Boy Uzatmak İçin Öneriler; Kendi Hikayem, Doğal Boy Uzatıcı İpuçları

Boy Uzatmak İçin Öneriler; Kendi Hikayem, Doğal Boy Uzatıcı İpuçları

10 4760
boy uzatma
boy uzatma
boy uzatma
boy uzatma

Ruhun perspektifinden bakıldığından boy uzunluğu önemsizdir. Öte yandan boy uzunluğu çocuğun / kişinin karakteri üzerinde bile etkisi vardır.
Uzun boylu olmak bedenin tam olarak büyümesi gibi görülebilir. Her açıdan uzun boylu olmak daha çok kabul görür. Bu yazıda size kendi boy uzatma hikayemi anlatacağım.

Boy uzunluğu genetik ve çevresel koşullarla kişiden kişiye farklılık gösterir.  Bu yüzden diğer insanlarla boy uzunluğunun karşılaştırılması doğru bir yaklaşım değildir. Bunun yerine bedeni tam büyüme sağlamak için mümkün olduğunca sağlıklı tutulmalıdır.

Ben orta boylu çocuk olarak doğdum. 17 yaşına kadar,  boyum pek uzamadı. 17 yaşında,   sınıftaki  kısa öğrencileri arasında yer aldım ve genellikle kısa ve ince olduğum için alay ettiler. dürüst olmak gerekirse, zaman zaman ben de aşağılanmış hissediyordum.

Ama tam o sırada boy uzatmak için çareler aramaya başladım. Yaşam modelim tamamen değişti. Kendime bir hedef koydum ve boyumu doğal yollardan uzatmak için programlı bir çalışma başlattım. Tabii boy uzatan ilaçlar kullanmadan.

Bu makalede, boy uzatmak için tecrübelerimden edindiğim ipuçları vereceğim. Peki boy uzatmak için neler yapılmalıdır?

İpucu 1: Boy Uzatmak İçin Zihin Gücü

Vücudumuz  düşüncelerimize yanıt verir. Bizim düşünce şeklimize bağlı olarak, uygun hormonlar salgılanır ve fizyolojik değişiklikler olur ve buna göre uygulanır. Pozitif düşünceler yaşlanma sürecini tersine çevirmek ve sağlığı iyileştirmek için faydalıdır. Negatif düşünceler yaşlanma sürecini huzlandırır. Bu yüzden boy uzatmak için ilk kritik adım, düşünce kalıplarını yeniden programlamaktır. Bu düşünce telkini sadece boy uzatmak değil, aynı zamanda hayatın her alanında faydalar getirecektir ve yardımcı olacaktır.

Boy uzatmak için zihin programı ile ilgili özel öneriler şunlardır:

 1. Sağlıksız ve kısa boylu olduğunuzu aklınızdan çıkarın. Kendinizi olması gereken en iyi vücuda sahipmiş gibi görmeye çalışın.
 2. Sağlınızın boy  uzunluğundan önemli olduğunu unutmayın.
 3. Her hareketinizle boyunuzun artacağını düşünün.
 4. Öfke, çaresizlik ve kederden uzak durdurun.

Güçlü olmak önemlidir unutmayın. Eğer bir başlangıç yaparsanız gelişmeleri gördükçe daha da isteyerek boy uzatma programına devam edeceksiniz. Güçlü bir iradeyle hayatta her şeyi yapabilirsiniz.

İpucu 2: Boy Uzatmak İçin Besinler

Sadece önemsiz olan birkaç yiyecek; kızarmış baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durdurun. Ben daha basit, besleyici, sağlıklı gıda almaya dikkat ettim. Vücudumuz yediğimiz gıdalarla yapılır. Gıda  beden dediğimiz binamızı inşa etmek için kullanılan bir hammaddedir.

Aşağıda boy uzatmak için bana yardımcı olan bazı öneriler şunlardır:

 1. Uyumadan en az 2 saat önce yemek yemek
 2. Hafif bir akşam yemeği olması
 3. Dengeli ve çeşitli beslenme
 4. Düzenli yeme programı olması ve koruyucu madde içeren gıdalardan kaçınmak
 5. Çay, kahve, soğuk içecekler, dondurma, çikolata vb tüketim kaçınarak
 6. Gece veya sabah erken saatlerde trifala tozu düzenli kullanımı
 7. Taze meyve yemek çok önemli
 8. Su içmek çoook önemli
 9. Yemeklerden sonra 10-15 dakika yürüyüş
 10. Sabah  badem yemek.

İpucu 3: Boy Uzatmak İçin Egzersizler (Video İçin Tıklayın)

İnsan vücudu çok çalışmak ve aktif yaşamak için inşa edilmiştir.

Sabah 5 ile uyandım ve sabah saat 8’e kadar boy uzatma egzersizleri yaptım.  (linke tıklarayarakboy uzatma egzersizlerinin videosuna ulaşabilirsiniz)

 • Koşu ve yürüyüş
 • Esneklik ve germe
 • Martial Arts uygulama
 • Asans ve Pranayams
 • Meditasyon
 1. Akşamları   Taekwondo egzersizleri için giderdim. Yüksek tekmelerin boy uzatmada son derece yararlı olduğunu öğrendim
 2. Pazar günleri, kriket oynadım

Bu aktif değişim bedenimde harikalar yarattı.

Tekvando dersleri bu anlamda oldukça etkiliydi. Taekwondo diğer dövüş sanatlarından  farklıdır.  yüksek tekmeler ve  germe  vücut büyümesine yardımcı olur.

Benzer şekilde ağırlık çalışmak  hayatın  ilk 20 yılında kaçınılmalıdır.

Yoga boy uzatmaya yardımcı olabilir. Hatta ünlü bir hathayogi tarafından bir video gördüm. O, bütün mutsuzluğuna ve aşağılık kompleksinin kaynağı olarak kısa boylu olduğunu söylüyordu. 

Bu aralar boy uzatmak için yoga konuları biraz fazla abartılıyor. Maddi kaygılar işin içine girince böyle oluyor sanırım.

Derin nefes alma alışkanlığı kazanmak için denemeye değer

İpucu 4: Çeşitli

 1. Rahat uyuyun. Vücuda gerekli olan uykuyu kesinlikle alın ama fazlası değil.
 2. Erken uyuyun. Vücut programı sever. Aynı ilaç alır gibi aynı saatlerde uyuyun.
 3. Omurganızı düz tutun; Sınıfta özellikle.
 4. Yüksek yerlere dokunmayı alışkanlık haline getirin.
 5. Uzun süre aynı sabit pozisyonda kalmayın. Hareket ve duruşlar sürekli değişmeli. Bünye aktif kalır ve vücut her an küçük bir egzersiz sağlar.

İpucu 5: Brahmachraya (boy uzatmak için zihin kontrolü)

Söylemeye gerek yok, tüm bu boy uzatma yöntemleri sadece zihin üzerinde kusursuz bir kontrol ile çalışır. Her an daha fazla kontrol ile  bir alışkanlık haline getirin. Aklına hakim olduktan sonra, dünya ayaklarının altında olacak, boy uzatma nedir ki!

Boy uzatmak için kendinizi yenmelisiniz. Bu öneriler sadece boyumu uzatmakla kalmadı.  İnanın siz de yapabilirsiniz.

 1. Romantik / kaba şarkı, film, edebiyat, şehvet dolu düşünceler duyusal girdilerin tüm şeklinde  olması  yaşlanma sürecini  artıran hormonları üretir.
 2. Aptal kutusu (TV) izlerken iki kere düşünün.
 3. Benzer video oyunlarından, iPod ve diğer zihin-dumbing araçlarından kaçının.
 4.  Geçmişin karartıcı hikayelerinden uzak durun, bu kendinize verebileceğiniz en kötü tedavidir.
 5. Boy uzatma videolarını izleyin, saglik-sitesi.com da aratabilirsiniz. Boy egzersiz planları hazırlayın. Boy uzatma haplarından uzak durun. Bazı sitelerde boy uzatma kürü yada boy uzatma karışımı gibi şeyler var onların doğal olanlarını deneyin.
 6. Enerji için sperm kaybına yol açan tüm eylemlerden kaçının, söylemeye gerek yok :)

Bu uygulamaları boyu kısa olan başka bir arkadaşınızla paylaşın. İkili olarak bu çalışmaları yapmak daha faydalı olacaktır. Özellikle spor faaliyetlerinde arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.

Boyu kısa arkadaşlarınız için bu yazıyı paylaşmayı unutmayın :)

Gelen Aramalar: boy uzatc,mustafa eraslan boy uzatma,UZUN BOYLU çocuk,taekwondo boy uzatırmı,boy uzatma önerileri,düşünce gücü ile boy uzatma,boy uzaması için doğal yöntemler,tekvando boy uzatır mı,boy uzatma yöntemleri doğal,doğal boy uzatma

#BENZER SAĞLIK KONULARI

10 YORUM

 1. bende 17 yasındayım boyum kısa burada yazılan bütün önerileri dikkate alacagım insallah etkili olur

 2. ben 17 yaşındayım yukarıda boy uzaması için bilgi verilmiş benim boyum çok kısaydı. doktora gttim ayda 1 kere igne vuruldum igne boy uzamasnda çok etkili bide akşam yatarken 1 bardak süt için tavsiye edrim :D

 3. Arkadaslar 183 boyum var 16 ya girmeme 5 ay kaldı 15 yasındayım genetıgım kısa sızce ne kadar daha boy atarım

Bir Yorum Bırak