P57 Weight Loss

Fast And Easy Weight Loss With No Pills The first thing that you should know about bodybuilding nutrition is that fatty foods are not that bad after all.  Not only are they good for your diet if you are trying to lose weight, but they offer much goodness for someone who is trying to bulk up with muscle. What Is Best Diet Pill Weight Loss However, consumers can buy the new supplemental version of Fastin, which is actually just a glorified fat-burner. This supplement helps to increase metabolism and enhance a persons mood. Ingredients that make up the new Fastin include Phenylethylamine HCL, methylphenylethylamine tartrate, R-Beta-Methylphenylethylamine, N-Methyl-phenylethylamine HCL, Theobromine Anhydrous, Synephrine HCL, methylsynephrine HCL and Yohimbine. There is also 100 milligrams of caffeine in every serving of Fastin. Easy And Fast Ways To Lose Weight Take a good hard look at the way you lead your life. If you got fat by overeating, than perhaps a different diet will also help you to lose fat. However, if you re one of the many men and women who struggle to lose weight, feel that they do everything the should, eat right and exercises, but still can t seem to get those pounds to budge, than Dr. Suzanne Gudakunst s program may indeed help you. If you struggle to lose weight, you should seriously consider a colon cleansing program before you plan to join a fitness center or a gym.

2. Paxil TM (paroxetine)

To your surprise, no existing hoodia patch online or offline is prescription-driven what this means is that such diet patches have not undergone scientific clinical trials or testing. This clearly shows that no vendor can truly claim that their hoodia patch works more effectively than hoodia capsules, tablets, or in liquid. T3 For Fat Loss Weight Loss * Try doing shoulder presses and other arm fat exercises using weights. Get started by pushing the weight upwards and then dropping them back slowly to your shoulders and repeat.

4. They are good breakfast substitutes for diabetics because of their low to moderate carbohydrate content.


Weight Loss hgc diet weight loss 6890 75495837 4.5 / 5(from 249 reviews) 47.47 USD Suppliers: In Stock
 İdrar Kaçırma, Tutamama Nedenleri ve Tedavisi | Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Reklam

21

Mayıs
2012

İdrar Kaçırma, Tutamama Nedenleri ve Tedavisi

Yazar: Sağlık Sitesi  |  Kategori: Genel  |  Yorum: 1  |  2.704 Okuma
idrar kaçırma, tutamama nedenleri

idrar kaçırma, tutamama nedenleri

İdrar kaçırma – mesane kontrolünün kaybı – yaygın ve sıklıkla görülen utandırıcı bir sorundur. Öksürdükten sonra veya  hapşırırken   idrar sızması daha çok görülür.

Çoğu durumda, basit yaşam tarzı değişiklikleri veya tıbbi tedavi rahatsızlığınızı hafifletmek için yeterlidir.

İdrar Kaçırma Nedenleri

 

İdrar kaçırma bir hastalık değil, bir semptomdur.

Geçici idrar kaçırma nedenleri
Bazı gıdalar, içecekler ve ilaçlar geçici idrar kaçırmaya neden olabilir. Alışkanlıklarında basit bir değişiklik rahatlama sağlayabilir.

 • Alkol. Alkol idrara  neden olabilecek bir mesane uyarıcı ve idrar söktürücü olarak görülür.
 • Aşırı hidrasyon. Özellikle de kısa bir süre içinde  sıvı içmek,  idrar miktarını artırır.
 • Kafein. Kafein   bir idrar söktürücü ve mesane uyarıcıdır.
 • Mesane irritasyonu Gazlı içecekler, çay ve kahve -. Veya kafeinsiz – yapay tatlandırıcılar, mısır şurubu  ve bu narenciye , domates gibi baharat, şeker ve asit oranı yüksek olan içecekler, mesaneyi kötüleştirebilir.
 • İlaçlar. Kalp ilaçları, tansiyon ilaçları, sakinleştiriciler, kas gevşeticiler ve diğer ilaçlar mesane kontrolü sorunlara neden olabilir.

Kolayca tedavi edilebilen tıbbi durumlar da idrar kaçırma sorununu tetikleyebilir.

 • İdrar yolu enfeksiyonu. Enfeksiyonlar  mesaneyi tahriş edebilir ve idrara çıkma isteği uyandırır. Bu dürtüler bir idrar yolu enfeksiyonuna dalalet olabilir.   Diğer olası belirti ve bulgular  yanma   hissi ve kötü kokulu idrardır.
 • Kabızlık. Rektumda Sert, sıkıştırılmış dışkı bu sinirlerin aşırı aktif olması ve idrar sıklığının artmasına neden olmaktadır. Buna ek olarak, sıkıştırılmış dışkı bazen  mesane boşalmasını engelleyebilir.

