Çocuklarda Yumurta Alerjisi Belirtileri ve Nedenleri

Çocuklarda Yumurta Alerjisi Belirtileri ve Nedenleri

0 699
çocuklarda yumurta alerjisi
çocuklarda yumurta alerjisi
çocuklarda yumurta alerjisi
çocuklarda yumurta alerjisi

Çocuklarda Yumurta Alerjisi

Yumurta çocuklarda en sık alerjiye neden olan gıdalar biridir.

Yumurta alerjisi belirtileri genellikle yumurta veya yumurta içeren yiyecekleri yedikten sonra birkaç saat içinde birkaç dakika süreyle oluşabilir. Belirti ve semptomları hafiften şiddetliye değişir ve cilt döküntüleri, ürtiker, burun iltihabı, kusma veya diğer sindirim problemleri içerebilir. Hayatı tehdit eden reaksiyon – Nadiren de olsa vardır. Yumurta alerjisi anafilaksi neden olabilir.

Yumurta alerjisi erken bebeklik döneminde de oluşabilir. Çocukların çoğu ergenlik öncesi bu alerjiden kurtulur. Ancak bazı durumlarda, yetişkinlikte de devam ediyor.

Yumurta alerjisinin en önemli komplikasyon bir epinefrin enjeksiyonu ve acil tedavi gerektiren ciddi bir alerjik reaksiyon geçirmesidir.

Yumurta Alerjisi Neden Olur?

Yumurta alerjisi aynı bağışıklık sistemi reaksiyonu da diğer koşulları neden olabilir. Sizin veya çocuğunuzun yumurta alerjisi varsa, risk altında olunan durumlar;

Süt, soya veya yer fıstığı gibi diğer gıdalara karşı Alerjiler,
Saman nezlesi – hayvan tüyü bir alerjik reaksiyon, toz akarları ve polen
Atopik dermatit gibi alerjik deri reaksiyonları
Astım

Gelen Aramalar: doktor hakkında bilgi,doktorluk hakkında bilgi,çocuk doktoru ile ilgili görseller,çocuk doktoru görselleri,doktorlar hakkında bilgi,bayan doktor,çocuk doktorluğu hakkında bilgi

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak