Sağlığınız İçin Yeni Bir Bilgi.                                               Bu Yazı Daha Önce 8.305 Kez Okundu.

nasır tedavisi

Nasır tedavisi

nasır tedavisi

nasır tedavisi

Ayaklar üzerinde nasır:

Nasır yaygın olarak çocukların ayakları üzerinde bulunur. Bu son derece rahatsız edici olabilir ama aynı zamanda önlenebilir. Nasırlı bölgeyi sağlıklı hale getirmek biraz zaman alabilir. Ama imkansız değildir. rahat ve geniş ayakkabı giymek mükemmel bir ilaçtır. Ayakkabılarda çörek şeklinde ped kullanmayı deneyin. Bu ayak ve ayakkabı ile herhangi bir sürtünmeyi önlemeye yardımcı olacaktır. Bu yöntemler ağrı ve rahatsızlığı. Ayrıca bir ponza taşıyla ovmakta faydalıdır

Nasır Kaldırma: Yumuşak Nasır

Nasır için ameliyat en son seçenektir. Bu aşamaya gelmeden önce evde yapabileceğiniz Nasır tedavi yöntemleri vardır Nasır tedavisinde başarılı olmuş birçok ev ilaçları vardır. Bunlardan biri Hint yağı kullanmaktır. Etkilenen bölgeye geceleri uygulayın ve sabah yıkayın.. aynı zamanda Aspirin nasır için harika bir çözümdür. Bant yardımıyla yumuşatılmış aspirini sarın Gece bekletin. Nasır tamamen iyileşene kadar her gece bu işlemi tekrarlayın. Eğer yumuşak bir nasır varsa, doğru boyutlu ayakkabı giymeye dikkat edin.

Ayak Nasırı Tedavisi: Doğal Tedaviler

Bu tür nasırlardan kurtulmak için bazı doğal yollara bakalım. Nasırdan kurtulmanın bir diğer doğal yolu da  kabartma tozu kullanmaktır. Ilık suya 1 çorba kaşığı  kabartma tozu ekleyin. Yaklaşık yarım saat ayaklarınızı daldırın ve daha sonra ölü deriyi ovmak için bir ponza taşı kullanın.

Nasır Çıkarma:

Ayak ve ayak parmak uçlarındaki nasırı çıkarmak için bir çok doğal ilaçlar vardır. bunlardan biri de Sabun ve su ile ayaklarınızı yıkamak. Sonra etkilenen bölgelere aloe vera uygulamak ve yaklaşık 20-30 dakika masaj yapmak. en iyi sonuç için En az iki üç kez bunu yapın. Aloe vera cilt bozukluklarını tedavi etmek için bilinen ve aynı zamanda nasırdan kurtulmakta yardımcıdır.

Ameliyat Olmadan Nasır Nasıl tedavi edilir?

Ameliyat olmadan ayak nasırını temizlemeyi istiyorsanız okumaya devam edin. 1 fincan  kabartma tozu ve 1 su bardağı tuzlu suyu karıştırın. 30 dakika boyunca ayaklarınızı daldırın ve sonra ponza taşı ile nasırı fırçalayın.

Eller üzerinde Ayak parmakları arasında: nasır tedavisi

Yumuşak nasır genellikle ayak parmakları arasında gelişir ve ayak parmakları arasındaki sürtünme sonucu ortaya çıkar. Bu nasırlar ellerde bulunmaz. Genellikle dar ayakkabılar giymek nasırın çoğalmasına sebep olur. Parmak arasında nasır yeterli parmak boşluğu olmayan ayakkabılarda oluşur bu yüzden ayak parmakları için yeterli yer bırakın. Nasır pedleri veya köpük minderler de yardımcı olur.

Evde Nasırdan Kurtulma:

Hiç kimse bu sorundan kurtulmak için ameliyat istemez. Bu yüzden alternatif tedaviler denenmelidir. Bunu yapmanın bir yolu elma sirkesi kullanmaktır. Elma sirkesi küçük bir pamukla nasır üzerine yerleştirin. Nasır kuruyana kadar bunu günlük tekrarlayın. Yukarıda belirtildiği gibi, iyi oturan ayakkabılar başta nasır görünmesini engelleyecektir. Ayakkabınızın dar olmadığına emin olun.

Gelen Aramalar: nasır nasıl tedavi edilir,nasır ameliyatı,nasr tedavisi,nasir tedavisi evde,parmak arasi nasira ne iyi gelir,Nasir cikarma,parmak arasi nasir,nasira ne iyi gelir,ayakta nasır,nasıra elma sirkesi

Sağlık Sitesi

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir.

gastrit belirtileri ve tedavisi
»

Gastrit ve Tedavisi

Gastrit: Nedenleri, belirtileri, tanısı, tedavisi, korunma yolları ...

diyet
»

Diyet Mi Yaşam Tarzı Mı ?

Bir çok kişi diyete başlamadan ve diyetteyken gerek kendine olsun ...

Bel Kayması
»

Bel Kayması ve Tedavisi

Bel kayması : Bel omurlarımızın belli bir hizası vardır. El ...

Ağız kokusu
»

Ağız Kokusu Neden Olur ve Önlenmesi

Bazı insanlar sabahları ağız kokusuyla uyanmaktan veya gün ...

ince bayan bileği
»

Kalın Bilekleri İnceltme Egzersizleri ve Ameliyatı

Toplumumuzda güzel bayanların ince bileklere sahip olması ...

aseton
»

Evde Süngerli Aseton Yapımı

Süngerli Aseton Nasıl Yapılır ? Biz bayanların günlük hayatta ...

Düşük Belirtileri
»

Düşük belirtileri Nelerdir ?

Düşük belirtileri Bu nedenle düşük belirtileri vajinal kanama ...

Bebek ağlaması
»

Bebek neden ağlıyor?

Bebek neden ağlıyor? Bebek ağlaması Tüm bebekler ağlar, ama ...

Franjit Hakkında
»

FARENJİT HAKKINDA HERŞEY!

Franjit Hakkında FARENJİT NEDİR? Latince farenks (yutak) ve ...