Nasır tedavisi

Nasır tedavisi

0 2625
nasır tedavisi
nasır tedavisi
nasır tedavisi
nasır tedavisi

Ayaklar üzerinde nasır:

Nasır yaygın olarak çocukların ayakları üzerinde bulunur. Bu son derece rahatsız edici olabilir ama aynı zamanda önlenebilir. Nasırlı bölgeyi sağlıklı hale getirmek biraz zaman alabilir. Ama imkansız değildir. rahat ve geniş ayakkabı giymek mükemmel bir ilaçtır. Ayakkabılarda çörek şeklinde ped kullanmayı deneyin. Bu ayak ve ayakkabı ile herhangi bir sürtünmeyi önlemeye yardımcı olacaktır. Bu yöntemler ağrı ve rahatsızlığı. Ayrıca bir ponza taşıyla ovmakta faydalıdır

Nasır Kaldırma: Yumuşak Nasır

Nasır için ameliyat en son seçenektir. Bu aşamaya gelmeden önce evde yapabileceğiniz Nasır tedavi yöntemleri vardır Nasır tedavisinde başarılı olmuş birçok ev ilaçları vardır. Bunlardan biri Hint yağı kullanmaktır. Etkilenen bölgeye geceleri uygulayın ve sabah yıkayın.. aynı zamanda Aspirin nasır için harika bir çözümdür. Bant yardımıyla yumuşatılmış aspirini sarın Gece bekletin. Nasır tamamen iyileşene kadar her gece bu işlemi tekrarlayın. Eğer yumuşak bir nasır varsa, doğru boyutlu ayakkabı giymeye dikkat edin.

Ayak Nasırı Tedavisi: Doğal Tedaviler

Bu tür nasırlardan kurtulmak için bazı doğal yollara bakalım. Nasırdan kurtulmanın bir diğer doğal yolu da  kabartma tozu kullanmaktır. Ilık suya 1 çorba kaşığı  kabartma tozu ekleyin. Yaklaşık yarım saat ayaklarınızı daldırın ve daha sonra ölü deriyi ovmak için bir ponza taşı kullanın.

Nasır Çıkarma:

Ayak ve ayak parmak uçlarındaki nasırı çıkarmak için bir çok doğal ilaçlar vardır. bunlardan biri de Sabun ve su ile ayaklarınızı yıkamak. Sonra etkilenen bölgelere aloe vera uygulamak ve yaklaşık 20-30 dakika masaj yapmak. en iyi sonuç için En az iki üç kez bunu yapın. Aloe vera cilt bozukluklarını tedavi etmek için bilinen ve aynı zamanda nasırdan kurtulmakta yardımcıdır.

Ameliyat Olmadan Nasır Nasıl tedavi edilir?

Ameliyat olmadan ayak nasırını temizlemeyi istiyorsanız okumaya devam edin. 1 fincan  kabartma tozu ve 1 su bardağı tuzlu suyu karıştırın. 30 dakika boyunca ayaklarınızı daldırın ve sonra ponza taşı ile nasırı fırçalayın.

Eller üzerinde Ayak parmakları arasında: nasır tedavisi

Yumuşak nasır genellikle ayak parmakları arasında gelişir ve ayak parmakları arasındaki sürtünme sonucu ortaya çıkar. Bu nasırlar ellerde bulunmaz. Genellikle dar ayakkabılar giymek nasırın çoğalmasına sebep olur. Parmak arasında nasır yeterli parmak boşluğu olmayan ayakkabılarda oluşur bu yüzden ayak parmakları için yeterli yer bırakın. Nasır pedleri veya köpük minderler de yardımcı olur.

Evde Nasırdan Kurtulma:

Hiç kimse bu sorundan kurtulmak için ameliyat istemez. Bu yüzden alternatif tedaviler denenmelidir. Bunu yapmanın bir yolu elma sirkesi kullanmaktır. Elma sirkesi küçük bir pamukla nasır üzerine yerleştirin. Nasır kuruyana kadar bunu günlük tekrarlayın. Yukarıda belirtildiği gibi, iyi oturan ayakkabılar başta nasır görünmesini engelleyecektir. Ayakkabınızın dar olmadığına emin olun.

Gelen Aramalar: nasır nasıl tedavi edilir,nasır ameliyatı,nasr tedavisi,nasir tedavisi evde,parmak arasi nasira ne iyi gelir,Nasir cikarma,parmak arasi nasir,ayakta nasır,nasira ne iyi gelir,nasıra elma sirkesi

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak