nasır üzerine koyulur bandaj ile sarılır. Bu uygulama, gece yapılıp sabah kaldırılabilir.

Nasır Tedavisi için  İncir

Yeşil incir suyu uzun süreli nasır tedavisi için değerlidir. Onları yumuşatmaya yardımcı olur. Bu suyu  günlük iki veya üç kez uygulayabilirsiniz.

Tebeşir tozu kullanarak nasır Tedavisi

küçük bir parça  Tebeşir su ile hamur haline getirilir. ve etkilenen alana uygulanabilir.

 

 

 

 

Sponsorlu BağlantılarGelen Aramalar: ayak nasırı,topuk nasırı,nasır tedavisi,topuk nasırı tedavisi,evde nasır tedavisi,nasır bitkisel tedavi,nasır,bitkisel nasır tedavisi,limonla nasır tedavisi,topuk nasır tedavisi

Benzer Başlıklar

  1. Nasır tedavisi
  2. Astım için bitkisel tedavi yöntemleri