Bebek Masajı Nasıl Yapılır? Resimli

Bebek Masajı Nasıl Yapılır? Resimli

0 8095

 

bebek masajı
bebek masajı

Bebek masajı:   Rahatlatıcı terapi

Bebeğinizi rahatlatmak için yollar mı arıyorsunuz? Bebek masajı nasıl yapılır?

 Bebek masajı siz ve bebeğiniz ile birlikte vakit geçirmek için iyi bir yoldur. Bebek masaj yararları hakkında merak edilenler…

Bebek masajının faydaları nelerdir?

Araştırmalar, bebek masajının  eşitli   yararları olduğunu göstermektedir. Örneğin:

  • Siz ve bebeğiniz arasındaki etkileşime katkı sağlar
  • Bebeğinizin dinlenmesine ve uyumasına yardım eder.
  • Bebeğinizin stres hormonları için faydalıdırç
  • Ağlamayı azaltır.

Daha fazla araştırma yapılmış olmasına rağmen, bazı çalışmalar da  bebek masajının prematüre bebekler için büyümeyi desteklediğini göstermektedir.

Bebek Masajı ne zaman yapılır?

Bebeğinizi besledinkten hemen sonra masaj yapmak zararlı olabilir. Hatta kusmasına neden olabilirsiniz.  bir beslenme sonrası en az 45 dakika bekleyin. Bebeğiniz sizden başını uzaklaştırıyorsa ve kollarını oynatmaya çalıştığınızda sert bir tepki veriyorsa bebek masajı için uygun bir zaman olmayabilir.

Bebeğinize günün hangi saati masaj yapacağınıza siz karar vermelisiniz. Gün içinde en uygun anı belirledikten sonra periyodik olarak tekrarlamalısınız. Yürümeye yeni başlayan bir çocuğa yatmadan önce yapmak daha uygundur.

Bebek Masajı Nasıl Yapılır?

Sakin bir ortam oluşturmaya başlayın. Evde ya da dışarda fark etmez. Mümkünse,  sıcak, sessiz bir yerde masaj yapın. Giysilerini  çıkarın. Zemiden veya bir yatakta rahatça oturun bebeğinizin altına rahat ve yumuşak bir battaniye yerleştirin.

Masajı başlattığınızda, yumuşak ve nazik bir dokunuş kullanın. Bebeğinize ani ve sert dokunuştan kaçının.

Özel teknikler değişebilir, bebek masajı genellikle yavaş yavaş okşayarak veya bebeğinizin vücudunun her yerini yoğurma yöntemiyle masaj yapmak olabilir.  nazikçe bebeğinizin baş, boyun, omuz, sırt üst, bel, uyluk, ayak ve ellerde de dahil olmak üzere farklı alanlarda ovuşturarak başlayabilirsiniz.

Sonra, bebeğinizin kollarını ve bacaklarını açın. beş dakika boyunca ovalama hareketlerini tekrarlayın.

Masaj boyunca bebeğinizle konuşun. şarkı veya hikaye anlatmak olabilir.  Onu rahatlattığınızda yüzünden anlayabilirsiniz. Keyf aldığını ve mutlu olduğunu görürseniz yapmaya devam edebilirsiniz. Huzursuz olması durumunda yapmaktan vazgeçin.

 

Gelen Aramalar: cinsel masaj nasıl yapılır video,bebek masajı nasıl yapılır

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak