Ergenlikten Sonra Boy Uzatma; Duruş Bozuklukları

Ergenlikten Sonra Boy Uzatma; Duruş Bozuklukları

2 1525

Ergenlikten Sonra Boy Uzar Mı?

Günümüzde hemen hemen insanların çoğu boy ölçüsünden memnun değil. Özellikle Türk Milleti olarak fazla uzun olmadığımız bir gerçek. Yanılmıyorsam kadınların boy ortalaması 165 cm. civarında.. Halk arasında ergenlik çağından sonra boy uzamasının mümkün olmayacağı gibi söylentiler var. Eskiden ben de öyle düşünürdüm. Hele de kızlar erken ergenliğe girdiğinden boy uzaması 18 maksimum 20 yaşında durduğunu sanıp üzülürdüm. 30 yaşında bile olsanız boyunuzu uzatmanız mümkün !

Nasıl mı ? Duruş bozukluğumuzu düzelterek ve esnekliğimizi artırarak. İnsanların yaklaşık %80i doğru pozisyonda, dik durmuyor, yürümüyor. Ve ilerki hayatımızda ciddi sorunlar oluşturuyor. Sadece boyumuzun uzun görünmesini sağlamıyor, sırt ve bel ağrılarımızı da önlüyor. Bunun için en iyi yöntem pilates. Aynı zamanda tecrübelerime dayanarak söylüyorum, pilates sayesinde yaklaşık 6 ayda 4 cm kadar esnedim, uzadım. Evde kendi kendinize bile bu egzersizleri yapabilirsiniz. Günde yarım saatinizi almaz. Aşağıya duruş bozukluğunu düzeltip esneklik sağlayan videoyu ekliyorum. Kolay gelsin !

Ha bir de, boy ve boyun uzatma ile ilgili bir ses dosyası olduğunu okumuştum bir yerde. Kendi kendine telkin aslında buç Bilinç altını etkiliyor. İçerisinde ” boyun hâlâ uzayabilir. Boyun yavaş yavaş uzamaya başladı bile.Etrafındakiler boyunun uzadığını söylüyor. Çok sağlıklı besleniyorsun ve boyun daha da uzuyor. Sen isteyene kadar durmayacak. vs. ” gibisinden sözler vardı. Bilmiyorum kimilerine saçma gelebilir belki ama ben etkili olacağını düşünüyorum : )

Gelen Aramalar: ergenlikten sonra boy uzaması,ergenlikten sonra boy uzarmı,hamilelikte boy uzarmı,uzatılar

#BENZER SAĞLIK KONULARI

2 YORUM

  1. Ben 21 yasindayim hergin 100 aksam ve 100 sanah zipliyorum , 30 yasina kadar mumkun olduguna sevindim yanliz benim bacak dirseklerim aciyor agriyor ziplamamnin 21 yasindan sonra bacaklara tehlikesi varmi? Ergenken yapmistim fatdasini gordum 3 santim boyum uzamisti.. Peki simdi faydami yoksa zarar mi gorurum? Ben platesti tamam ons ne zamanim var ne enerjim ziplamak bende daha faydali oluyor?

  2. sen doktora git o bi baksın saan muayene etsin.olmadı hap kullanırsın uzaması için baktın oda olmuyo amelyatı var ayaklarını uzatılar ama olsun

Bir Yorum Bırak