Diabetic Weight Loss Diet

Nutrition And Healthy Eating Weight Loss There is an epidemic in recent times, a silent killer that is claiming millions of Americans every single year. It costs tax payers and insurance companies billions in pay-outs and affects the day to day quality of life of millions. This epidemic is obesity. The quality of most Americans lives is greatly diminished by this epidemic and if you find yourself in this group of effected people you are not alone. The food and weight loss industries are raking in billions of dollars every year, as it stands they profit from keeping you confused about effective weight loss. Where Can I Buy Miracle Garcinia Cambogia Weight Loss Thus skipping breakfast or missing meals to scrimp on calories to try and slim down is counter productive. Instead eat smaller meals and snacks through out the day to keep blood sugar levels consistent. That way the extra calories you consume are rarer to be converted to fat. Quick Weight Loss For Teens Finding a weight loss center in Bangalore is a terrific option, as many have already found.

Have you been struggling to control your weight for as long as you can remember? Are you constantly trying new fad diets but never with any success? Then a weight loss programme could be the solution for you. For many people, trying to lose weight on their own is impossible. Family and friends may be very supportive and offer a listening ear but they don t have the expertise needed to ensure that you go all the way to achieving your target goal. There are many advantages to using a weight loss programme:

10. Like attracts like. Obese people tend to marry obese partners. Again, if there is a genetic component to obesity, and more obese people are marrying off and reproducing, there will be a spike in the percentage of the population that are obese. Diet Aids Weight Loss 3. Because they are low in simple sugars, they stabilize the release of insulin in the body and does not cause havoc on the metabolism. Unlike other diet supplements that have loads of sugar content, meal replacement shakes utilize complex sugars like maltodextrin which does not cause a spike in insulin levels that contribute to fat deposition.

It s as simple as the NEXT LEVEL BEACH BODY Equation below:


Weight Loss best food for fast weight loss 475 28150897 4.1 / 5(from 38 reviews) 14.14 USD Suppliers: In Stock
 Anne Sütünü Arttıran Gıdalar, Yemekler, Bitki Çayları Nelerdir? | Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Reklam

26

Haziran
2012

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar, Yemekler, Bitki Çayları Nelerdir?

Yazar: Sağlık Sitesi  |  Kategori: Beslenme-Zayıflama  |  Yorum: 3  |  9.127 Okuma
anne sütü

anne sütü

 

Anne Sütü

Anne sütü, yavruları için bir kadının göğüslerinde (ya da meme bezleri) üretilen süttür. Süt yeni doğmuş doğmuş bebeklerin beslenmesinde birincil kaynaktır; büyük bebekler ve küçük çocuklar ya özel ya da diğer gıdalar ile birlikte, anne sütüne devam edebilir.
Anne sütü bebeğin annesi veya başka bir kadın tarafından da temin edilebilir. Sütünüzü pompa sayesinde sağabilir ve derin dondurucularda saklayabilirsiniz. ayrıca sütünüzü pompalar sayesinde artırabilirsiniz, siz sağdıkça yeni sütler dolar.

Dünya Sağlık Örgütü  yaşamın ilk altı ayında sadece anne sütü verilmesini önerir. Emzirmeyle birlikte ek besinler en az iki yaşına kadar tavsiye edilir ve daha sonra anne ve çocuk dileği sürece devam edilebilir.

Anne Sütünü Artıran Çaylar – Hangi Bitki Çayları Anne Sütünü Artırır?


Rezene: Rezene çayı hamilelik süresince de zaten içmiş olduğunuz çok sağlıklı bir çaydır. Ayrıca gaz oluşumunu da önler ve süt artırmada etkilidir

Anason: Anne sütünü artıran bir diğer etkili çay anason çayıdır. Anason çayını bebeğinize de küçük bir kaşık yardımıyla içirebilirsiniz. Yine bebekteki gaz rahatsızlığını iyileştirmede anason çayı içirilir.

Ihlamur: Hazır çayları ( sallama ) pek tavsiye etmiyoruz. Demleme ıhlamur çayı anne sütünü artırır. Aktarlardan bulabilirsiniz.

