Sağlıklı Zayıflamanın Yolları

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları

0 365

 

Sağlıklı Zayıflama Nedir?

Kilonuzu dengede tutmak için öncelikle günlük harcadığınız kalori miktarını ayarlamanız gerekir. Günlük kalori miktarını ayarlamak için de diyetlere ihtiyacımız var. Söz konusu kilo kaybı ise yani zayıflamak istiyorsanız öncelikle fiziksel aktiviteler ile yakılan kalori miktarını artırmalı bununla birlikte yiyecek ve içeceklerinize dikkat ederek; yani diyetlerle ekstra kaloriyi azaltacaksınız.

Zayıflamanın ilk şartı hedefinizi iyi belirlemek ve ona ulaşmak için bir plan yapmaktan geçer. Unutmayın, bu planı tek başına yapmak zorunda değilsiniz. Destek için doktorunuz, aileniz ve arkadaşlarınızla konuşun.

Eğer çok ciddi bir kilo ve sağlık sorunlarınız varsa, doktorunuz sizin için  cerrahi veya ilaçlar önerebilir. Ama şunu sakın unutmayın: Başarılı kilo kaybı için anahtar, diyet ve egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmekten geçer.

Hangi Diyet Bana Uygun ? Nasıl Bir Diyet Planı Hazırlamalıyım?

Zayıflamaya karar verdiğinizde  her yerde bir şeyler görürsünüz. Televizyonlarda, magazin dergilerinde, internette bir çok diyet tarifleri vardır. Lahana suyu diyeti, maydonoz ile zayıflama, çeşitli zayıflama ilaçları ve daha bir çok şey..
Ama bir diyet planının sizin ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız? Eğer diyet yapmaya kesin karar verdiyseniz kendinize şu soruları sorun:

     Meyve, sebze, tahıllar, düşük yağlı süt ürünleri, yağsız protein kaynakları, kuruyemiş ve tohumlar: Bunları yiyebilir misiniz?
     Bu gıdaları sadece bir kaç haftalığına mı yiyebilirsiniz yoksa uzunca bir süre de yiyebilir misiniz?
     Bu gibi gıdaları kolayca yerel marketlerde bulabilir misiniz?
     Sizin sevdiğiniz yiyecekleri, ya da daha iyisi, tüm gıdalart yemek mümkün olacak mı?
     Sizin yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun mu?
     Besinler etkili kilo kaybı için kalori doğru miktarlarda içeriyor mu?

Bu sorulardan herhangi birine cevap hayır ise, yeni diyetler aramaya devam edin.Eğer evet diyorsanız diyet için hazırsınız.

Bir sonraki yazımızda çeşitli diyet tarifleri vereceğiz. Kolay gelsin !

 

Gelen Aramalar: 4 haftalik hamilelik

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak