Kırışıklıklar İçin Evde Yapılabilecek Maskeler

Kırışıklıklar İçin Evde Yapılabilecek Maskeler

2 1643

 

Kırışılıklar için yapılan maskeler cildinizi farkedilecek şekilde düzeltebilir. Doğal yöntemler denenmeden kimyasal yada cerrahi yöntemlere başvurmak pek akıllıca değil.  Evde kolayca hazırlayabileceğiniz kırışıklık maskelerini sizler için araştırdık.

 

 

  • Bir kavanoza limon dilimleyin. 10 gün boyunca buzdolabında bekletin. Bundan sonra,  bir yumurta sarısı ekleyin ve  iyice çırpın.  Yüzünüzü yıkamak için günlük olarak bu karışımı kullanın. Elde edilen karışımı buzdolabında saklayın.

 

  • Taze salatalık suyu ile kırışıklıkları ovalayın. Pamuk yardımıyla tonik şeklinde de kullaanabilirsiniz.

 

  • Bir demet maydonozu bir bardak su ile kaynatın. Yaklaşık 40 dakika kaynasın. Soğuyana kadar bekleyin. Kaynamış maydonoz suyu  ile cildinizi silin.

 

  • Haşhaş yapraklarını  bir bardak su ile karıştırın ve iyice kaynamasını sağlayın. Kaynamış su ile cildinizi silin. Haşhaş yaprakları kırışıklık önlemede oldukça etkilidir.

 

  • Deniz suyu içeren yüz maskeleri kullanın. Deniz suyu cildi parlatmada ve özellikle kırışıklıkları gerginleştirmede en çok kullanılan doğal yöntemlerden biridir.

 

 

  • Nar suyu cilt tazelenmesinde ve gerginnleştirmede kullanılan bir diğer yöntemdir. pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. 5 dakika sonra durulayınız

 

  • Kırışıklıklar için yararlı diğer maskeler ise  domates posası maskesiveya  havuç püresi maskesi dir.

 

  • Badem sütü ile cildinizi temizleyin.

Badem sütü yapmak için, yarım çay bardağı suya 6-7 tane badem atın ve 5-6 saat bekletin. Sonra   ıslanmış bademleri ovalayın.  Badem parçalarına 100 g  Bal ve 1 litre su ekleyin. Buzdolabında badem sütünü muhafaza edebilirsiniz. Her gün kullanın.

 

Gelen Aramalar: kırışıklıklar için doğal yöntemler,kırışıklıklar için evde yapılan maskeler,kırışıklık için evde yapılacak maskeler,kırışıklık için evde yapılan maskeler,evde yapılan kırışıklık maskesi,krklklar iin doal yntemler,evde yapılan kırışık maskeleri,evde yapılabilecek kırışıklık kremleri,evde yapılabilecek maskeler

2 YORUM

  1. Salatalığın cilt üzerinde etkisi çok büyük. Zaten yüz maskeleri diyince ilk akla salatalık gelmezmi? derinin üzerindeki ölü hücrelerin yok olmasını sağlıyor ve cildiniz yenilenmiş oluyor. yazıda da söylendiği gibi salatalık suyunu cilt toniği olarak kullanabilirsiniz. Gözeneklerin de açılmasını sağlar. Ayrıca burda yazılmayan bir de gül suyunu tavsiye ederim

  2. Kırışıklık önleyici krem markası önerebilir misiniz? fiyatını da belirtirseniz sevinirim. tşk

Bir Yorum Bırak