Weight Loss Challenge

Miracle Garcinia Cambogia Side Effects Weight Loss blueberries Fda Approved Weight Loss Drugs Xenical, one of the most commonly prescribed medications, is recommended for the treatment of clinical obesity it consists of the active ingredient orlistat. Xenical diet tablets do not work as appetite suppressants or as metabolism boosters. Instead, they act as lipase inhibitors and block the action of this enzyme that assists in the breakdown and absorption of fats in the digestive system. This prevents the digestion and subsequent absorption of about one third of dietary fats, which are later eliminated from your body through bowel movements. This does not mean, however, that you can consume as many calories as you like without putting on weight. A low calorie diet is essential for the success of Xenical slimming pills. Lose Weight Supplements •Improves skin elasticity

No. Although bodybuilders and athletes are one of the vital main folks benefiting from Lipo 6 s fast-absorption liquid system, abnormal people searching for to shed pounds in a rush - to narrow down for a unique adventure akin to a wedding, in all probability - have been making the most of it too. And because Lipo 6 isn t widely recognized out of doors of the bodybuilding and athletic international, they are stealing an advantage over their buddies through doing so!

Unfortunately that is when you find yourself with a overweight cat. Fat Burn Weight Loss Does Adenosine Metabolism Help You With Weight Loss?

Raw food diet has recently been discovered as one of the healthiest way to conduct a diet. For most veganvegetarians, raw vegetable diet is the optimum path to health. This article discusses the reasons for you to decide whether the raw road is the correct one for you.


Weight Loss the best diet to lose weight 1443 92305406 4.3 / 5(from 396 reviews) 4.4 USD Suppliers: In Stock
 Bebeklerde Soğuk Algınlığı ve Tedavisi | Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Reklam

18

Nisan
2012

Bebeklerde Soğuk Algınlığı ve Tedavisi

Yazar: Sağlık Sitesi  |  Kategori: Bebek-Çocuk Sağlığı  |  Yorum: 1  |  8.004 Okuma
bebeklerde soğuk algınlığı

bebeklerde soğuk algınlığı

Soğuk algınlığı üst solunum yollarının viral bir enfeksiyonudur – Burun tıkanıklığı ve burun akıntısı bebeklerde soğuk algınlığının başlıca belirtileridir.

Her zaman ellerini yıkamalarını sağlayın çünkü bebekler  soğuk algınlığına karşı hassastır. Aslında, bebeklerin olgunlaşmamış bağışıklık sistemleri vardır ve ortak virüslere karşı bağışıklık kazanmak için sınırlı bir bünyeleri vardır.

 

 

 

 

 

Bebeklerde soğuk algınlığı tedavisi için bol sıvı almalı ve havanın nemli tutulması gibi basit etmenlere dikkat edilelidir.  çünkü çok küçük bebeklerde  krup veya zatürre gibi komplikasyon riski vardır, soğuk algınlığının ilerlememesi için bir doktora görünmek gerekir.

Bebeklerde Soğuk Algınlığı Belirtileri

Bir bebekte soğuk algınlığının ilk belirtisi genellikle:

 • Burun akıntısı
 • Burun akıntısı Ilk başta açık olur ama ilerleyince sarı veya yeşil tonlarına döner

Diğer  soğuk algınlığı belirtileri şunlar olabilir:

 • Ateş (38 C)
 • Hapşırma
 • Öksürük
 • Iştah azalması
 • Sinirlilik
 • Uyuma güçlüğü

Ne zaman Doktora gitmeliyim?
Bebeğinizin yaşı 2 ile 3 aydan küçük ise doktora görünmekte yarar var. Yenidoğanlar için, soğuk algınlığı hızlı krup, zatürre veya başka bir ciddi hastalıklara dönüşebilir.

Soğuk algınlığı bir baş belasıdır ve ciddi bir hastalıktır. Bebeğiniz 3 aylık yaş veya daha büyük ise, ve

 • 102 F (38.9 C) daha yüksek bir sıcaklık varsa
 • Kulak ağrısı var gibi görünüyorsa
 • Kırmızı gözleri  veya sarı göz akıntı varsa
 • Bir haftadan fazla bir öksürük varsa
 • iki haftadır kalın, yeşil burun akıntısı varsa
 • Endişe edici başka belirti varsa doktorunuza görünün.

Bebeğiniz şunlar varsa hemen tıbbi yardım isteyin:

 • Kusma ya da deri renginde değişikliklere neden olan yeterince sert Öksürük
 • Kanlı balgam Öksürük
 • Nefes alma zorluğu çekiyorsa ya da dudak ve ağız çevresinde mavimsi bir renk

Bebeklerde Soğuk Algınlığı Tedavileri ve ilaçlar

Antibiyotikler soğuk algınlığı virüslerine karşı işe yaramaz. Yapabileceğiniz en iyi şey onun burnundan mukusu temizlemek ve havanın nemli tutulması, bebeğiniz için daha rahat nefes almak anlamına gelir. Bebeğinizin yaşı 3 aydan küçük ise  doktora görünmekte fayda vardır.

ilaçlar genellikle bebeklerde kaçınılmalıdır. ateş çocuğunuzu  rahatsız ediyor ise ateş düşürücü – dikkatli dozaj talimatları uygulayarak – kullanılabilir. Öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları, bebek ve küçük çocuklar için güvenli değildir.

Ateş düşürücü ilaçlar
reçetesiz ağrı kesiciler, ateş ile ilişkili rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olabilir.  Bebeğiniz için doğru doz hakkında sorularınız varsa doktorunuzu arayın.

 

Öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları
Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) kuvvetli 2 yaş altındaki çocuklar için bazı ilaçların hızlı kalp hızı ve kasılma gibi potansiyel yan etkileri vardır.

Bir çocuğa öksürük veya soğuk algınlığı ilaçları verirseniz, dikkatle prospektüs yönergelerini izleyin. Çocuğunuz  antihistaminik, dekonjestan veya ağrı kesici olarak aynı etkin madde içeren iki ilaç vermeyin.

 

Bebeklerde Soğuk Algınlığı Evde Tedavi

Çoğu zaman, evde birşeyler yapmak mümkündür. Bu önerileri dikkate alın:

 • Bol bol su verin Sıvılar dehidratasyonu önlemek için önemlidir. Bebeğinizi  sıvıları normal miktarda alması için cesaretlendirin. Ekstra sıvı gerekli değildir. Bebeğinizi emziriyorsanız iseniz. Anne sütü soğuk algınlığına neden olan mikroplara karşı ekstra koruma sağlar.
 • Havayı nemlendirin. Bebeğinizin odasında bir nemlendirici koymak burun akıntısı ve burun tıkanıklığı belirtilerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.   Bu tür cihazlar satılmakta. Küf oluşumunu önlemek için  günlük su değiştirin ve temizleme ünitesi için üreticinin talimatlarına uyun. Ayrıca yatmadan önce birkaç dakika için bir buharlı banyoda bebeğinizin oturtmak yardımcı olabilir.

 

 

Benzer Başlıklar

 1. Bebeklerde Kabızlık Tedavisi
 2. Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi (Tablo)
 3. Bebeklerde sivilce ve akne tedavisi
 4. Çocuklarda Öksürük ve Tedavisi
 5. Toz Akarı Alerjisi Nedenleri Ve Tedavisi

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

  macera oyunu

  Oca 18, 2013

  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. çok faydalı ve aydınlatıcı olmuş.

  Cevapla

yorum yapmak ister misin?


Facebook Twitter RSS Beslemesi
sponsor reklamlar

125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam© Tüm Hakları Saklıdır - Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sitemzideki konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza sormadan uygulamayın. Sitedeki yazılardan doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Sitemizde yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen makalelerdir.

Sağlık ve Tıp