Kalıcı idrar kaçırma nedenleri
fiziksel sorunlar ya da değişiklikler nedeniyle kalıcı bir durum olabilir

 • Gebelik ve doğum. Hamile kadınların hormonal değişiklikler ve genişleyen rahim nedeniyle artan ağırlığının stres oluşturması muhtemeledir. Doğum sırasında meydana gelen değişiklikler de  mesane sinirleri ve destekleyici dokulara zarar verebilir.
 • Yaşlanma ile değiştirir.  Ağrılı mesane sendromu (interstisyel sistit). Bu kronik durum, nadiren ağrılı idrar kaçırma ve sık idrara çıkmaya neden olur.
 • Büyümüş prostat. Yaşlı erkeklerde, inkontinans genellikle prostat bezinin büyümesi, aynı zamanda iyi huylu prostat büyümesi (BPH) olarak bilinen bir durumdan  kaynaklanıyor.
 • Mesane kanseri veya mesane taşları. İnkontinans, idrar yapma ve idrar yaparken yanma  mesane kanseri ve mesane taşlarının belirtileri olabilir. Diğer belirti ve bulgular idrar ve pelvik ağrılı ve kan içerir.
 • Nörolojik bozukluklar. Multipl skleroz, Parkinson hastalığı, inme, beyin tümörü ya da omurilik yaralanmasına neden olan idrar kaçırma.

  İdrar Kaçırma İçin Tedaviler ve ilaçlar

  Idrar kaçırma tedavisi kasnerin altında yatan nedenin şiddetine bağlıdır. Doktorunuz en iyi duruma uygun yaklaşımlar önerecektir. Tedavilerde bir kombinasyon  gerekli olabilir.

  Çoğu durumda, doktorunuz ilk önce en az invaziv tedavi önerecektir, böylece ilk davranış teknikleri ve fizik tedavi denemek ve bu tekniklerin başarısız olduğu takdirde, diğer seçenekler düşünülür.

  Davranış teknikleri
  Davranış teknikleri ve yaşam tarzı değişiklikleri üriner inkontinans belirli türleri için iyi çalışır.

  • Mesane eğitimiMesana kontrolü hakkında fiziksel eğitim.
  • Tuvalet gezileri  
  • Sıvı ve diyet yönetimi 

  Fizik tedavi

  İlaçlar
  Çoğu zaman, ilaçlar  davranış teknikleri ile bağlantılı olarak kullanılır. Sık idrar kaçırma tedavisinde kullanılan ilaçlar şunlardır:

  • Antikolinerjikler.  Bu ilaçların olası yan etkileri ağız kuruluğu, kabızlık, bulanık görme ve ateş basması sayılabilir.
  • Topikal östrojen.  topikal östrojen uygulanması vajinal bölgelerde dokuları gençleştirebilir. Bu inkontinans bazı belirtileri azaltabilir.
  •   Duloksetin 

  Tıbbi cihazlar
  Tıbbi cihazlar tedavi idrar kaçırma yardımcı olmak için kullanılabilir.

  • Üretral insert.  Genellikle belirli bir aktivite sırasında idrar kaçırma önlemek için kullanılır ancak gün boyunca giyilebilir. Ü
  •  Ovül (PES-uh-re)

  Cerrahi
  Diğer tedaviler işe yaramıyorsa, çeşitli cerrahi işlemler idrar kaçırmaya neden olan sorunları gidermek için geliştirilmiştir.

  Emici pedler ve kateterler
  Tıbbi tedaviler idrar kaçırmayı tamamen  ortadan kaldırmıyorsa veya bir tedavi etkisi almaya başlayıncaya kadar yardıma ihtiyaç duyuyorsanız   yardımcı ürünleri deneyebilirsiniz.

  • Tamponlar ve koruyucu giysiler. Çeşitli emici pedler idrarkaçırmaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Çoğu ürünler normal iç çamaşırı gibi ve günlük kıyafetlerinizin altına kolayca takabilirsiniz. Penisin üzerine giyilebilir.

   

 

 

Benzer Başlıklar

 1. Kırmızı, Turuncu, Mavi, Kahverengi ve Koyu Renk İdrar Nedenleri
 2. Sık Sık İdrara Çıkma Nedenleri
 3. Uykusuzluk Nasıl Geçer? Nedenleri ve Tedavisi
 4. Şizofreni Tedavisi, Belirtileri, Nedenleri
 5. Prostat Kanseri Ameliyatı – Bitkisel Tedavisi – Belirtileri – Nar Suyu ?

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

  Ahmet sancak

  May 25, 2012

  bizim 10 yasındaki oglanda vardı bu ara ara idrar kacırıyordu hatta okulda da oldu bir kac sefer arkadasları dalga gecmis neyse psikolojik tedaviye falan basladık iyi gibi simdi

  Cevapla

yorum yapmak ister misin?


Facebook Twitter RSS Beslemesi
sponsor reklamlar

125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam© Tüm Hakları Saklıdır - Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sitemzideki konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza sormadan uygulamayın. Sitedeki yazılardan doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Sitemizde yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen makalelerdir.

Sağlık ve Tıp