İdrar Yolları Enfeksiyonu İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

İdrar Yolları Enfeksiyonu İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

0 543

Web siteleri,  tıp yayınları, arkadaşlar ve aile üyeleride dahil pek çok kişi “idrar yolları enfeksiyonu için ev ilaçları” tavsiye etmektedir. Ancak; Bitkisel tedavilerin de aşırı kullanımı birtakım sorunları da beraberinde geitrebilir.

Fakat evde yapılan bitkisel ilaçların idrar yolları tedavisinden olumlu yönleri daha fazladır. Bitkisel tedaviler genellikle bir iki gün içinde sonuç verir. Enfeksiyonu tamamen yok etmese de iyileşme aşamasında faydalı olabilir.

İdrar yolu enfeksiyonunu önlemek için evde tedavi seçeneklerini deneyebilirsiniz. Bitkisel ve doğal yöntemler şunlar:

  • Sıvı tüketimini artırın:
  • Mesane (idrar) boşaltmada geciktirmek değil: Sıvı alımıyla aynı etkileri gösterir ve mesanede bakteri sayısının azaltılmasına yardımcı olur.
  • Kızılcık ya da yaban mersini yemek Bu meyveler bağışıklık sistemine yardımcı olan antioksidanlar içerir
  • Ananas Yeme: Ananas İdrar yolları enfeksiyonu belirtilerini azaltabilir anti-inflamatuar özellikleri vardır Bromelain içerir.
  • C vitamini alınması: C vitamini bakteriyel büyümeyi azaltır idrar asitliği artırmak için görev yapar.
  •  Yoğurt, Ekinezya , kabartma tozunu, Oregon üzümü  gibi doğal yöntemler tedaviye katkı sağlayacaktır.

 

Gelen Aramalar: idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi,idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi,hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi,bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi,idrar yolu enfeksiyonu bitkisel çözüm,idrar yolu enfeksiyonu doğal tedavisi,idrar yollari enfeksiyonu bitkisel tedavi,idrar yolu enfeksiyonuna bitkisel çözüm,idrar yolları enfeksiyonu bitkisel çözüm,idrar yollari iltihabi bitkisel tedavi

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak