Kilo vermek için elma sirkesi etkilimi?

Kilo vermek için elma sirkesi etkilimi?

9 4814
elma sirkesi ile zayıflama
elma sirkesi ile zayıflama
elma sirkesi ile zayıflama

Soru:

Kilo vermek için elma sirkesi  Etkilimi?
Zayıflamak için elma sirkesi içmek çok zor geliyor. İşe yarıyor mu?

Cevap:

Katherine Zeratsky

 

Yemeklerden önce küçük bir miktar elma sirkesi  içerek veya bir elma sirkesi takviyesi alarak kilo vermeye yardımcı olur  şeklinde iddaalar var. Ancak, bu iddiaların bilimsel desteği yoktur.

Elma sirkesi zaman zaman kullanımı çoğu insan için güvenli olmasına rağmen, büyük olasılıkla kilo kaybına neden olmaz – ve kendi sorunlarına neden olabilir. Örneğin:

 • Elma sirkesi son derece asidiktir. Sık sık veya çok miktarlarda içildiğinde boğazı tahriş edebilir.
 • Elma sirkesi diüretikler ve insülin gibi bazı takviyeleri veya ilaçlar ile etkileşime girebilir. Bu düşük potasyum seviyelerine katkıda bulunabilir.

Unutmayın, kilo kaybı için sihirli değnek yok.  Meyve, sebze, tam tahıllar ve yağsız protein kaynakları sağlıklı yiyecekler seçin ve günlük rutin fiziksel aktivite yapın.

Gelen Aramalar: elma sirkesi ile zayıflayanların yorumları 2012,elma sirkesi kilo,elma sirkesi yorumları,elma sirkesi 2012,Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir

9 YORUM

 1. biz kardesimle birlikte iciyoruz elma sonucta cok faydalı bir sey sirke de öyle midede asit etkisi yaratıyor ama zararlı degil en azndan biz bir zararını görmedik kardesim 2,5 ben 2 kilo verdim

 2. Sistemdeki bir sorun nedeniyle eklediğimiz tarif silinmiş:

  4 YEMEK KAŞIĞI ELMA SİRKESİ
  3 YEMEK KAŞIĞI BAL
  YARIM BARDAK SU
  ekleyip bir şişeye veya ağzı kapalı bir kaba koyun çalkalayın karıştırın. yemeklerden sonra içiniz

 3. Arkadaslar bildigim kadarıyla bal koymasanızda olur yani balın fazla etkisi yok sadece tadını güzellestirmek icin ekleniyor bence

 4. Ayrıca öyle 2-3 liralık ucuz elma sirkelerini tercih etmeyin, etkili olmayabilir. has elma sirkesi olması lazım ben UZUNÖZ markalıdan alıyordum fiyatı 15TL civarıydı.

Bir Yorum Bırak