Doğum kontrolü hakkında soru-cevap

Doğum kontrolü hakkında soru-cevap

dogumkontrol
doğum kontrolü
dogumkontrol
doğum kontrolü

Nasıl hamile kalırım?

  • Korunmasız cinsel ilişkiye girdikten sonra kadının yumurtası ve erkeğin spermi döllenir.Yumurta 24 ila 48 saat içinde döllenmediyse atılır.

Doğum kontrolü

Cinsel ilişkiye giren her kadında gebelik ve enfeksiyon riski vardır. Prezervatif kullanarak gebeliği, cinsel yolla bulaşan hastalıkları önleyebilirsiniz. Prezervatifler gebelik için gerekli olan spermin rahme ulaşmasını engeller.

Gebeliğe karşı daha fazla koruma için cinsel sağlık merkezine gitmek gerekir. Unutulmamalıdır ki hiç bir yöntem %100 koruma sağlamaz. Gebeliğe karşı korunmanın güvenli ve kolay yolları vardır. Doktorlar ve hemşireler sizin için uygun bir seçenek bulmanıza yardımcı olabilir.

Adet dönemimde ilişkiye girdim hamile kalabilir miyim?

Evet bu mümkün. Spermler 1 haftaya kadar yaşayabilir. Yumurtanın döllenmesiyle hamile kalmak mümkündür.

Prezervatif yeterli mi?

Öncelikle, bir prezervatif kullanarak gebeliğe karşı değil, aynı zamanda cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı koruduğu unutulmamalıdır. Korunmasız seks asla ‘güvenli’ değildir.

Erkek arkadaşım boşalmadan önce geri çekti hamile miyim?

Boşalmadan önce az da olsa sperm gelebilir. Yani sadece boşalma sırasında transfer olmaz. Dolayısıyla bu güvenli değildir.

Gençlik yıllarında 20 li yaşlardaki kadınlar en doğurgan çağdadır. Yumurtanın döllenmesi için tek bir sperm bile yetebilir.

Cinsel ilişkiden sonra vajinayı yıkamak hamileliğe karşı korur mu?

Hayır, spermler birkaç saniyede rahme ulaşır. Hatta en hızlı koşucular bile onların hızına yetişemez. Her daim rahim spermi içine emerek görevini yapmak ister.

Prezervatif güvenli mi?

Prezervatifleri kullanmadan önce son kullanma tarihine dikkat edin. Yırtılma, patlama, delinme gibi olaylar istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Banyo veya yüzme havuzundaki spermler yüzünden hamile kalabilir miyim?

Hayır bu bir efsanedir.

Hamileyim ne yapabilirim?

Bir doktora başvurmalısınız.

Gelen Aramalar: prezervatif patlarsa,prezervatif patlarsa ne yapmalı,prezervatif patlarsa hamile kalınırmı,prezervatif güvenli mi,prezervatif güvenlimi,nasıl hamile kalınır,prezervatif yeterli mi

#BENZER SAĞLIK KONULARI

1 YORUM

Bir Yorum Bırak