Selülit Neden Oluşur? Tedavisi Nedir?

Selülit Neden Oluşur? Tedavisi Nedir?

6 334
selülit tedavisi
selülit tedavisi
selülit tedavisi
selülit tedavisi

Selülit uyluk ve kalçada genellikle kadınlarda ve bazı erkeklerdeki çukurlu cilt görünümünü ifade eder. Selülit, cilt yüzeyi altındaki yağ dokusu eşitsizliği sonucudur. Bu ciddi bir rahatsızlık değildir, ancak selülit çirkin görünebilir ve şort veya mayo giyeceğiniz zaman bu durumun farkına varabilirsiniz.

Masaj ve selülit kremleri de dahil olmak üzere birçok selülit tedavileri reklamları yapılmaktadır. Ama ne yazık ki, bu tedavilerin çoğu işe yaramamaktadır. Araştırmacılar, olası tıbbi tedaviler üzerinde çalışıyorlar. Bu arada, biraz selülit görünümünü iyileştirmek için bazı adımlar atabilirsiniz.

SORU: Neden Selülit Oluşuyor?

CEVAP: Selülit fibröz bağlarının arasında uzanan yağ ile altta yatan kas neden olmaktadır.
Yağ hücreleri biriktikçe uzun, sert damarları aşağı çekmesiyle oluşur ve ardından pürüzlü bir yüzey veya çukurlaşmayı getirir.

SORU: Selülit Kimlerde daha çok görülür?

CEVAP: Selülit erkeklerden çok kadınlarda görülür. Aslında, kadınların büyük çoğunluğu – en azından 10 üzerinden 8 kadın selülitin bir derecesine sahiptir. Selülit için ortak alanlar – yağ genellikle uyluk, kalça ve kalça bölgesinde çok yağ olanlarda görülme riski fazladır. Buna ek olarak, selülit, yaşlanma ile daha yaygındır.

Kilo artışıyla selülit daha fark edilebilir hale gelebilir, ancak selülit zayıf kişilerde mevcut olabilir.

Selülite neden olabilecek diğer faktörler:

stres
Etkin olmayan bir yaşam tarzı
Hormonal kontraseptif kullanımı

SORU: Nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim?

Cevap: Bir kaç farklı yöntem vardır. bunlardan en yaygın ve yararlı olanlar;

kilo kaybı-zayıflama

Kilo kaybı – sağlıklı diyet ve düzenli egzersiz ile – muhtemelen en faydalı selülit tedavi yöntemidir. Kilo kaybetmek ve bacak, uyluk, kalça ve karın kasları güçlendirerek çukurlu cildin görünümü güzlleştirilebilir. Selülit kilo kaybından sonra fark azalsa da tamamen kaybolmayacaktır.

Lazerler ve radyofrekans sistemleri

Belki de en umut vaat eden ilaç tedavisi, lazer ve radyofrekans sistemleridir. selülit tedavisi için radyofrekans ve kızılötesi ışık kullanır. bir sistem diyot lazer enerjisi ile kombine doku masajı sağlar. Başka bir sistem selülit tedavisi için aynı anda derin ve yüzeyel seviyelerde radyofrekans kullanır. Her iki sistem tedavilerle çeşitli iyileştirmeler sunuyor. Sonuçlar altı aya kadar sürebilir.

liposuction

Bazı insanlar, selülitin tedavisi için liposuction yaptırmaktadır. Yağ hücreleri küçük küçük kesilerek ve daha sonra derinin altına eklenen dar bir tüple emilir. Liposuction selüliint daha kötü görünmesine bile yol açabilir, Risklidir. Liposuction cildi sıkıştırırken yağ hücrelerini yok eder. bu nedenle Lazer destekli, ve selülit için daha etkili bir tedavi olabilir.

Topikal tedavi

Yüzde 0,3 oranında retinol krem bir günde iki kez kullanılarak altı ay gibi bir süreçte sonuç alınabilir.

Gelen Aramalar: darphin selulit kremi,darphin selülit kremi fiyatı,darphin selülit,darphin selülit kremi fiyat,frozen selülit terapi

#BENZER SAĞLIK KONULARI

6 YORUM

 1. Çeşitli selülit kremlerinin fiyatları ve kullanıcı yorumları hakında yazabilirsiniz

 2. ben kadınlar kulübündee mi bir yerde okumuştumda Biotherm, Lancome, Vichy, Clarins, Lancaster, Christian Dior, Sothys, Stendhal ve Orlane’in selülit kremleri bulunuyor.Günde iki kez düzenli uygulanması sonucunda selülit seviyesinde belirli bir oranda azalma görüldüğünü söylüyorlardı.

 3. İlk aşama selülit kremi

  115.00 TL, Darphin

  Vücut sıkılaştırıcı

  128.00 TL, Clarins

  Selülit serumu

  71.00 TL, Deracine

  Silhouette Body Enchancement Capsules

  180.00 TL, Elemis

  Anti-selülit bakımı

  69.80 TL, Yves Rocher

  Eveline selülit karşıtı bakım

  29.00 TL, Dore

  Cellu Reverse

  75.00 TL, Elancyl

  Age Logic Minceur

  141.00 TL, Guinot

  Bademli sıkılaştırıcı ve şekillendirici vücut jeli

  84.00 TL, L’occitane

  Glucosamine Amino Acid

  156.00 TL, Dr. Murad

  Anti-selülit gündüz jeli

  29.90 TL, Oriflame

  -alıntıdır-

 4. Selülitten kurtulmanın kesin bir yolu yok mu ya? Yaz geldi tatile gideceğiz bu bacaklarla ne yapacağım bilmiyorum. acil bir çözüm istiyorum. selülit kremi mi kullansam ya da bitkisel ama hızlı etkili bir yolu yok mu lütfen

 5. frozen selülit önleyici terapi yi duymustum cok etkili oldugunu söylüyorlar. 2-3 seferde gözle görülür değişim oluyormuş

Bir Yorum Bırak