Lexapro And Weight Loss

Supplements That Help You Lose Weight Dieting fast evidence and stats Food For Losing Weight You can also work to reduce the damage done by planned or unexpected rapid loss. For instance, you may be able to decrease the risk of severe muscle loss by maintaining regular activity, especially if your exercise program includes a resistance training component. By making sure you use your muscles, you decrease the risk of serious loss. Maintaining good hydration, eating a balanced diet that s rich in all necessary vitamins and minerals, and taking care to consume foods that will provide you with plenty of energy can also help cut down some of the problems associated with rapid loss. When in doubt, talk to a doctor or nutritionist about your weight loss plans. Free Weight Loss Calculator 2.) Jumping Claps (Modified Jumping Jack)

Helpful Herbs For Old Age

Weight loss supplements might have side effects. Nausea, the runs, puking dizziness, etc are all associated with the slimming pills as possible side effects. Thus, it becomes vital to select weight loss supplements which are natural and safe without any possibility of negative symptoms. The Dietrine Carb Blocker is one such natural and safe weight reduction pill available in the market and does not come with any side effects. Help In Weight Loss Why Hormone Pellets?

Ardyss Nutritional Product Review


Weight Loss diet food weight loss 4256 37408689 4.5 / 5(from 325 reviews) 17.17 USD Suppliers: In Stock
 Bel - Sırt Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi | Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Reklam

6

Kasım
2012

Bel – Sırt Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Yazar: Sağlık Sitesi  |  Kategori: Genel  |  Yorum: Yok   |  1.101 Okuma
sırt ağrısı

sırt ağrısı

Bel ve sırt ağrıları genelde bir kaç hafta sürer ve evde yapılan tedavi yöntemleriyle iyileşmesi mümkündür.

İlaçlar
Doktorunuz ağrı kesici tavsiye edebilir.  Ilaçlar iki tip sırt ağrısını gidermede etkilidir. Doktorunuz tarafından size tavsiye edilen ilaçları   ciddi yan etkilere neden olabilir,  ayrıca doktorunuz  kas gevşetici de reçete edebilir. Kas gevşeticiler baş dönmesine neden olabilir ve çok uykulu hissetmenize yol açabilir.

Fizik tedavi ve egzersiz
Fizik tedavi sırt ağrısının tedavisi için birebirdir. Bir fizyoterapist ağrıyı azaltmak için sırt kaslarına ve yumuşak dokulara, ısı, ultrason, elektrik stimülasyonu ve kas-gevşetme teknikleri gibi tedaviler, uygulayabilir. Ağrı geliştikçe, kasların esnekliğini artırmak için ya da sırt ve karın kasları güçlendirmek için egzersizleruygulayabilir. Bu tekniklerin düzenli kullanım ağrıyı önlemeye yardımcı olabilir.

Cerrahlık
Ağrının uzun sürmesi ve giderek şiddetlenmesi cerrahi müdahalegerektirebilir.

 

Bel – Sırt Ağrısı Nedenleri

Sırt ağrısının sebebini genellikle doktorunuz bir test ya da görüntüleme çalışması ile belirleyebilir ya da belirli bir neden olmadan gelişir. Genellikle sırt ağrısı ile ilişkili durumlar şunları içermektedir:

  • Kas veya ligamentte zorlanma. Tekrarlanan ağır kaldırma ya da ani bir   hareket kasları ve spinal ligamentlerde zorlanmaya sebep olabilir.
  • Şişkin veya rüptüre diskler. Diskler omurga içinde bireyin kemikleri arasındaki minderler olarak hareket ederler.
  • Artrit. Osteoartrit alt sırtı etkileyebilir.
  • Anormal bir şekilde omurga eğrileri varsa iskeletsel düzensizlikler sonucu Sırt ağrısı oluşabilir. Skolyoz, ciddi bir hastalıktır ve bel-sırt ağrısı skolyozunbelirtilerinden biridir.
  • Kemikler gözenekli ve kırılgan hale gelirse, omurgada çökme kırıkları oluşabilir.

 

Benzer Başlıklar

  1. Seks Sonrası Baş Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi
  2. Boğaz Ağrısı Tedavisi ve Öksürük Nedenleri
  3. Göğüs Ağrısı Nedenleri
  4. Şiddetli Baş Ağrısı (Migren) Nedenleri
  5. Cinsel İlişki Sonrası Baş Ağrısı Nedenleri

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?


Facebook Twitter RSS Beslemesi
sponsor reklamlar

125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam© Tüm Hakları Saklıdır - Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sitemzideki konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza sormadan uygulamayın. Sitedeki yazılardan doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Sitemizde yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen makalelerdir.

Sağlık ve Tıp