Çocuklarda Yumurta Alerjisi

Çocuklarda Yumurta Alerjisi

0 411
yumurta alerjisi
yumurta alerjisi
yumurta alerjisi

Yumurta çocuklarda en sık alerjiye neden olan gıdalar arasındadır.

Yumurta alerjisi belirtileri genellikle yumurta veya yumurta içeren yiyecekler yedikten sonra bir kaç saat sonra oluşur. Bulgu ve belirtiler cilt döküntüleri, ürtiker, burun iltihabı, kusma veya diğer sindirim problemleri içerebilir. Hayatı tehdit eden reaksiyon olarak- Nadiren, yumurta alerjisi anafilaksiye neden olabilir.

Yumurta alerjisi gibi erken bebeklik döneminde de oluşabilir. Çocukların çoğunda ergenlik öncesi   yumurta alerjisi görülebilir. Ancak bazı durumlarda, bu yetişkinlikte de devam ediyor.

Yumurta Alerjisi Tedaviler ve ilaçlar

Yumurta alerjisini hiçbir ilaç ya da başka tedavi yoktur. Yumurta alerjisi belirtileri önlemek için tek yol yumurta veya yumurta ürünlerinden kaçınmaktır. Bu yumurta gibi ortak bir gıda bileşeni için gibi zor olabilir.

Belirtileri azaltmak için antihistaminikler
Tüm çabalarınıza rağmen, sizin veya çocuğunuzun hala yumurta yiyebilir.   antihistamin ilaçları, hafif bir yumurta alerjisinin belirtilerini azaltabilir. Bu ilaçlar yumurtaya maruz kaldıktan sonra alınabilir. Ancak, bunlar bir alerjik reaksiyonun  önlenmesi için ya da şiddetli bir reaksiyon tedavisinde etkili değildir.

 
Sizin veya çocuğunuzun şiddetli bir reaksiyon riski var ise, her zaman bir acil epinefrin enjektör (EpiPen, EpiPen Jr, Twinject) taşıması gerekebilir. Sizin veya çocuğunuzun yumurtaya maruz kaldıktan sonra anafilaksi gelişirse, sizin veya çocuğunuzun acil epinefrin shot ve acil servisegitmeniz gerekir.

Yumurta alerjisinin tedavisi yoktur ama çocuklar bir gün mutlaka büyümüş olacaklardır.  yumurta hala semptomlara neden olup olmadığını görmek için test edilmelidir

 

Gelen Aramalar: yumurta alerjisi,bebeklerde yumurta alerjisi,bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri,yumurta alerjisi belirtileri,cocuklarda yumurta alerjisi,yumurta alerjisinin belirtileri,yumurta alerjisi nasıl anlaşılır,yumurta alerjisi belirtileri nelerdir,bebekte yumurta alerjisi belirtileri,yumurta alerji belirtileri

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak