Sağlığınız İçin Yeni Bir Bilgi
67.971 Kez Okundu.

boy uzatma egzersizleri

Çocuklarda Boy Uzatma Egzersizleri ve YöntemleriSponsorlu Bağlantılar
boy uzaması için

boy uzatma yöntemleri

 

Bir çocuğun boy uzamasını etkileyen faktörler genel olarak, genetik ve günlük besin alımı olarak 2 farklı kategoride düşünülebilir. Ayrıca boy uzatma egzersizleri de bu konuda etkilidir.
Çocukların büyüme atakları yaşamın ilk yıllarından sonra yavaşlar. Çocuğunuz ergenlik ulaştığı zaman, büyüme oranları kızlarda 8 ve 13 yaşları arasında ; Erkeklerde ise 10 ila 15 yaşları arasında bu büyüme atağı etkinleşir.
Her çocuk için bu aralık tabiki biraz farklılaşabilir. Boy uzatmak için bitkisel ilaçların yanısıra egzersiz ve düzenli uyku da etkilidir. Peki boy nasıl uzar?

Şimdi ise boy uzaması için uygulanması gereken yöntemleri inceleyelim:

 

Boy Uzatma Yöntemleri 1. Adım

Çocuğunuzu akşamları erkenden yatağa yerleştirin. Çocukların gece uykusu 10 ila 12 saat olmalıdır. Çocuğunuzun vücudunda yeterli dinlenme olmazsa büyümesinde yavaşlıklar olabilir.

Boy Uzatma Yöntemleri 2.Adım

Çocuğunuzu balık ve yağsız et gibi yüksek proteinli yiyeceklerle  besleyin.  Beslenme Dergisi’nde yayımlanan bir araştırmaya göre, düşük proteinli besinlerle beslenen çocuklara kıyasla yüksek proteinli gıdalarla beslenen çocuklardaki boy uzaması önemli bir artış gösterdi.

Boy Uzatma Yöntemleri 3.Adım

Çocuğunuza günlük egzersiz faaliyetleri sağlayın. Örneğin; bisiklet sürme, yürüme ya da koşma gibi aktivitelerine olanak sağlayın.  Bu faaliyetler çocuğunuzun televizyon ya da bilgisayar oyunları karşısında saatlerce oturmaları yerine hareketli olmaları için teşvik edecektir.

Boy uzatma egzersizleri Dr. Feridun Kunak (Mutlaka İzleyin)

2.Bölüm

Boy Uzatma Yöntemleri 4.Adım

Çocuğunuzun günlük beslenmesine dikkat edin. Rutin kalsiyum, demir ve vitaminlerin düzenli alımının sağlanması. Araştırma sonuçlarını tek başına bu besinler ile tutarsız olmasına rağmen, Beslenme Dergisi göre, proteinler ile birlikte çocuğunuzun büyümesine ekstra bir fayda sağlayacaktır. Boy uzatmak için öneriler makalesi için tıklayın!

Boy Uzatma Yöntemleri 5.Adım

Çocuğunuzla birlikte düzenli olarak doktora gidin. Düzenli boy ve kilo ölçümleri yaptırın. Bodurluk erken saptanması gereken ve acil tedavi gerektiren bir hastalıktır.  boy uzatma egzersizleri genetiğe bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir. Altında yatan sebepler arastırılıp tedaviye baslanmalıdır.

17 yaşında boyu kısa bir çocuğun boy uzatma üzerine yazdığı tecrübelerini buradan okuyabilirsiniz;

Boy Uzatma

Sponsorlu BağlantılarGelen Aramalar: boy uzatma yöntemleri,boy uzatma,boy uzatma hareketleri,boy uzatma yolları,boy uzatmanın yolları,boy uzatan egzersizler,boy uzatma teknikleri,boy uzaması için egzersizler,boy uzatmak için egzersizler,çocuklarda boy uzatma

Benzer Başlıklar

  1. Çocuklarda Astım Tedavisi
  2. Çocuklarda Öksürük ve Tedavisi
  3. Astım için bitkisel tedavi yöntemleri
  4. Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri
  5. Büyüme hormonu eksikliği nedir?