Deriden Alerji Testi Nasıl Yapılır ? Fiyatı Ne kadar?

Deriden Alerji Testi Nasıl Yapılır ? Fiyatı Ne kadar?

1 15046
deriden alerji testi
deriden alerji testideriden alerji testi
deriden alerji testi
deriden alerji testideriden alerji testi

Deriden Alerji Testi Nasıl Yapılır?

Bugun devlet hastanesine alerji testi yaptırmak için gittim. Göğüs hastalıkları hastanesi ilgileniyormuş allerjik durumlar ile. Alerji odası adı altında küçük bir odaya girdik.. Önce sağ koluma yaklasık 20 farklı damla damlatıldı iki sıra halinde. Daha sonra damlatılan her bir damlanın yanına minik bir iğne ile delik açıldı. İğne ile delme işlemi sırasında hafif bir ağrı oluyor, sinek ısırığı gibi. 20 dakika beklemem gerektiğini söylediler.

Bu bekleme sürecinde kolum, delinen yerler çok kaşınmaya başladı. Ben de sanıyorum ki , bak işte alerji var tepki gösteriyor vücudum. Neyse 20 dk.nın sonunda doktorun odasına gittim. Hızlıca damlaları sildi ve hiç bir alerjim olmadığını söyledi. Açıkçaso hem doktorun tavrı ve acıklaması hem de bu denli basit bir test beni pek tatmin etmedi.

Alerji testi yapılmadan 1 hafta önce kullandığınız tüm ilaçları kesmeniz gerekiyormuş. Ben grip ilacı kullanıyordum bu ilacın etkilyebileceğini söylediler.

Deriden Alerji Testi Fiyatı Ne kadar?

SGK ile devlet hastanelerinde ücretsiz. Ancak SGK’nız yoksa bu test sadece 6 TL imiş. Tabi doktorun bu testi istemesi gerekiyor, yani önce muayene olmanız gerek, muayene ücreti ise 15.50 TL imiş. Toplamda 21.5 TL ediyor.

Gelen Aramalar: alerji testi fiyatları 2013,alerji testi ücreti ne kadar,alerji testi hangi bölümde yapılır,alerji testi kaç lira,alerji testi fiyatları 2014,alerji testi fiyatları 2015,deri testi,deri testleri,alerji deri testi ücreti,alerji deri testi nasıl yapılır

#BENZER SAĞLIK KONULARI

1 YORUM

  1. 4 yaşında astım hastası oğlum var alerji testi yaptirmadik yaptirmak istiyoruz ama ne şekilde yapılır acaba fiyatta tahminen ne kadardır sgk var ama devlet hastanesine sordum yapmiyorlarmis…

Bir Yorum Bırak