Kramp Nasıl Geçer? Evde Tedavi Yöntemleri

Kramp Nasıl Geçer? Evde Tedavi Yöntemleri

0 686
kramp tedavisi
kramp tedavisi
kramp tedavisi
kramp tedavisi

Kramp nasıl geçer? Nedenleri ve Evde Tedavi Yolları

Kramp basitce, kaslarınızın bir veya daha fazla kere ani ve istemsiz kasılma durumudur. Nadirde olsa bazı kramplar gece uyanmanıza neden olacak kadar ağrılı olabilir.

 

Genellikle zararsız olsa da, kas krampları geçici imkansız etkilenen kas kullanmak için yapabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda egzersiz veya fiziksel hareket, uzun sürelerle, kas krampları neden olabilir. Bazı ilaçlar ve bazı tıbbi durumlar da kas kramplarına neden olabilir. Kişisel bakım önlemleri ile evde kas krampları tedavi edebilir.

 

Kramp Belirtileri Nelerdir ?

Kas krampı belirtileri ve semptomları şunları içerir: Genellikle bacaklarda ani ve keskin kas ağrısı (spazm, kasılma), Hissettiğiniz yerde veya kas dokusunun sert yumru kısmında, derinin altında olabilir

 

Evde Kramp Nasıl Tedavi Edilir?

Stretch ve masaj yöntemi : sıkışmış ve kramplı olan kasınızı gerin ve rahatlamanıza yardımcı yavaşça olacak şekilde ovalayın.

Soğuk veya ısı uygulayınız. Gergin kasları dinlendirmek için genellikle soğuk kullanılır. Eğer ağrı veya hassasiyet varsa daha sıcak bir havlu ya da ısıtma yastığı kullanın, ya da sıcak bir banyo almak da faydalı olacaktır. Ağrınız uzun süre geçmezse en yakın doktora başvurunuz.

Gelen Aramalar: kramp nasıl geçer

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak