Tips For Weight Loss For Women

Garnicia Weight Loss Weight loss pills can give you the extra push you need to lose additional weight. But, you need to be mindful of the diet tablet you select. Dietrine Carb Blocker comes across as one of the best options in weight reduction tablets. It helps you lose weight and that too without causing any complications. Besides, it s also easy to use. You can refer to the Dietrine product report to know more about this product. Advocare Diet Weight Loss Need a little extra help trying to slim down? Here s a couple of good weight loss tips which will help you when you find yourself trying to lose a few pounds. Practical, common sense tips that s simple to do, and you can use them beginning right now for successful weight reduction. Simple Tips To Lose Weight Do It The Holistic Way!

Discover Why Fad Diets Are Misleading

ñ Golfing Vegetable Soup Diet Weight Loss Are You Ready For TABATAS?

Let s say I said there was clearly a diet system that permitted you to shed weight a lot more than the long-term but that you wouldn t must obsess about the foods consume? Intermittent fasting will be the answer. Considerably more importantly, this diet regime is far more probably to be followed inside the long-term than the usual restrictive low-calorie diet regime. Intermittent fasting entails a period of not consuming (fasting) alternated having a time period of eating. The fasting period normally will allow for water but no calorie consumption.


Weight Loss best weight loss pills for men 2772 58359679 4.3 / 5(from 362 reviews) 40.40 USD Suppliers: In Stock
 Bebeklerde Diş Çıkarma tablosu | Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Reklam

3

Nisan
2012

Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi (Tablo)

Yazar: Sağlık Sitesi  |  Kategori: Ağız ve Diş Sağlığı, Bebek-Çocuk Sağlığı  |  Yorum: 2  |  12.032 Okuma
bebeklerde diş çıkarma

bebeklerde diş çıkarma

 • Bebeklerde diş çıkarma süreci Ne zaman başlar?
 • Hangi diş ne zaman çıkar? Tablo ile gösterimi
 • Bebeklerde Diş çıkarma belirtileri nelerdir?
 • Bebek diş çıkarırken acı duyar mı?Ne zaman diş çıkarma süreci başlar?

 

Bir bebeğin diş çıkarma süreci başladığında ne kadar süreceğini veya ne kadar acı çekeceğini tahmin edebiliriz.Bazı bebeklerde uzun ve sancılı bir şekilde geçmesine karşın bazıların da ise çok şiddetli değildir.Diş çıkmaya başladığında bir kaç hafta sonra gözle görmek mümkündür.

Genel olarak 7. ayda çıkmaya başlıyor fakat biraz daha erken veya geç çıkma durumu da var. Anne ve babadan gelen geç diş çıkarma kalıtsallığı olabilir. Bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Hangi diş ilk ve kaç orada olmak geliyor?

Hangi diş Ne Zaman? Kaç Yaşında? Nerede? Çıkar. Tablo ile gösterelim

Yaş

Dişler

Pozisyon

6 ila 7 ay Kesici dişler İki orta alt ve üst dişler
7-9 aylık daha fazla kesici Üst ve alt, tüm dört üst ve dört alt dişler
10 ila 14 ay Birinci azı dişleri Çiğneme için çift dişler
15 ila 18 ay Köpek Sivri dişleri
2-3 yıl İkinci azı dişleri Arka Çift dişlerin ikinci seti

Diş çıkarma belirtileri nelerdir?

Diş çıkarma belirtileri çocuktan çocuğa değişir.  Aşağıdaki liste,diş çıkarma sırasında bebeklerde karşılaşabileceğiniz belirtileri gösterir. bebeğinizin bu belirtilerden herhangi biri varsa çocuk doktoruna danışın önerilir.

Sinirlilik:   Keskin küçük diş yüzeye yaklaştıkça  bebeğinizin diş etleri giderek daha ağrılı ve sancılı olabilir.   Azı dişlerin büyük boyutu nedeniyle sancılı olabilir.   Her çocuk farklı tepki gösterir.

Ağızdan salya akması

Öksürük:  Bebeklerde öksürüğe neden olabilir.   Bu soğuk algınlığı grip veya başka bir hastalığın belirtisi zannedilebilir.

ciltte döküntü:  çene ve ağız çevresinde cildin tahriş olmasına neden olabilir.   Bunu önlemek için  gün boyunca bebeğinizin ağız ve çenesini silin.

Isırma ve kemirme:   Bir şey ısırma dişeti altındaki basıncı rahatlatmaya yardımcı olur.

Yanak sürtme ve kulak çekme:   Arka azı dişleri çıkmaya başlamasından itibaren diş etlerindeki sancı yanağa kayabilir. Bebeğinizin yanağını sürtmesinin ve kulağını çekmesinin sebebi budur.   Ancak, kulak çekerek aynı zamanda kulak enfeksiyonuna yol açabilir.

İshal:   Avustralya’da Çocuk Hastanesi tarafından yapılan son çalışmada, diş çıkarmada görülen en sık belirti olarak tespit edilirken, bu çalışmaya katılan ve katılmayan birçok insan vardır.

Düşük dereceli ateş:  Diş çıkarma sırasında bebeklerdehafif bir ateş  olabilir.   Yapılacak en iyi şey iki günden fazla olursa doktorunuza bildirmek.

Iyi uyku değil:   Gece ve gündüz olabilir. ağrı arttığında Çocuğunuz geceleri daha sık uyanır.

Soğuk benzeri semptomlar (burun akıntısı, vb):   bu gibi belirtiler ortaya çıkarsa her zaman doktorunuza bildirmelisiniz.

Nasıl ağrı ile bebeğimi yardımcı olabilir?

Soğuk gıda da bazı ebeveynler tarafından faydalı olduğu tespit edilmiştir.   Soğuk elma püresi, yoğurt ve şeftali bebeğiniz için iti gelebilir ve soğutulmuş bir diş kaşıyıcı halka daha da rahatlatabilir.

Ayrıca bebeğiniz için reçetesiz satılan ağrı kesicilerdenvermeden önce doktorunuza danışın.

Not: Yukarıda listelenen önerilerin herhangi birini denemeden önce doktorunuza başvurmanızı önemle tavsiye edilir. Çocuğunuzun doktoru, çocuğunuz için neyin en iyi olduğunu bilir.

 

 

Benzer Başlıklar

 1. Gebelik Dönemi ve Hamilelikte Beslenme

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  melis defne inci

  Ara 26, 2012

  benim bebeğim aynı tepkileri gösterdi bunu okuduktan sonra tedbir almaya başladım allahtan bebeğimin dişleri geç veya erken çıkmadı ÇOK TEŞEKKÜr EDERİM ÇOK YARARI DÖKÜNDÜ ZİRA ÇOK GÜZEL YANITLAMIŞSINIZ

  Cevapla

  hacer ogdici

  May 14, 2013

  selam ben 23 yasindayim 20 dislerimim hepsi neredeyse
  cikti… 10-11 yaslarinda kopek dislerimi disemistim sanirim su anda tekrar disiyorum sadece bu mumkun mu diye soracaktim cunki damagimda kopek dislerimle dis etim arasinda sert bi cisim var yaklasik 3-4 ay oldu ilk once sol disimdeydi onemsememistim ama simdi sag disimde ayni…

  Cevapla

yorum yapmak ister misin?


Facebook Twitter RSS Beslemesi
sponsor reklamlar

125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam 125x125 Reklam© Tüm Hakları Saklıdır - Sağlık Sitesi, Astım tedavisi,Hamilelik, Cinsellik, Kadın Hastalıkları
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sitemzideki konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza sormadan uygulamayın. Sitedeki yazılardan doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Sitemizde yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen makalelerdir.

Sağlık ve Tıp