Tereyağ mı? Margarin mi? Hangisi Sağlıklı?

Tereyağ mı? Margarin mi? Hangisi Sağlıklı?

1 348

Margarin, bitkisel yağlardan yapılmıştır bu nedenle kolesterol ihtiva etmektedir.   diğer yandan Tereyağı, hayvansal yağlardan yapılmıştır bu yüzden doymuş yağ yüksek seviyede kolesterol içerir.Kolesterol düşürmek için birçok sağlık yetkilileri margarin yerine tereyağı yemeyi önerir.


MARGARİN NEDİR?
Margarin rafine edilmiş bitkisel yağ olarak başlar.   Bu başlamak için düşük kaliteli bir üründür.  Aynı zamanda önemli bir besin olan E vitamini yok eder.

Margarin yapmak için, yağ güvenli hale getirilmelidir.   Bu, yüksek sıcaklıkta bitkisel yağ yoluyla hidrojen gazı ile yapılır.   Hidrojen yağ karbon-karbon bağları bazı doldurur.   Ürün daha sonra oda sıcaklığında sert veya katı hale gelir.

Margarin de suni veya doğal renklendirici maddeler içerir.

TEREYAĞ NEDİR?

Birçok insan inek sütü süt ürünleri duyarlı olmakla birlikte, genellikle tereyağı iyi tolere edilir.   Bu tereyağı neredeyse saf bir yağ olduğu için, ve diğer süt ürünlerinde bulunan allerjenlerin çoğu içermez.   Örneğin, süt proteini (kazein) ya da süt şekeri (laktoz) içermez.   Bu bazı süt ürünleri için çok alerjen bileşenlendir.

ÖZET

Margarin genellikle düşük kaliteli, rafine edilmiş, yapay olarak doyurulmuş bitkisel yağ içerir.   Ayrıca zararlı trans-yağ asitleri, ve bu nikel ve kadmiyum gibi toksik metalleri kalıntısı içerir.

Tereyağı yağda çözünen vitaminlerin en iyi kaynaklarından biridir.   Tereyağı için daha fazla edemek gerekir fakat besin değeri ve onun saflığı için  bu değer..

Gelen Aramalar: en iyi tereyağı hangisi

1 YORUM

  1. Facebookta bir foto gormustum, tereyagi ve margarin yag yanyana duruyor ve karincalarin nerdeyse tamami tereyagini yiyordu sadece bikac tanesi ise margarinin uzerindeydi…

Bir Yorum Bırak