Kadınlarda, Erkeklerde ve Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri

Kadınlarda, Erkeklerde ve Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri

1 435

Karın ağrısı

Idrar yolu enfeksiyonu (İYE) belirtileri ve kadın, erkek ve çocuklarda belirtileri nelerdir?

İdrar yolu enfeksiyonları belirti ve bulguları, yaş, cinsiyet ve enfeksiyon konuma göre değişebilir. Bazı bireylerde belirtiler daha az görülebilir. Enfeksiyonun kendi kendine iyileşmesi mümkün değildir. Çoğu hastada görülen belirti ve bulgular idrara sık çıkma, ağrı ile birlikte idrar ve idrar yaparken yanma hissi. İdrarda kan varsa genellikle koyu bir görünümü vardır.


Idrarda hoş olmayan bir koku gelişebilir. Kadınlarda genellikle alt karın rahatsızlığı veya mesanede bir şişkinlik hissi olabilir. Erkeklerde testis ağrısı, karın ağrısı görülebilir. İdrar yolu enfeksiyonu olan erkeklerde özellikle de peniste iltihap benzeri bir akınt olabilir. Bebeklerde ve çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu belirtileri ise Sık sık idrara çıkma, idrarda kan, karın ağrısı ateş ve kusma olabilir.

Yenidoğanlar ve bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu belirtileri ateş, yetersiz beslenme, sarılık , kusma ve ishaldir . Bebeklerde yaşlılardaki idrar yolu enfeksiyonunun belirtileri görülmeyebilir.

Idrar yollarında enfeksiyon Yer genellikle belirli semptomlar ile sonuçlanır. (Idrar yaparken ağrı veya rahatsızlık) İdrar dışarı akarken irin gibi bir sıvı da gelebilir. Sistit (mesane enfeksiyonu) belirtileri de olabilir.

İdrar yolları enfeksiyonu için aşı var mı?

Hala geliştirilmekle beraber bir kaç aşı çeşidi vardır. Burada asıl sorun bir çok farklı organizmanın enfeksiyona sebep olmasıdır.

Gelen Aramalar: bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu belirtileri,idrar yaparken yanma,idrar yolu enfeksiyonu belirtileri,bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi,bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu,bebeklerde idrar yolu enfeksiyonuna bitkisel çözüm

#BENZER SAĞLIK KONULARI

1 YORUM

  1. daha yeni dogan bebegimin idrar yollarında sorun var. Enfeksiyon kaptı sanırım, idrar rengi de çok koyu. Ankarada hangi çocuk doktorunu tavsiye edersiniz?

Bir Yorum Bırak