Yaptığınız diyetlere rağmen neden kilo veremiyorsunuz ?

Yaptığınız diyetlere rağmen neden kilo veremiyorsunuz ?

0 94
Diyet ile Kilo Vermek
Diyet ile Kilo Vermek

Yaptığınız diyetlere rağmen neden kilo veremiyorsunuz?

Kilo vermeyi bırakın, eğer onca egzersiz ve diyetlere rağmen hala kilo almaya devam ediyorsanız ortada bir sorun var demektir.
Vücutta yağ, dolayısıyla kilo iki şekilde oluşabilir,
1. Gereğinden oldukça fazla yemek: Eğer bol ve aşırı kalorili yiyecekler ile besleniyorsanız vücudunuz ihtiyacından fazla besine maruz kalıyor demektir, oluşan fazlalık yağı da sindiremediği için genellikle bel ve kalça etrafında depolar.
2. Enzimlerin ölmesi: Vücudunuzun sindirim sistemi protein ve yağ gibi maddeleri parçalayabilmek için çeşitli enzimler kullanır, eğer herhangi bir hastalık ya da yaşlılık nedeniyle bu enzimler öldüyse, istediğiniz kadar az yiyin, yine de kilo verebilmeniz olanaksızdır.
Yukarıdaki ikinci maddeden de anlaşılabileceği gibi asıl iş sindirim sisteminizde bitmekte, eğer metabolizma hızınız eskisine göre daha düşükse kilo vermeniz zorlaşır, hatta olanaksız bir hale gelir.
Vücudumuzda “ 7 Keto ” ismi verilen ve doğal olarak bulunan, parçalayıcı bir enzim vardır, yapılan araştırmalara göre kişi 30 yaşına geldiğinde bu enzimin oranı 20 yaşına göre %40 daha az olmaktadır. Yağların parçalanmasında ve vücut için enerjiye dönüştürülmesinde rol oynayan bu enzim azaldığında doğal olarak kilo hastası değil kilo vermek, aksine yediklerini dahi yakamaz bir hale gelir ve bunun doğal bir sonucu olarak git gide kilo almaya başlar.

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak