Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir? Yanık Kremi Fiyatları 2012

Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir? Yanık Kremi Fiyatları 2012

2 4433
güneş yanığı
güneş yanığı
güneş yanığı
güneş yanığı

Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir? Çocuklarda ve Yetişkinlerde

Aloe-vera: Orta  dereceli hafif güneş yanığı için kullanılabilir.  Aloe vera suyu ile güneşten etkilenen bölge nemli tutulmalıdır. Bu işlemi mümkün olduğunca sık sık tekrarlayın.

Böylece bölgede peeling etkisi oluşarak ağrı ve acı miktarı azalacaktır. Şiddetli güneş yanıklarında daha sık kullanılmalıdır. Ayrıca aloe vera ağrı ve iltihap gidermede çok etkilidir.

Elma sirkesi, hafif güneş yanıklarında cilde soğuk kompres etkisi yapar. Özellikle kabarma ve soyulmayı önlemede en etkili yoldur.

Aspirin, acıyı keser, kızarıklığı azaltır ve iltihap oluşumunu engeller. Yanığın olduğu ilk 24 saat içinde alınmalıdır.

Kabartma tozu, suya biraz çamaşır sodası ve kabartma tozu katılır. Temiz bir bezle kompres yapın. Kabartma tozu soğutmaya ve cildi nemli tutmaya yardımcı olacaktır.

Banyo, hafif güneş yanıkları için ılık duş iyi gelir. mümkünse duş alırken bergamot yağı kullanın. Bergamot otu acıyı azaltır.

Salatalık, taze salatalık dilimleri ile yanık yerlerinizi fazla bastırmadan ovun. Bölgeyi soğutarak acıyı azaltacaktır.

Buz, yanmış bölgeye buz veya soğuk su uygulayın. Bu yakma işlemi durdurmak ve deriyi soğutan olacaktır.

Limon suyu güneş yanığı üzerine soğuk su ve sünger iki bardak içine üç limon suyunu karıştırın. Limon, yanık soğutmak bir dezenfektan olarak hareket ve cildin iyileşmesini teşvik edecektir olacaktır.

Ayrıca güneş yanıklarına yulaf ezmesi, zencefil, soğan, nane, patates ve sirke de iyi gelir.
Güneş Yanıkları İçin Tavsiye Edilen Yanık Kremleri ve Fiyatları 2012

Fiyatlar ortalama 4-40 TL arasında.

 

  1. Fito Krem
  2. Silverdin ( 4,5 TL )
  3. Hametan ( 5 TL )
  4. Bephanten
  5. Anestol Pomad
  6. Sudocream 34 TL ( bebeklerde etkili )
  7. Aloesoft Güneş yanığı ve tahriş kremi 39 TL

Dikkat! Eğer titreme, ateş,  kabarcık veya döküntü gibi durumlarla karşılaşırsanız güneş zehirlenmesi geçiriyor olabilirsiniz. Doktorunuza görün!

Gelen Aramalar: yanık kremi,güneş yanığı için krem,hametan krem fiyatı,güneş yanığı kremi,silverdin yanık kremi fiyatı,CLİNDOXYL,güneş yanığı kremleri,güneş yanıkları için krem,fito krem fiyatı,gne yanna ne iyi gelir

#BENZER SAĞLIK KONULARI

2 YORUM

  1. Güneş kremi sürmemize ragmen cocuklarım dun geceyi zor gecirdiler. Acayip derecede kızarıklık oldu. özellikle boyun ve sırt bölgesinde. Aile hekimimizi aradık hemen. Silverdin kremi önerdi eczaneden aldık biraz rahatladı cocuklar. tavsiye ederim 5 tl

  2. bepanten, hametan ikisi de cok iyi. tüm yanıklarda ve yara tedavisinde kullanılabilir. benim başucu kremlerim bunlar. hemen hemen herseye iyi geliyorlar özelliklede bepanten hemde oldukca ucuz

Bir Yorum Bırak