Bebek Ağlaması; Neler Yapılır?

Bebek Ağlaması; Neler Yapılır?

0 1017

 

Bebek Ağlaması

Tüm bebekler ağlar. Buna hiçbir şey çare olamaz fakat ağladıktan sonra önlemler alarak susturmak mümkündür. ağlayan bebek yatıştırıldığı zaman, endişeli hissedebilirsiniz. Ne yapacağınızı bilemediğiniz durumlar olabilir. Çareleri ise şöyle;

Bebek Sürekli Ağlıyor Ne Yapmalıyım?

Bebeğinizin ağlamasının birçok nedeni olabilir. Acıkır, uykusu gelir, altına yapar. Belki de yatağındaki pozisyonun değişim zamanı gelmiştir.  Ağlayan bebekler biraz daha fazla ilgi ister ihtiyacı var. Ayrıca ateş, kusma, veya desenler yeme veya uyku değişiklikler gibi, hastalık belirtileri de bebeği rahatsız ediyor olabilir.

Bebekler ağlar ama ağlama devam ederse, sakin kalmak için elinizden geleni yapın. Burada ihtiyacınız olan bilgiler var.

  • Yavaşla. Derin bir nefes alın ve 10 a kadar. Kendinizi huzurlu bir yerde hayal edin. Arka planda rahatlatıcı müzik çalın.
  • Bir ara verin Bebeğinizi bir beşiğe koyun var bir süre dinlenin.Ağlama nın şiddetini takip edin.
  • Hareket Edin Bebeğinizi  koyun ve tempolu bir yürüyüş yapın. Efor sarfetmek bebeğin gözyaşlarını aklınızdan çıkarmak için yardımcı olabilir.
  • Duygularınızı ifade edin. Eğer  ağlama devam ederse bir arkadaşınızla konuşun.  yüksek sesle kelimeleri söylemek gerginliğe yardımcı olabilir.
  • Yardım isteyin. Eşiniz veya  arkadaşlar, komşular veya diğer yakın kişilerden  Bir uyku çekmek ya da sadece dinlenmek için yardım isteyin.

#BENZER SAĞLIK KONULARI

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak