Cilt Kırışıklıklarına Karşı C Vitamini Tedavisi

Cilt Kırışıklıklarına Karşı C Vitamini Tedavisi

0 297
cilt kirisikliklarina karsi c vitamini tedavisi
cilt kirisikliklarina karsi c vitamini tedavisi

Cilt kırışıklıklarına karşı c vitamini tedavisi

Bedeniniz ne kadar sağlıklı ise, cildiniz de o kadar sağlıklı görünecektir. Bu yüzden erken yaşta kırışıklıklarına sahip olmamak, güzel ve pürüzsüz cildinizi bir ömür boyu muhafaza edebilmek için doğru beslenmeye olabildiğince önem vermeli, sağlığınıza ve psikolojinize korumalısınız.
Unutmayın cilt kırışıklıklarının oluşma sebebi %90 bakım iken sadece %10 genetiktir.
Vücudumuzun yaklaşık yüzde 7’si deriden oluşmaktadır, yani ortalama 60 kilogram bir bireyde 4.2 kilogram deri vardır ve her insan yapısal olarak on beş gün ile üç ay arasında üst deri katmanını döker. Diğer canlılarda çok nadir görünen hızlı cilt değişimi, eğer beslenmemize dikkat edersek cilt hücrelerimizin ve dokularımızın yenilenmesine son derece faydalı olmuş oluruz. Unutmayın değişim demek, yenilik demektir.

Cildinizin besin kaynağı oksijendir !

Eğer cildiniz doğru ve dengeli beslenme ile sağlanan oksijene ulaşamıyorsa bunu çeşitli hastalıklarla size belli edecektir, bu hastalıkların başında kuruluk, kırışıklık, aşırı yağ ve akneler gelir.
Eğer cildinizi direkt öldürmek anlamına gelen sigarayı kullanıyorsanız cildinizi besleyen kılcal damarları en az %60 oranında tıkamış, yine aynı oranla da cilt sağlığınız kaybetmiş olursunuz.
Deri altında besin ve oksijen taşınmasından sorumlu olan kılcal damarların tıkanması demek cildinizin doğal görünümünü kaybedip, sarı ve hastalıklı bir görünüm almasını sağlamak demektir.
Eğer siz de sarı ve gri karışımı bir cilde sahipseniz acilen sigarayı azaltmalı, hatta bırakmalı, ardından kan sayımı yaptırmalı, muhtemelen çıkacak olan omega eksiğinizi omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile kapatmalısınız.

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak