Botox Yaptırmak Güvenli midir?

Botox Yaptırmak Güvenli midir?

1 2388
botox tedavisi
botox tedavisi
botox tedavisi

Bazen Botox tedavisi psikolojik açıdan çok rahatlatıcı bir yol gibi görünebilir. Ancak, bir Botox tedavisi güvenli  olmayabilir. 

Botox yüz kırışıklıklarını iyileştirmek için kullanılır ve genellikle sadece bir doktor gözetiminde yapılmaktadır. Deneyimli bir doktor tarafından verildiğinde Botox enjeksiyonları nispeten güvenli olmasına rağmen, yan etkileri ve komplikasyonları da oluşabilir. Enjeksiyon yerinde ağrı ve geçici kas güçsüzlüğü bazen de morarma görülebilir. Son derece düşük bir ihtimal olmasına rağmen, toksin etkisi de vücudun diğer bölümlerine yayılabilir. Bir şeyler yanlış giderse acilen cerrahi tedavi gerekebilir.

Bir Botox tedavisinden önce asla alkol alınmamalıdır. Bunun yanında psikolojik açıdan kötü hissetmeden önce süreç hakkında önceden bilgi almakta fayda vardır.

Eğer botox yaptırmayı düşünüyorsanız kırışıklıkları  gerçekten tedavi etmek için  işinizi şansa bırakmayın.   Botox tedavisi hakkında deneyime sahip bir doktor arayın.  Daha önce botox yaptıran kimselerle temas kurun ve fikirlerini alın. Botox tedavisi yanlış uygulamalarla ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Fiyat en son bakılacak kriter olmalıdır. Konu hakkında hizmet veren sağlık kuruluşlarına gidip doktorun konu hakkında sizi bilgilendirmesini isteyerek başlayabilirsiniz. Her cilt tipi için belirli bir kıstas yoktur. Botox hakkında yazılmış makaleleri okuyup sıkı bir araştırma sonrası en az üç alternetif bulmakta fayda vardır.

1 YORUM

  1. botox fiyatları hakkında bilgisi olan var mı ? özellikle istanbul çevresi bir yer olursa iyi olur.

Bir Yorum Bırak