Sağlığınız İçin Yeni Bir Bilgi
10.162 Kez Okundu.

göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Tedavisi ve NedenleriSponsorlu Bağlantılar
göz altı morlukları

Göz altı morlukları ciddi bir sağlık sorunu oluşturmaz. Genellikle aşırı yorgunluk ve sağlıksız beslenme durumlarında ortaya çıkar.  İlerleyen yaşın da etkisiyle morluklar çoğalabilir. Çocuklar da da görülen bu rahatsızlık verici görüntünün bazı nedenleri olabilir.

Göz altı morlukları Nedenleri

Yorgunluk göz altındaki halkalar için tek sebep değildir. Uykusuzluk da göz altı morluklarını etkileyen bir faktördür.  Bazen yaşlanmanın bir belirtisi olarak göz altı halkaları ve şişkinlikleri ortaya çıkar.

İşte gerçek göz altı morluklarının en sık görülen nedenleri

 • Alerjiler
 • Atopik dermatit (egzema)
 • Kalıtım – koyu göz altı çevrelerinde aileler önemlidir.
 • Fiziksel ya da duygusal stres, sigara, ya da kronik alkol kullanımı gibi yaşam tarzı faktörleri, görünüşünüzü değiştirebilir.
 • Burun tıkanıklığı ( burnunuzdaki damarlar genişler ve karartmış olabilir)
 • Pigmentasyonda usulsüzlük – Bu renkli insanlar, özellikle siyahlar ve Asyalılarda sık görülür
 • Gözlerini ovuşturmak veya çizilmesi
 • Vücudunuzun daha fazla melanin üretmeye başlaması,güneşe maruz kalmak, cildin rengini veren pigmentte bozukluk meydana getirebilir.

 

Göz altı morluklarının tedavisinde oldukça pahalı kremlerin yanısıra evde rahatlıkla yapabileceğiniz bitkisel çözümler de vardır. Özellikle patates, salatalık dilimi ve kivi dilimi koymak en sık kullanılan tedavi yöntemlerindendir.

Hylexin ve benzeri kremler de göz altı morluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Size en doğru yöntemi bir cilt hekimi söylyecektir.

Sponsorlu BağlantılarGelen Aramalar: cocuklarda goz alti morluklari,çoçuklarda göz altı morluğu,çocuklarda göz altı morarması,bebeklerde göz altı morluğu,göze salatalık koymak ne işe yarar,göz altı morarması,çocuklarda gözaltı morlukları,cocuklarda gozalti morlugu,göze salatalık koymak,göz altı morlukları nedenleri

Benzer Başlıklar

 1. Diş Gıcırdatma (bruksizm) Tedavisi ve Nedenleri
 2. Gözaltı (Göz çevresi) Torbaları ve Tedavisi
 3. Varis Nedenleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgiler
 4. Toz Akarı Alerjisi Nedenleri Ve Tedavisi
 5. Şizofreni Tedavisi, Belirtileri, Nedenleri