Isırgan otu: Isırgan otunun anne sütünü çok artırdığını ve iyi süt oluşumunu sağladığını biliyoruz. Fakat uzmanlar ısırgan otunu sürekli olarak içmeyi uygun bulmuyorlar. 20 gün içip 10 gün ara vermelisiniz

Humana çayı : Aktarlarda veya eczanelerde bulabilirsiniz; humana still-tea şeklinde de geçer.

Ayrıca yukardaki çaylardan bir karışım yaparakta içebilirsiniz:

1′er çay kaşığı anason, rezene, ıhlamur ve ısırgan otu kaynatılmış 1 büyük kupa suya dökülür ve 3-4 dakika dinlendirildikten sonra içilir. Böylece hem anne sütü artar hem de bebekte gaz sorunu yaşanmaz.

Bol Bol Su İçmeyi UNUTMAYINIZ!!

Anne Sütünü Hangi Gıdalar Artırır?

Nohut
Fasulye ( gaz yapabilir fazla tüketmeyiniz)
Bulgur ( Özellikle tavsiye edilir )

gibi kuru gıdalar, baklagiller anne sütünü artırır. Haşlanmış mısırda bu gruba girer.

Çörek otunu mutlaka tüketmeye çalışın. Eğer direk olarak tüketemiyorsanızda poğaçaların, simitlerin üzerine, kahvaltıda tüketmeye çalışın. Ya da Çörek otu yağını bir bardak suya 4-5 damla damlatarak da tüketebilirsiniz

Boza ve Kefir içebilirsiniz. İçindeki maya ve malt anne sütünü artır.

Baharatlardan özellikle Kimyon tavsiye ediliyor.

 

Anne Sütünü Artıran Tatlılar Nelerdir?

Özellikle Sütlü tatlıların anne sütünü artırmada çok iyi olduğu söyleniyor. Uzmanlar direk süt içmek yerine sütlü tatlı yemeyi öneriyor.

Tel kadayıf

Tahin Helvası

Pişmaniye

Anne Süttünü Artıran Sebzeler ve Meyveler Nelerdir?

Marul
Yeşil Soğan
Maydonoz
Tere

( hemen hemen tüm yeşillikler anne sütüne iyi geliyor demir içerikli çünkü )

Taze fasulye
Taze bezelye
Nar
Börülce
Dut Pekmezi
Kayısı hoşafı

Elbette bahsettiğimiz bu besinler anne sütünü artırmada faydalı ama kişiden kişiye etkisi değişebilir.

En etkili ve sağlıklı yöntem ise bol bol sıvı tüketmek, dengeli beslenmek, dengeli uyumak,dinlenmek ve pozitif düşünmektir.

Benzer Başlıklar

 1. Katı Gıdalar, Sütten Kesme, Organik Bebek Maması hakkında sorular
 2. Sağlıklı Yemekler Hazırlamak İçin İpuçları
 3. Hamilelikte Alınmaması Gereken Gıdalar

yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

  anne sütünde humana çayı

  Haz 26, 2012

  humana çayının anne sütündeçok etkili olduğunu duydum. çok araştırdım ama bulamadım humana still tea fiyatı nedir acaba bilginiz var mı? bir de acaba humana yan etkisi olabilir mi diyorum. tamamen doğal mı acaba. sağoln

  Cevapla

  Eczacı

  Haz 26, 2012

  Humana Still-Tee (Emziren Anneler İçin) 200gr | 18,95 TL fiyatı.

  Cevapla

  seda bayrak

  Ara 20, 2012

  humana still_tee çayİ’ı bende kullandım çok güzel süt yapıyor tavsiye ederim

  Cevapla

yorum yapmak ister misin?


Facebook Twitter RSS Beslemesi
sponsor reklamlar

125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam© Tüm Hakları Saklıdır - Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sitemzideki konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza sormadan uygulamayın. Sitedeki yazılardan doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Sitemizde yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen makalelerdir.

Sağlık ve Tıp